POD KONIEC ROKU WALKA KOWNACKIEGO Z WILDEREM?

Szybkie zwycięstwo nad Geraldem Washingtonem (19-3-1, 12 KO) przybliżyło Adama Kownackiego (19-0, 15 KO) do pojedynku o pas WBC w wadze ciężkiej z Deontayem Wilderem (40-0-1, 39 KO).

Na konferencji prasowej po walce z Washingtonem ujawniono, że Kownacki może się zmierzyć z mistrzem świata pod koniec bieżącego roku. Wcześniej miałby stoczyć jeszcze jedną walkę, nie wiadomo na razie z kim.

Sam Wilder komplementował Polaka za postawę w starciu z Washingtonem. "Baby Face" zastopował go już w drugiej rundzie. "Brązowy Bombardier" też z nim walczył, ale wygrał dopiero w piątym starciu.

Poproszony o komentarz do komplementów płynących z ust Wildera, Kownacki stwierdził krótko: - Dziękuję i idę po ciebie!

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: tolek78
Data: 28-01-2019 11:41:25 
Wilder to niech się martwi o rewanż Furym bo faworytem nie jest.Więc ot taka gadka pod publiczkę
 Autor komentarza: ArturSzklankaSzpilka
Data: 28-01-2019 11:49:12 
Najgorsza opcja dla Adama, a dodatkowo nie wiadomo czy o pasy. Slugger bije swarmera, jak kamień bije nożyce.
 Autor komentarza: Zartan
Data: 28-01-2019 11:52:53 
Kownacki to przed takim starciem powinien zawalczyć z Parkerem czy Brizilem,rywalem już w wysokiej półki a dopiero potem porywać się na grubą rybę. Po za tym wątpię aby Wilder wygrał rewanż z Furym to raz a dwa Kownacki jest dziurawy w defensywie jak żaden inny pięściarz HW. Adaś już po 20 sekundach walki był rozcięty to co zrobi Wilder , który jest szybki i ma celne oko?
 Autor komentarza: herrmefisto
Data: 28-01-2019 12:35:36 
Wątpię, że uda mu się boksować z Wilderem w tym roku. Wilder ma walkę z Furym w okolicach maja. Jeśli wygra to następna będzie pewnie walka z Brazilem (sierpień/wrzesień) i potem może Joshua.
Najlepsza opcja dla Adama to walka z Brazilem tak aby stać się pretendentem chociaż szczerze wątpię, że ten drugi podejmie rękawicę skoro ma obiecaną walkę o pas. Ryzyko zbyt duże a kasa niekoniecznie wysoka.
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 28-01-2019 13:02:24 
Zgadzam sie z pierwszym wpisem głupie gadanie pod publiczkę. To czego chce Kownacki nijak ma sie do rzeczywistości. Rewanz Fury Wilder w przypadku wygranej Wildera trzecia walka w Wielkiej Brytanii w przypadku wygranej Furego Kownacki wogóle odpada jako piesciarz kompletnie nieznany w Anglii. Dalej po Wildera pierwszy w kolejce jest Brazil jako oficjalny pretendt wbc który juz i tak sporo czeka. Z joshuą walka niemożliwa ze wzgledu na konflikt Haymon/PBC - Hearn/DAZN. Bedzie teraz kupe głpuich wpisów na portalach bokserskich ze bedzie walka o mistrzostwo swiata a dziennikarze nie wiedzieć czemu beda pomijać logicznych kandydatów na te walki tylko mówić o Kownackim który w tym roku walki o pas nie dostanie.
 Autor komentarza: Nestor
Data: 28-01-2019 13:31:32 
Washington to nie Wilder, a Kownacki to nie Mike Tyson - fakt, pięknie mu poszło, ma wielkie serce do walki, nie boi się itd. Ale - na Boga - to nie ta siła i nie te gabaryty ! Jeden z kolegów pozyżej słusznie napisał, że Kownacki powinien najpierw zawalczyć z Parkerem, Brazealem, Moliną czy Povetkinem, a dopiero potem pchać się po najwyższe laury. Akcje Adama wciąż rosną, po co je obnizać przez niepotrzebny pośpiech ...?
 Autor komentarza: swarmer
Data: 28-01-2019 14:04:39 
Autor komentarza: ArturSzklankaSzpilka

