GEORGE GROVES OGŁOSIŁ ZAKOŃCZENIE KARIERY

Jeszcze rano informowaliśmy, że George Groves (28-4, 20 KO) wznowił treningi i szykuje się do powrotu na ring. Po kilku godzinach okazało się, że powrotu nie będzie - były mistrz wagi super średniej postanowił w wieku 30 lat zakończyć bokserską karierę.

- Niektórzy z was mogą myśleć, że to dziwne, że w takim momencie decyduję się przejść na emeryturę. Ciągle jestem młody, w formie i zdrowy, nadal są dla mnie dostępne duże walki. Ale właśnie dlatego podjąłem decyzję o emeryturze teraz. Mam w domu młodą rodzinę; czas, żebym te dobre dni spędzał z nimi. Nie chcę, żeby przyszedł kiedyś taki czas, że będę "za stary", żeby boksować, albo żeby wysłała mnie na emeryturę jakaś kontuzja. Na przestrzeni lat zobaczyłem i niestety poznałem zagrożenia, jakie niesie ze sobą ten sport, chcę więc się z szacunkiem wycofać, gdy jestem u szczytu możliwości - oświadczył "Saint George".

Groves dzierżył pas WBA w limicie 168 funtów od 27 maja 2017 roku do 28 września 2018, kiedy stracił go w przegranym w siódmej rundzie pojedynku z Callumem Smithem. Był to finał turnieju World Boxing Super Series. Od tego czasu Anglik nie boksował.

W trakcie trwającej od 2008 roku kariery Groves pokonał m.in. Jamesa DeGale'a, Glena Johnsona, Fiodora Czudinowa i Chrisa Eubanka Jr.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: babyfat
Data: 28-01-2019 14:44:02 
I to jest dobra decyzja. Dał dużo radości, miał parę ważnych niewykorzystanych szans. 30 lat, wcześnie, ale swoje przeżył w tym świecie.
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 28-01-2019 16:10:24 
Miał trochę pecha, że natknał się na Frocha na drodze kariery.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 28-01-2019 16:30:36 
Szacun za dwie wielkie walki z Frochem, czy wojenkę z DeGale i przede wszystkim mądrą taktycznie potyczkę z Eubankiem jr.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 28-01-2019 18:51:59 
Za dwie walki z Frochem i udział w WSSB sporo zarobił. Może odpocząć, Froch twierdzi że boks nie będzie za nim tęsknił. Żyd nie może się opanować i hejtuje do końca.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.