DAMIAN WRZESIŃSKI: CELUJĘ W DRUGI PAS MISTRZOWSKI

- Zdobycie dwóch pasów Zawodowego Mistrza Polski w jednym roku to prestiżowe osiągnięcie. Nie ukrywam, że cały czas marzę o tytule Mistrza Europy - mówi Damian Wrzesiński (15-1-2, 5 KO). Już 22 grudnia w Radomiu wyczekiwana walka rewanżowa z Michałem Chudeckim (11-2-2, 3 KO). To będzie "II Bitwa o Poznań".

Walka dwóch poznańskich pięściarzy to jedno z największych wydarzeń na gali organizowanej przez Mateusza Borka. Obaj są utytułowanymi zawodnikami w krajowym boksie olimpijskim, obaj z powodzeniem walczą wśród zawodowców. Cały czas mają też swoje rachunki do wyrównania. W kwietniu na PBN w Częstochowie sędziowie ogłosili remis, co nie spodobało się ani Damianowi, ani Michałowi.

- Chciałbym w Radomiu zwyciężyć zdecydowanie na punkty lub przed czasem, a nie znów pozostawiać wynik ocenie sędziów. W dwóch z trzech naszych walk amatorskich zostałem przez nich skrzywdzony. Na Pucharze Polski w Elblągu sędziom bardziej podobał się defensywny, taki kontrujący styl boksowania Chudeckiego niż mój ofensywny, widowiskowy i dążący do zadawania ciosów. Czułem się zwycięzcą po raz pierwszy. W finale Mistrzostw Polski w Strzegomiu faktycznie przyznaję, że dwie rundy były wyrównane, ale pierwsza należała do rywala, bowiem walczyłem zbyt zachowawczo. Ale w półfinale MP w Poznaniu to znów ja byłem górą. Michał mówił, że od pierwszej rundy walczył ze złamaną ręką, dlatego jak było widać unikał pojedynku, a ja biegałem i szukałem go po ringu. Powiedziałem mu po walce, że on jej nie wygrał, ale nic nie odpowiedział - przyznał "Wrzos", którego kariera prowadzona jest przez grupę Tymex Boxing Promotion, prowadzoną przez Mariusza i Marcela Grabowskich.

Punktacja w Częstochowie wyglądała następująco - 77:76 dla Damiana, 77:75 dla Michała i remis 76:76.

- W lutym zdobyłem pas Mistrza Polski w wadze lekkiej pokonując Marka Laskowskiego, a stawką walki w Radomiu jest pas Mistrza Polski w kategorii junior półśredniej. Wywalczenie dwóch takich trofeów w taki krótkim czasie to prestiżowy sukces. Ale na niego zapracowałem. Zwycięstwo podniesie mnie w rankingach, sprawi, że będę jeszcze bardziej pewny siebie w ringu i przybliży do kolejnych coraz trudniejszych walk o wyższe stawki. Na pewno do walki w Radomiu trenowałem jeszcze więcej w porównaniu do walki w Częstochowie. Mam swoje sportowe cele i do nich dążę - mówi pochodzący z okolic Złotowa w Wielkopolsce Wrzesiński.

W przeszłości Damian i Michał trenowali na jednej sali w Poznaniu, ale odkąd zaczęli boksować w tej samej kategorii ich relacje się popsuły. Wrzesiński w oficjalnych wypowiedziach mówi o tym krótko: - Faktycznie, byliśmy kolegami, ale sporo się zmieniło. Dziś każdy z nas ma swoich znajomych, przyjaciół. Z Chudeckim nie odzywam się. A co do boksu, jestem w stanie poradzić sobie i w wadze junior półśredniej i w lekkiej, gdzie też zaczyna się robić ciekawa konkurencja. Na przykład na zbliżającej się gali w Radomiu wystąpi Rafał Grabowski - dodał.

Walka w Radomiu będzie już piątą tegoroczną dla Damiana. - Jestem bardzo zadowolony z pracy promotorów, którzy zorganizowali mi tyle pojedynków. Czuję, że dzięki częstemu wychodzeniu w ringu robię szybciej postępy. Jestem do tego mocniejszy psychicznie. Bardzo udana jest też współpraca z trenerem Mariuszem Koperskim. Kiedyś boksowaliśmy razem w klubie, znamy się doskonale, jesteśmy kolegami, ale potrafimy zachować relacja trener-zawodnik. Taki dystans musi pozostać. Pod jego okiem trenerskim będę gotowy na duże wyzwania. Cały czas wspominam o tej walce o Mistrzostwo Europy i mam nadzieję, że dopnę swego. A wzorem w boksie dla mnie jest Wasyl Łomaczenko, czyli poeta ringu. Polecam każdemu młodemu zawodnikowi aby oglądał jego treningi, walki i podpatrywał. Szczytem marzeń dla wszystkich bokserów, oczywiście i dla mnie, byłaby możliwość skrzyżowania z takim świetnym zawodnikiem - dodał Wrzesiński.

W walce wieczoru w Hali MOSiR w Radomiu kolejny bokser Tymexu - Robert "Arab" Parzęczewski (21-1, 14 KO), spotka się z Dariuszem Sękiem (27-4-3, 9 KO). Stawką będzie Mistrzostwo Polski kategorii półciężkiej.

półciężka: Robert Parzęczewski (21-1, 14 KO) vs Dariusz Sęk (27-4-3, 9 KO)
średnia: Damian Jonak (41-0-1, 21 KO) vs Andrew Robinson (21-4-1, 6 KO)
cruiser: Adam Balski (12-0, 8 KO) vs Siergiej Radczenko (7-2, 2 KO)
półśrednia: Łukasz Wierzbicki (16-0, 6 KO) vs Twaha Kiduku (13-3-1, 7 KO)
półśrednia: Michał Żeromiński (13-4-1, 1 KO) vs Mikołaj Wowk (14-3, 9 KO)
junior półśrednia: Michał Chudecki (11-2-2, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (15-1-2, 5 KO)
junior półśrednia: Rafał Grabowski (4-0, 1 KO) vs Kamil Młodziński (10-2-4, 6 KO)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.