OK. Tyko Adam to nie jest typowy swarmer. Trochę taka mieszanka ....A Wilder to nie typowy Slugger....Bardzo mocna prawa ręka, ale lewa już nie. Do tego nie miałby, przewagi siły fizycznej jak np. Foreman nad Joe Frazierem. Adaś by go w klinczu z swoją masą przepychał...
 Autor komentarza: Kaczor
Data: 28-01-2019 14:34:57 
Kownacki z pewnością chce walki o pas. Oczywiście z żadnym z mistrzów faworytem nie będzie, jednak wydaje mi się, że z Wilderem jednak szanse miałby większe niż z AJ, ponieważ AJ ma świetną technikę i będzie umiał odpowiednio pracować na nogach, żeby bezpiecznie walczyć z AK. Wilder ma najmocniejszy cios, ale tutaj można liczyć na techniczne braki i to, że być może się pogubi kiedy AK przyciśnie.
Z drugiej strony jestem przekonany, że Breazeale który teraz jest nr 1 do obowiązkowej walki o pas z Wilderem, nie będzie ryzykował i zaczeka na Wildera. Natomiast droga do AJ wydaje się być łatwiejsza, bo z IBF nr 1 jest Pulev, który moim zdaniem do walki o tytuł się nie pali. Zarówno z Pulevem jak i Breazealem Kownacki miałby cieżką przeprawę, ale wierzę, że by wygrał.
 Autor komentarza: Miro
Data: 28-01-2019 14:41:17 
nie chce mi się dokładnie analizować po ilu walkach dostali walkę o MŚ HW Gołota , Adamek ,Sosnowski,Wach , Szpilka, Wawrzyk . Adamek na pewno po 6 walkach w HW dostał walkę o MŚ z Vitalijem Kliczko . Czy był już wówczas gotowy i czy kiedykolwiek byłby gotowy na walkę z Ukraińcem. Tak samo Szpilka dostał walkę o MŚ po chyba 19 stoczonych w HW . Golota chyba najwięcej bo cos okolo 30 stoczył jak dostał walkę o MŚ z Lenoxem Lewisem ? Czy ktoś z nich był gotowy na swoją walkę o MŚ wtedy kiedy ją dostał ? No nie był może poza Gołotą bo miał 4 ciężkie przeprawy z Pouhą, Witershonem ,2x z Bowe i wtedy można było miec nadzieję, iż Andrzej był gotowy. Ostatecznie i on nie był i pozostali polscy pięściarze. Tak więc nie wiem czy jest sens odciągać Adama o takiej walki tłumacząc, że jeszcze musi stoczyć 1 czy 2 walki z czołówką HW. A jak ktoś go z czołówki zastopuje to co ? Znowu będzie ustawiał się w długiej kolejce do walki o MŚ. Moim zdaniem lepszy Kownacki już nie będzie. Ma najlepszy wiek przy jego budowie- przybędzie lat to jego budowa stanie się dla niego obciążeniem. Ja osobiście niestety ale nie bardzo wierzę, iż Kownacki może zostać pierwszym polskim mistrzem świata HW . A więc niech przynajmniej dużo zarobi bo za prezentowany styl i emocje nawet bardziej mu się należy ta kasa w HW niż Adamkowi Szpilce Wawrzykowi Wachowi Sosnowskiemu za walki w HW.
 Autor komentarza: Champion20
Data: 28-01-2019 14:58:09 
To prawda zadanie bardzo trudne ale innych opcji jak Walka o Pas z Wilderem nie ma.
Na wildera jedyny sposób to była taktyka Tysona furego którą wykonał perfekcyjnie trzeba go wypunktować nie nadziać się na cios Kowckacki ma przeciwny styl próbował już Ortiz i ciężko się to dla niego skończyło ale warto spróbować!
 Autor komentarza: swarmer
Data: 28-01-2019 15:03:40 
Autor komentarza: Champion20

