WRACA FELIX STURM - PRZYMIARKI DO WALKI Z ABRAHAMEM

Felix Sturm (40-5-3, 18 KO), były mistrz świata wagi średniej i super średniej, pozostaje nieaktywny już od trzech lat. Dużo działo się wokół niego, był pomawiany o naprawdę złe rzeczy, a dodatkowo wpadł na dopingu. Jeden z najlepszych europejskich pięściarzy bez podziału na kategorie ostatnich lat szykuje się do powrotu.

Sturm, a właściwie Adnan Catić, więcej czasu niż w Niemczech spędza teraz w Bośni. Tam się przecież urodził. Miał zamiar nawet stoczyć tam kilka walk, ale na horyzoncie pojawiła się możliwość stoczenia pojedynku z... innym sławnym naturalizowanym Niemcem, urodzonym w Armenii Arthurem Abrahamem (47-6, 30 KO). O takim zestawieniu mówiono i pisano latami, lecz obaj panowie boksowali w rywalizujących z sobą grupach i nikt nie chciał pójść na ustępstwa. Teraz dużo łatwiej byłoby doprowadzić do ich wyczekiwanego spotkania.

Sturm trenuje do powrotu i w ciągu kilku tygodni powinniśmy poznać więcej szczegółów. W swojej bogatej karierze aż pięć razy zdobywał tytuł mistrza świata zawodowców, w tym aż czterokrotnie w wadze średniej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: pavlus
Data: 09-01-2019 17:50:04 
O nieeeee.
 Autor komentarza: tyler
Data: 09-01-2019 18:39:32 
Przecież to się mija z celem. Szturm jak przyjmie cios od króla bijącego z całą siłą, może być w kłopotach zdrowotnych.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 09-01-2019 18:51:13 
Sprawdź sobie najpierw ich bilans z ringów olimpijskich i powtórz raz jeszcze to samo... To Abraham uciekał przed tą walką dekadę temu, a nie na odwrót.
 Autor komentarza: SugarRayRobinson
Data: 09-01-2019 19:36:57 
ja tam lubiłem oglądać Sturma w ringu. Zawsze mega podobało mi się używanie ciosów prostych przez Felixa. Miał je kapitalne! Była to zresztą szkoła Fritza Sdunka, który trenował również m. in. Michalczewskiego i jego jab :) Pamiętam też bardzo wyrównaną walkę Felixa z de la Hoyą w 2004, gdzie wygrana mogła iść w dwie strony.
 Autor komentarza: Tharivol
Data: 09-01-2019 19:46:36 
Sugar właśnie zacząłem pisać o tym, że jego jab zawsze mi imponował, tak samo Tigera :)

Mimo to boks w Niemczech jest na podobnym poziomie jak u nas z tą różnicą, że tam są sami naturalizowani...

Przynajmniej pojedynek dwóch bokserów mających najlepsze lata za sobą, bo jeśli patrząc na ten pojedynek pod kątem mistrzowskim to takie już trochę słabe to i naciągane jak uszy królika z kapelusza...
 Autor komentarza: Granat
Data: 09-01-2019 20:01:34 
Jak by nie patrzeć, Sturm pokonał Oscara, ale go przekręcili.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 09-01-2019 20:31:12 
Felix Sturm kojarzy mi się z dobrą niemiecką szkołą boksu, szczelna garda, ciosy proste, konsekwencja. Jego boks nie był widowiskowy, ale skuteczny. Dla mnie jednak Sturm to również osoba potrafiąca dobrze się wypromować, uczynić z samego siebie markę. Miał pecha, że za jego czasów i w jego kategorii wagowej był Gennady Golovkin, który często publicznie prosił o walkę z Felixem. Sturm dobrze wiedział, że skończyłoby się to dla niego brutalnym nokautem z rąk Kazacha, więc nie reagował na te zaczepki słowne. Zapewne obaj nieraz sparowali ze sobą jak byli w Universum, więc Sturm poznał moc ciosów GGG.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.