BEST I FACED: ACELINO 'POPO' FREITAS

Acelino Freitas (41-2, 34 KO) był wielkim mistrzem kategorii super piórkowej i lekkiej (x2), kończąc większość walk przez nokaut w pierwszych minutach. Dziennikarze The Ring przeprowadzili z brazylijskim bombardierem ankietę z cyklu "Best I Faced".

- Wychowywałem się w trudnych warunkach. Nasz dom miał mniejszą powierzchnię niż bokserski ring, a trzeba było pomieścić w nim pięć osób. Oczywiście nie było mowy o czymś takim jak łazienka. Chodziłem głodny, więc to nie ja wybrałem boks, tylko boks wybrał mnie - wspomina uwielbiany w swoim kraju "Popo".

W momencie, gdy znokautował już w pierwszej rundzie Anatolija Aleksandrowa i sięgnął po pas federacji WBO kategorii super piórkowej, legitymował się bilansem 21-0, 21 KO! Dopiero w trzydziestej walce(!) znalazł się ktoś, kto wytrzymał z nim pełen dystans. - Kiedy zostałem mistrzem świata, moje życie się zmieniło. Moimi idolami byli lub są Pele, Neymar oraz Mike Tyson. Boks dał mi taką sławę, że dzięki niemu spotkałem każdego z nich. Jestem szczęśliwy na sportowej emeryturze - mówi 43-letni obecnie Freits, któremu po rozwodzie z żoną została szóstka dzieci.

Brazylijczyk w swoim CV ma na rozkładzie takie sławy jak Javier Jauregui, Joel Casamayor, Jorge Rodrigo Barrios, Artur Grigorian czy Zahir Raheem. Oto lista "Popo" rywali, których wspomina z największym uznaniem.

Najlepszy jab: Juan Diaz
Najlepszy w defensywie: Peter Buckley
Najszybsze ręce: Diego Corrales
Najszybszy na nogach: Diego Corrales
Najtwardsza szczęka: Alfred Kotey
Najinteligentniejszy w ringu: Joel Casamayor
Najsilniejszy fizycznie: Alfred Kotey
Najmocniej bijący: Diego Corrales
Najlepiej wyszkolony: Joel Casamayor
Najlepszy ogółem: Joel Casamayor
"Jego boks był brudny, ale i inteligentny. To był silny fizycznie i dobrze wyszkolony mańkut. Miał też świetną pracę nóg. Na zawsze zapamiętam nasz pojedynek. Unifikowaliśmy dwa pasy, a to była bardzo trudna walka. To był bardzo szybki facet, wtedy jednak byłem w swoim szczycie" - stwierdził Freitas.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.