Kownacki nie ma nic wspólnego stylowo z Ortizem....
 Autor komentarza: ArturSzklankaSzpilka
Data: 28-01-2019 16:07:28 
@swarmer
O to mi chodziło tylko że nie napisałem tego dokładnie :) Teraz sobie pomyślałem że Joshua jeszcze gorszy jest dla Adama, przez tą swoją siłę. Trzeba kibicować Furemu, a Adam niech wygrywa wojny i zbiera doświadczenie.
 Autor komentarza: StaryWyjadacz
Data: 28-01-2019 16:23:00 
Ja też myślę, że Adam nie będzie miał możliwości walki o pas w 2019 i to nie dlatego że na to nie zasłużył, ale taka jest konstelacja. Gdyby nie comeback i postawa Furego byłoby zapewne inaczej. Dla HW było to dobre dla Adama nie. Nie wydaje mi się również, żeby Joshua chciał walczyć z Polakiem -z czysto marketingowego punktu widzenia- po ewentualnej wygranej z Dillianem.
Z jednej strony wygrane Polaka bywają, efektowne z drugiej jego nonszalancja w obronie, w najlepszym przypadku polegająca na przyciśnięciu rękawic do głowy, bardzo słaba praca nóg, brak balansu ciała, bardzo mnie martwi.
Analogie z Arreolą (z okresu prime) są aż nadto widoczne, no może Adaś jest znacznie szybszy w ofensywie.
 Autor komentarza: Alidam
Data: 28-01-2019 17:36:26 
up
nonszalację w obronie to ma Szponka, ja osobiście u Adama nie widzę żadnego pajacowania, widzę szturm a po szturmie łapy wracają do brody i skroni, bije, i znów podwójna....
Była taka walka o pas z udziałem polaka co ma zajebistą pracę nóg, giba się jak p.... rezus i ogólnie jest w ringu jak mały samochodzik. A później trzeba było matę sprzątać. Tego samego bystrzachę Adaś zrobił w 4 wyjściu.
Nie postawiłbym dużego siana na Kownasia tym niemniej nie uważam że nie jest w stanie ubić Wildera. Jeśli ma mocną szczenę a przy tym złapie go przy linach, wówczas obali i Wiatraka
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 28-01-2019 17:58:36 
z trójki Fury, Wilder, Joshua, lepiej żeby Adam spotkał się ze zwycięzcą walki Wilder-Fury, Wilder ma petarde ale bije ją na odległość, potrzebuje miejsca żeby ją wyprowadzić, siedzący na nim Adam tego miejsca mu nie zostawi, oczywiście prawdopodobne że Wilder znokautuje Adama, ale jeśli przedostając się Adam uniknie bomb lub będzie je wytrzymywał to swoje zada i wydaje mi się że w walce w bliskim kontakcie będzie łatwo lał gubiącego się Wildera, Fury niby tancerz ale nie będzie miał czym zatrzymać Adama, ring ma swoje ograniczenia i nie da się całkowicie uciec od walki więc Adam dopadałby go jak Szpilke i swoje zadawał, wydaje mi się że wbrew pozorom Fury byłby najłatwiejszym przeciwnikiem dla Adama, Joshua za to najtrudniejszym, on odpala bomby z dystansu ale dobrze radzi sobie też w półdystansie i zwarciu, w każdej z tych płaszczyzn jest w stanie znokautować Adama, nawet z Joshuą nie skreślałbym go całkowicie, z każdym ma szanse
 Autor komentarza: Zartan
Data: 28-01-2019 18:16:57 
KalarCz
Nie zgodzę się z tym Furym ani trochę. Między nimi jest kolosalna różnica warunków fizycznych to raz a dwa Fury właśnie tańczy i dobrze unika ciosów co na pewno zmęczyłoby Adama jeśli cały czas by na niego napierał ale nic by z tego nie wychodziło. Wilder mając prawie takie same warunki miał problem aby trafić Furego a co dopiero Kownaś. Wilder pracując na dystans mógłby wypunktować Adama ale jestem niemal pewien , że skończyłoby się nokautem bo Adam defensywy nie ma to raz a dwa Deontay jest po prostu szybki i celny. Co do Joshuy to raczej nie ma się co rozwodzić. Jeśli miałby ustalić kolejność z kim Adam na największe szanse z tej trójki to bym nie ustalił bo każdy na niego argumenty.
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 28-01-2019 18:24:56 
Walka z Wilderem sprowadzi wielu z nas na ziemię. Mamy tendencje do jarania się nowymi talentami, ale prawda jest taka, że Adam ma potężne braki w obronie i ogólnym wyszkoleniu :(
Jeśli ktoś mniej pasujący Kownackiemu stylowo, kto nie wdaje się w wymiany, dobrze rozegra walkę to Kownacki straci swoje atuty i nic z niego nie zostanie.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 28-01-2019 18:27:14 
Zartan, miałem napisać o warunkach Furego że to byłoby utrudnienie, ale nie do końca... Wilder jest leniwym bokserem nie można porównywać że mało go trafiał, bo idący Adam na pewno by trafiał Furego, do tego uważam że Fury mimo swoich miedialnych 5 minut, jest przeciętnym zawodnikiem, doceniam go ale to nie jest jakiś wybitny mistrz, raczej bardziej kuglarz i farciarz, z żadnym z tej trójki nie widze Adama jako faworyta (no może z Furym 50-50) ale stopniując według mnie najłatwiejszy Fury, najtrudniejszy Joshua
