WASYL ŁOMACZENKO W KWIETNIU UPOLUJE TRZECI PAS WAGI LEKKIEJ?

Już miesiąc temu informowaliśmy Was o tym, że Wasyl Łomaczenko (12-1, 9 KO) wróci na ring 12 kwietnia w hali Staples Center w Los Angeles. Teraz wiemy już, że doskonały Ukrainiec zamierza kontynuować zbieranie wszystkich pasów wagi lekkiej i to jest na ten moment jego priorytet.

Powszechnie uznawany za najlepszego pięściarza bez podziału na kategorie "Matrix" był już mistrzem świata wagi piórkowej i super piórkowej, a pokonując pewnie Jose Pedrazę do swojego pasa WBA dywizji lekkiej dodał również ten w wersji WBO. Teraz zaś ma chrapkę na tytuł IBF.

W tej chwili panuje bezkrólewie w International Boxing Federation w limicie 61,2 kg. Ale już 2 lutego o wakujący pas zaboksują Richard Commey (27-2, 24 KO) oraz Isa Czanijew (13-1, 6 KO). Lepszy z tej dwójki znajdzie się na celowniku Ukraińca i niemal na pewno stanie naprzeciw niego kilka tygodni później.

Jeśli Łomaczenko dorzuci do swojej kolekcji trzeci pas wagi lekkiej, do pełnej unifikacji będzie mu brakowało już tylko tytułu WBC. Ale tu zadanie będzie najtrudniejsze, gdyż mistrzem WBC jest świetny Miguel Angel Garcia (39-0, 30 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: TheShadowOne
Data: 11-01-2019 14:16:22 
2 miesiące od starcia o wakujący pas do walki z Vasylem? Coś trudno jest mi w to uwierzyć. Pod Vasyla 3 miesięczne przygotowania to minimum a liczmy jeszcze odpoczynek i okres roztrenowania
 Autor komentarza: petro66
Data: 11-01-2019 15:55:59 
mi się wydaje ,że walka będzie jest 10 tyg miedzy jednym a drugim terminem. Tak ,że za odpowiednią kasę Commey czy też Czanijew wyjdzie. Dotatkowo coś w okolicach początku kwietnia planowana jest walka Spenca z Garcią. wpisuje się to więc jakoś w przyszłą walkę Lomaczenko Garcia. Nic tylko czekać....
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.