WHYTE LUB CHISORA DLA ALEKSANDRA USYKA?

Aleksander Usyk (16-0, 12 KO) być może zaboksuje w przyszłym roku z Dillianem Whyte'em (24-1, 17 KO) lub Dereckiem Chisorą (29-8, 21 KO), poinformował promotor Eddie Hearn.

Anglicy zmierzą się jutro na gali w Londynie.

- Usyk może się zmierzyć ze zwycięzcą lub przegranym. Nikt tak naprawdę nie wie, jak dobry będzie Usyk w wadze ciężkiej. Wiemy, że będzie dobry, ale czy będzie w stanie rywalizować z tymi wielkoludami? To jest właśnie w tym wszystkim tak fascynujące - powiedział Hearn.

- Usyk nie będzie się obijać. Nie zobaczycie go w walkach z przeciętniakami. Sens miałby na przykład pojedynek z Carlosem Takamem, który jest dość mały jak na wagę ciężką, ale bardzo silny - dodał.

Ukrainiec, niekwestionowany mistrz wagi junior ciężkiej, ma w przyszłym roku zadebiutować w królewskiej kategorii. Nie wiadomo, czy nastąpi to już w jego kolejnej walce. Spekuluje się, że być może pozostanie jeszcze w niższym limicie, aby zaboksować z przebywającym obecnie na emeryturze Andre Wardem (32-0, 16 KO).

- Ta walka to byłaby czysta sztuka bokserska. Najlepszy kiedyś bokser świata bez podziału na kategorie wagowe kontra najlepszy obecnie bokser świata i bokser roku. Szanse rozkładałby się 50-50. Rozmawiałem już o tym z Usykiem i dałem znać Wardowi. Ale myślę, że to musiałoby być coś naprawdę niezwykłego, żeby Ward wrócił z emerytury. Sądzę, że Usyk przeniesie się do wagi ciężkiej i będzie walczyć w kwietniu w Ameryce - oświadczył Hearn.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 21-12-2018 13:36:54 
Zaczęło się szukanie eliminatorów do AJ'a. Potem będzie Luis, potem może Povetkin, kto wie może i Fury też da się namówić. Mam wrażenie że dla AJ'a albo Wilder albo nikt.
 Autor komentarza: golabek
Data: 21-12-2018 15:15:36 
Chętnie bym go zobaczył z Saszą, dwóch byłych mistrzów olimpijskich, obaj doskonali technicznie. Ofc Povietkin już na równi pochyłej ale do czasu KO dał Anthonemu bardzo dobrą walkę.
Takam / Chisora / Whyte / Parker to też dobre opcje i w każdej z tych konfiguracji Usyk miałby szanse na wygraną.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.