DEONTAY WILDER: TRZEBA DOKOŃCZYĆ TĘ HISTORIĘ Z FURYM

- Mistrza trzeba pokonać wyraźnie, a ja nie zostałem zdominowany. Byłem agresorem i wyprowadzałem wyraźniejsze ciosy. A do tego liczenie w dwunastej rundzie było zbyt powolne. Ale to wszystko otwiera tylko możliwość doprowadzenia do jeszcze ciekawszego rewanżu. A chcę tego rewanż najszybciej jak to tylko możliwe. Tak naprawdę obaj wygraliśmy tego wieczoru, ale przede wszystkim wygrali kibice - mówi Deontay Wilder (40-0-1, 39 KO), który w sobotę remisując z Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO) już po raz ósmy obronił tytuł mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC.

- Gdybym tak po prostu wyszedł i go znokautował, nie dostałbym należytego szacunku, ponieważ ludzie wspominaliby o jego ponad dwuletniej przerwie. Teraz więc chcę jak najszybszego rewanżu. Zresztą Fury zasłużył sobie na drugą walkę - kontynuował "Brązowy Bombardier".

- Wychodząc do ringu czułem na sobie dużą presję. Obiecałem ludziom nokaut i bardzo go chciałem. Przez to zawalił się trochę mój plan taktyczny. Nagle głównym założeniem stało się to, by go znokautować. Powtarzałem sobie więc w narożniku "Uspokój się". Widziałem za każdym razem, jak Fury schodzi w dół i unika ciosów. Wciąż jednak pozostawałem agresorem i wyprowadzałem te mocniejsze, bardziej dominujące ciosy - przekonuje Amerykanin, który poza rewanżem z Furym ma chrapkę na starcie o wszystkie cztery pasy z Anthonym Joshuą (22-0, 21 KO).

- Wiemy przecież, że Joshua unikał dotąd spotkania ze mną. On odrzucił ofertę walki za 50 milionów dolarów. Przez cztery miesiące robiliśmy wszystko co w naszej mocy, by doprowadzić do tego pojedynku. Oni obawiają się siły moich pięści. Wiedzą doskonale, że tak samo mogę znokautować w pierwszej, jak i ostatniej, dwunastej rundzie. Mimo wszystko wierzę, że dojdzie do naszej walki. Bo jeśli nie, będzie to wstyd dla wagi ciężkiej i całego boksu - stwierdził championa zasiadający na tronie World Boxing Council od niemal dokładnie czterech lat.

- Rozważając kolejne ruchy myślimy o walce w Nowym Jorku lub Las Vegas. Myślę, że idealnym miejscem na rewanż z Furym byłoby właśnie Las Vegas. Każdy ma swoją opinię na temat naszej pierwszej walki i wyśmienicie byłoby dokończyć tę historię, by raz na zawsze rozwiać wątpliwości, który z nas jest naprawdę lepszy? Kiedy tylko Tyson będzie gotowy, dokończymy to - dodał Wilder.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: kubarro
Data: 05-12-2018 17:53:51 
Liczenie było ok, obejrzyjcie powtórkę Tyson upada w rundzie 12 czas 2:21, na 2:11 jest już na nogach spokojnie mówi sędziemu, że chce kontynuować.
 Autor komentarza: xionc
Data: 05-12-2018 17:57:45 
ale poza tym Wilder mowi do sensu, z tym ze to Tyson jest mistrzem liniowym, wiec w pewnym sensie tez Wilder byl pretendentem :)
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 05-12-2018 18:21:39 
Wilder dobrze gada. Druga walka z Furym jest jak najbardziej wskazana, bo jednak jest trochę wątpliwości po pierwszym pojedynku. Ja kibicowałem z całego serca Furemu i cieszę się, że wielu kibiców widziało jego wygraną. Z drugiej jednak strony nie była to wyraźna dominacja Tysona. Uważam, że Furego stać na więcej. Zakładam, że drugi ich pojedynek wyłoni wyraźnego mistrza. Myślę, że ta propozycja Dzikusa, by walka odbyła się w Las Vegas jest dobrym pomysłem. Co prawda w Anglii pojedynek lepiej by się sprzedał, ale Las Vegas to bardziej neutralne miejsce.
 Autor komentarza: tyler
Data: 05-12-2018 18:22:36 
Lepiej żeby rewanż był w UK, przynajmniej Wilder zobaczy jak wygląda pełny stadion na walce.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 05-12-2018 19:05:53 
No ja akurat jestem, jak najbardziej na nie, jeśli chodzi o walkę w Las Vegas. Przecież ten pojedynek nadzorowałaby "słynna" komisja z Newady, ze swoimi własnymi, "neutralnymi" sędziami.
 Autor komentarza: Alidam
Data: 05-12-2018 19:08:47 
Do rewanżu powinno dojść na jakimś angielskim stadionie, wówczas Alabama zobaczy co to znaczy wejść do ringu na pełnej....
jak 80k zaśpiewa vardy's on fire, to wiatrak zapomni po co tego dnia tam przyjechał
Poprawka jest konieczna, wierzę że Cygan będzie jeszcze lepszy, szybszy, sprytniejszy, jest lepszym bokserem od DW, co udowodnił w niedzielę rano...Niech postawi kropkę nad i
 Autor komentarza: rondobry
Data: 05-12-2018 19:10:24 
"Widziałem za każdym razem, jak Fury schodzi w dół i unika ciosów"