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 28-01-2019 18:46:35 
Adas jezeli dostanie szanse to wstydu nie przyniesie.Polegnia,ale zostawi w ringu serce.Niezaleznie kto z wielkiej trojki da mu szanse
Tego jestem pewien,na tyle na ile w boksie czegos mozna byc pewnym
Jednoczesnie jestem pewien ze Wilder,Fury i Joshua sa poza jego zasiegiem
Moze w poczatkowych rundach moglby ich troche poganiac po ringu i postraszyc,ale w koncu braklo by mu tlenu,a otrzymane ciosy skumulowalby sie i Baby Face bylby jeszcze latwiejszym celem
Kazdy z wielkiej trojki jest innym piesciuarzem,ale kazdemu z nich Adam bedzie lezal stylowo.
Wilder wprawdzie nie lubi walki w poldystansie,ale to jest na tyle mobilny zawodnik i ma taki zasieg,ze ciezko go zapedzic na liny,komus takiemu jak Adam
Ktory atakuje tylko w lini prostej i nie balansuje przy wchodzeniu w poldystans.Alabama to nie bezjajeczny Washington,ktory zamiast pracowac na nogach i kluc prostymi z dystansu,wdal sie w bitke z brawlerem.Wilder jest mistrzem,ma charaker mistrza,jego w ringu jest ciezko zastraszyc,A to jak do tej pory byly bardzo wazne atut Kownackiego.Przewaga psychologiczna.
Deontay potrafi tez bardzo dobrze skontrowac
Trzeba poczekac na zwyciezce wallki rewanzowej Furego i Wildera.Wydaje sie ze wygrana Albamy przybliyla by Adamowi walke o pas.Wprawdzie Brazel jest obowiazkowym,ale Fury tez.Czyli walka Cyganem ma status obowiazkowej obrony.W takim przypaku kolejna obrone pasa Wilder moze stoczyc z nieobowiazkowym pretendentem...
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 28-01-2019 18:46:36 
Adas jezeli dostanie szanse to wstydu nie przyniesie.Polegnia,ale zostawi w ringu serce.Niezaleznie kto z wielkiej trojki da mu szanse
Tego jestem pewien,na tyle na ile w boksie czegos mozna byc pewnym
Jednoczesnie jestem pewien ze Wilder,Fury i Joshua sa poza jego zasiegiem
Moze w poczatkowych rundach moglby ich troche poganiac po ringu i postraszyc,ale w koncu braklo by mu tlenu,a otrzymane ciosy skumulowalby sie i Baby Face bylby jeszcze latwiejszym celem
Kazdy z wielkiej trojki jest innym piesciuarzem,ale kazdemu z nich Adam bedzie lezal stylowo.
Wilder wprawdzie nie lubi walki w poldystansie,ale to jest na tyle mobilny zawodnik i ma taki zasieg,ze ciezko go zapedzic na liny,komus takiemu jak Adam
Ktory atakuje tylko w lini prostej i nie balansuje przy wchodzeniu w poldystans.Alabama to nie bezjajeczny Washington,ktory zamiast pracowac na nogach i kluc prostymi z dystansu,wdal sie w bitke z brawlerem.Wilder jest mistrzem,ma charaker mistrza,jego w ringu jest ciezko zastraszyc,A to jak do tej pory byly bardzo wazne atut Kownackiego.Przewaga psychologiczna.
Deontay potrafi tez bardzo dobrze skontrowac
Trzeba poczekac na zwyciezce wallki rewanzowej Furego i Wildera.Wydaje sie ze wygrana Albamy przybliyla by Adamowi walke o pas.Wprawdzie Brazel jest obowiazkowym,ale Fury tez.Czyli walka Cyganem ma status obowiazkowej obrony.W takim przypaku kolejna obrone pasa Wilder moze stoczyc z nieobowiazkowym pretendentem...
 Autor komentarza: teanshin
Data: 28-01-2019 18:56:16 
Zaczęło się bredzenie z kim to Adam teraz nie zawalczy, a prawda jest taka że kolejka długa a chętnych wielu. Na pewno nie w tym ani nie w przyszłym roku, a do tego czasu jeszcze sporo może się zmienić na topie.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 28-01-2019 19:33:04 
walka z Wilderem jest realna, tylko najpierw Wilder musi wygrać z Furym, Wilder był przy ringu, widział walke, potem się wypowiedział, jest zainteresowany walką z Adamem, tak samo amerykańscy dziennikarze, zauważyli Adama i chcą walki z Wilderem, także jak najbardziej jesień jest realna, jeśli wygra Fury to będzie lipa bo zapewne pójdzie w rynek brytyjski, Joshua też odpada do niego kolejka jest długa Pulew, Miller, White, Fury, Wilder
 Autor komentarza: Musi
Data: 29-01-2019 07:47:28 
Walka z Wilderem jest realna.Kownacki ma coraz wiecej kibicow a poza tym latwiejszej opcji dla Wildera w razie wygranej z Furym nie ma.Amerykanin moze liczyc na kontre taka jak ze Szpilka a okazji na pewno bedzie mial duzo.Washington,Martin czy nawet Iladze dopoki mieli sile to wyprzedzali Adama i trafiali.Adam, mogly by liczyc na podobny scenariusz jak z Waszingtonem, gdyz czym pozniej tym szanse na wygrana by spadaly.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.