WŁOCH SIGNANI W KOLEJCE DO KAMILA SZEREMETY

Kamil Szeremeta (18-0, 4 KO) dzięki tytułowi mistrza Europy wagi średniej jest już drugi w rankingu federacji WBC. Przed nim dobrowolna obrona, a Europejska Unia Boksu Zawodowego wyznaczyła mu już obowiązkowego pretendenta.

Pięściarz z Białegostoku kończy za moment obóz przygotowawczy w Zakopanem. To był dobry podkład przez dobrowolną, drugą obroną pasa EBU. Podopieczny Fiodora Łapina już 9 marca na wyjeździe we Francji skrzyżuje rękawice z Andrew Francillette (21-1-1, 5 KO). Jeżeli wygra, a na pewno jedzie tam jako faworyt, kolejna obrona będzie już raczej narzucana przez EBU.

RANKING WBC >>>

Nowym challengerem do tytułu mistrza Europy został ogłoszony blisko 40-letni Matteo Signani (27-5-3, 10 KO). Nie są to nazwiska z pierwszych stron gazet, ale pas europejski jest bezpośrednio powiązany z rankingiem WBC i Kamil broniąc prymatu na Starym Kontynencie może doczekać się statusu obowiązkowego pretendenta z ramienia federacji World Boxing Council.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: leon84
Data: 17-01-2019 17:16:10 
Przeciwnicy w obronie pasa EBU coraz to słabsi,ale może nawet w tym roku już Szeremeta dostać szanse walki o mistrzostwo świata o ile nie zaliczy wpadki.Tutaj akurat Wasilewski idealnie pokierował jego karierą.Małymi krokami do celu.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 17-01-2019 17:21:24 
Szeremeta boksersko nie jest tragedią ale brakuje mu ciosu dlatego na wyższym poziomie polegnie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.