JULIAN JACKSON, JAMES McGIRT I DONALD CURRY W GALERII SŁAW

Dariusz Michalczewski kolejny rok z rzędu został pominięty przy wyborze do Międzynarodowej Bokserskiej Galerii Sław (International Boxing Hall of Fame).

Kapituła wybrała - jak co roku, tylko trzech pięściarzy. Przypomnijmy, że aby móc się ubiegać o uznanie innych, trzeba przynajmniej od pięciu lat pozostawać na sportowej emeryturze. Od lat naszym jedynakiem na liście "pretendentów" pozostaje właśnie Michalczewski. Być może za pięć lat do szerokiego grona kandydatów trafi też Tomek Adamek? Będzie ciężko... Oto tegoroczni wybrańcy.

Julian Jackson (55-6, 49 KO) - jeden z najmocniej bijących pięściarzy w historii zestawienia P4P, były mistrz świata kategorii junior średniej i dwukrotny champion w średniej. W swoim CV ma takie nazwiska jak Terry Norris (TKO 2) czy Herol Graham (KO 4).

James "Buddy" McGirt (73-6-1, 48 KO) - były mistrz świata kategorii super lekkiej oraz półśredniej. W swoim CV ma takie nazwiska jak Howard Davis Jr (KO 1) czy Simon Brown (PKT 12). Później zajął się trenowaniem innych, w pewnym momencie również Tomka Adamka. W 2002 roku został nawet uznany Trenerem Roku.

Donald Curry (34-6, 25 KO) - były zunifikowany mistrz świata wagi półśredniej i champion w junior średniej. W swoim CV ma takie nazwiska jak Marlon Starling (PKT 12, PKT 15), Milton McCrory (KO 2) czy Gianfranco Rosi (TKO 9).

Poniżej świetny film z nokautami Jacksona. Jeśli któryś z młodszych kibiców nie zna tego bombardiera, koniecznie nadróbcie zaległości!


ROCZNICA STARCIA WIELKICH MISTRZÓW - JACKSON vs NORRIS >>>

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Deadpool89
Data: 06-12-2018 08:14:42 
Nic nowego........za 5 lat to pewniakiem będzie Roy Jones Jr więc zostają dwa wolne miejsca, ale juz prędzej Góral tam trafi niż Tygrys a to ze względu na to że Adamek w USA rozpoznawalny a Darek tylko w Germany i polsce.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 06-12-2018 11:01:07 
Jesli Góral trafi to przede wszystkim za tytuły w dwóch wagach i kwestie taką że walczył w USA o czym wspomniał Deadpool
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 06-12-2018 12:13:20 
I ja się nie dziwię. A że to, że Roy powinien być w galerii sław to nie ulega wątpliwości.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.