RYWAL POLAKÓW DLA GWOZDYKA W PIERWSZEJ OBRONIE PASA WBC

Doudou Ngumbu (38-8, 14 KO) przegrywał w przeszłości z Pawłem Głażewskim i Andrzejem Fonfarą, wygrał natomiast z Aleksem Kuziemskim. Teraz dostąpi zaszczytu walki o mistrzostwo świata wagi półciężkiej.

Francuz będzie rywalem Aleksandra Gwozdyka (16-0, 13 KO) w jego pierwszej obronie pasa WBC. Gala odbędzie się 30 marca w Filadelfii i zostanie pokazana za oceanem przez ogólnodostępną stację ESPN.

Ngumbu (WBC #8) w zeszłym roku wystąpił tylko raz, punktując niezwyciężonego wtedy Yoanna Kongolo. Ukrainiec po tytuł mistrza świata sięgnął w pierwszy dzień grudnia, stopując wieloletniego championa Adonisa Stevensona w jedenastej odsłonie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 02-02-2019 10:04:16 
Ale zenada.. Ja rozumiem, ze dobrowolna obrona itp, ale jest tyle mlodych wilczkow w topce to takiego emeryta przeterminowanego musial brac? Jak tak to bedzie wygladac to w obowiazkowej bedzie tez mial jakiegos leszcza.. Nie powinno byc w ogole czegos takiego jak dobrowolna obrona. Mistrz powinien przynajmniej 3x w roku bronic pasa, a nie kisic go i wybierac najlatwiejsze opcje.. Dzisiaj boksem niestety rzadzi pieniadz. Bokserzy bez wiekszych ambicji chca sie doholowac tylko do duzej wyplaty i nic poza tym.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 02-02-2019 10:26:14 
Rywal może nie wybitny, ale trzeba wziąć pod uwagę to, co się wydarzyło w grudniu podczas walki ze Stevensonem. Nie chce mi sie wierzyć że walka o życie Adonisa nie wywarła wpływu na Gvozdyka..
Poza tym Ngumbu jest 8 w WBC, więc spełnia wszelkie wymogi by go Ukrainiec wziął na rywala. Kolejna kwestia jest taka że na Gwozdyka czeka już bardzo mocny Marcus Browne (mandatory WBC) i to jest walka 50 na 50, więc nie za bardzo rozumiem marudzenia kolegi wyżej..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.