RANKING IBF: CZTERECH NASZYCH, NAJWYŻEJ SZEREMETA

Federacja International Boxing Federation zaktualizowała swój ranking uwzględniając listopadowe walki. A w nim wyróżniono czterech Polaków.

W wadze ciężkiej szóste miejsce zachował Adam Kownacki (18-0, 14 KO), który powróci na ring 26 stycznia starciem z Geraldem Washingtonem (19-2-1, 12 KO).

Nasi pogorszyli swoje akcje w limicie kategorii cruiser. Obecnie Krzysztof Włodarczyk (56-4-1, 39 KO) jest czternasty, a Mateusz Masternak (41-5, 28 KO) piętnasty.

Ostatnim naszym rodakiem na tej liście pozostaje Kamil Szeremeta (18-0, 4 KO). Panujący mistrz Europy dywizji średniej podskoczył na czwartą pozycję, przy czym jedynka pozostaje nieobsadzona, więc w rzeczywistości Kamil jest trzeci.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: strzelacz
Data: 11-12-2018 16:59:25 
Nie wiem czemu, ale zawsze poprawia mi humor ranking sportowców Polaków .
Wiadomo , jest pozycja w rankingu to będą dobre walki , ktoś zarobi pieniądze... Niestety z tymi dobrymi walkami to jest tak samo jak ze sprowadzaniem przeciwników z Gruzji , Slowacji czy Węgier ...a u nas ranking tez od tego zależy :).
W piłce nożnej nie tak dawno temu Polska rzekomo znajdowała się na 6 pozycji w rankingach światowych ...
Co najbardziej śmieszy prawie od 40 lat jedynym osiągnięciem Polskiej druzyny było wyjscie z grupy na Euro i wygrana 1 meczu , co moze w samej tylko Europie daloby nam max 7-8 pozycje . A tu nagle okazuje się że Polska po przegrywaniu wszystkiego przez 40 lat ,po wygraniu paru meczy towarzyskich z 2-3 składem jest potęgą piłkarską na świecie ... Przecież to daleko idąca fantazja , gdzie drużyny które przez ostatnie 40 lat wielokrotnie wyszły z grupy lub dziesiątki krajów spoza Europy zostały daleko w tyle.
Takie samo mam odniesienie do rankingów bokserskich , wszyscy fighterzy w kraju próbują budować swoją wartość reklamową wielkimi zapowiedziami oraz wielkimi walkami . Najczęściej zapowiedzi kończą się na budowaniu rekordu , a walki z pięściarzami z pierwszej 10-tki można policzyć na 2 palcach jednej ręki....
W KSW Pudzian , który chyba jako jedyny przyciągnął największą publiczność do sportu jakim jest MMA prowadził walki 3 rundy po 3 minuty , gdzie w UFC w walce o pas walczy się 5 rund po 5 minut aby uniknąć remisów i niechcianych decyzji.... Co więcej na chwilę obecną najlepsza Polska fighterka która zostawiła facetów 10 lat za murzynami pani Jędrzejczyk była wielokrotna mistrzynią UFC a dzis jest wyśmiewana przez ludzi dla których chwyt za kolano czy stope to jest to samo ....
Takze rankigni mają niewielkie znaczenie w sporcie , liczą się układy , koneksje , a jak ktoś ma umiejetności szybko zostanie mistrzem :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.