CHARR ODWIESZONY PRZEZ WBA, MA 60 DNI NA WALKĘ Z OQUENDO

Federacja World Boxing Association postanowiła uchylić karę półrocznej dyskwalifikacji, jaką nałożyła na Manuela Charra (31-4, 17 KO) po znalezieniu w jego organizmie dwóch niedozwolonych substancji.

W listopadzie WBA zawiesiła Charra na pół roku, ale nie odebrała mu tytułu regularnego mistrza wagi ciężkiej, ponieważ obóz 34-latka zaprotestował przeciwko sposobowi, w jaki agencja antydopingowa VADA obchodziła się z pobranymi od pięściarza próbkami.

Pod koniec września ubiegłego roku Charr miał bronić pasa w walce z Fresem Oquendo (37-8, 24 KO), ale walkę odwołano po tym, jak wykryto u niego epitrenbolon i drostanolon. Po otwarciu próbki A zawodnik miał prawo zażądać otwarcia próbki B w obecności swojego reprezentanta. WBA stwierdziła, że ma powody, by sądzić, że Charr celowo nie wysłał reprezentanta na otwarcie, aby potem zarzucić federacji błędy proceduralne i zachować tytuł mistrzowski. To właśnie to było podstawą decyzji o odwieszeniu.

Zgodnie z rozporządzeniem federacji Charr ma teraz 60 dni na stoczenie walki z Oquendo. Jej zwycięzca dostanie z kolei 120 dni na skrzyżowanie rękawic z posiadaczem tytułu tymczasowego mistrza świata. Pas ten dzierży w tej chwili Trevor Bryan (20-0, 14 KO), który ma go bronić w starciu z Jarrellem Millerem (23-0-1, 20 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: marcinm
Data: 22-01-2019 13:03:21 
kabaret z tymi federacjami
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 22-01-2019 13:34:01 
ten to ma plecy w tym wba, zupelnie jak oquendo, gosciowie przecietni a tak ich ciagna o ten pas ze szok
 Autor komentarza: Turuu7
Data: 22-01-2019 15:35:25 
Ale to jest cyrk. Fres z 5lat temu wygral w sadzie prawo walki o ten pas i dalej czeka, mogliby juz sypnac mu sianem zeby poprostu odpuscil i zachowali by twarz jako federacja bo to jest przeciez zart zeby gosc co tyle lat jest nie aktywny walczyl o mistrzostwo (jak tam mozna nazwac ten pas regular) i to z Charrem a to nawet nie 2 liga. Przy tym calym zamieszaniu powinni zlikwidowac ten pas regular raz na zawsze. Jeden pas z kazdej federacji wystarczy i tak jest ich 4 a do tego malo znaczace IBO.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 22-01-2019 19:09:29 
Spokojnie, po co ten pośpiech, Oquendo ma czas. W Stanach przechodzi się na pełną emeryturę w wieku 66 lat więc ma jeszcze 20 lat.
Na poważnie, to sam ten pas regular jest śmieszny i mało warty, do tego to co ta federacja wyprawia to już jakaś komedia. Ich to nie obchodzi ważne żeby ktoś wysypał kilka zielonych za usankcjonowanie walki.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 22-01-2019 20:10:27 
To jest zalosne. Oquendo jest juz w boksie nikim, gosciu wraca na ring od 5 lat, nie boksuje od 5 lat i caly czas jest o nim glosno, gosciu jak wejdzie po takim czasie do ringu to nawet z takim Charrem dostanie ciezkie KO.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.