Pewnie strasznie się irytował bo ciosy podbródkowe pozna dopiero w następnej klasie.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 05-12-2018 20:02:51 
Wilder jeszcze nie opanował liczenia do 10
Mój dwuletni syn umie do 12.Nie to żebym się chwalił XD
 Autor komentarza: RSC1
Data: 05-12-2018 20:05:23 
Dla mnie najbardziej miarodajną punktacją jest ta którą wypunktował meksykański sędzia.

Dla meksykanów liczy się walka i boks traktują bardzo konkretnie.

Dlatego też sędzia meksykański nie punktował pajacowania, pokazywania języka czy unikania walki.
Punktował walkę.

A Fury w całym pojedynku tylko dwa razy podjął walkę z Wilderem.

I jak się to skończyło wszyscy widzieli.
 Autor komentarza: webek
Data: 05-12-2018 22:12:17 
RSC1 kluczowe w Twojej wypowiedzi jest 'dla mnie'. Patrzysz na atmosferze po walce przez krzywe zwierciadło i widzisz co chcesz widzieć według 'Twoich zasad'. Zjedz sałatkę meksykańską - na zdrowie. Może poczujesz się jak meksykański sędzia ;)
 Autor komentarza: wwww
Data: 05-12-2018 22:16:13 
Czy jest gdzieś napisane w jakichś zasadach walki, że trzeba po knockdownie wstać w 10 sekund, czy zanim sędzia wyliczy do 10 ? Bo moim zdaniem jest różnica.
 Autor komentarza: Musi
Data: 05-12-2018 23:44:05 
www- i tu masz racje.Przed ponad 100lat,na 10 mial wstac a nie jeszcze chodzic po lini.Co do walki to Wilder, wygral 2 pkt.Rundy byly wyrownwne i 2 nokdauny.Na pewni Fury nie zasluzyl na wygrana i pas WBC.Z Kliczo sie udalo ale nie teraz.Dla,czego Wilder chce rewanz z Furym?Proste wie ze obecnie nie jest w stanie pokonac AJ, wiec woli teraz rewanz z Furym(ktory przy lepszej taktyce i psychicznej przewadze da KO ,Furemu)Wtedy druga walka z AJ = kasa x 2!
 Autor komentarza: towd
Data: 06-12-2018 00:09:47 
@wwww
Pamiętam że w jakiejś książce przeczytałem, że liczenie do 10 nie jest tożsame z dziesięcioma sekundami.
To sędzie wylicza do 10 i od niego zależy tzw. szybkość tego liczenia.

Jak wspomniałem, przeczytałem to w książce, nie wiem na ile jest to dzisiaj prawdą i czy jest to uregulowane.
 Autor komentarza: Laik
Data: 06-12-2018 01:04:20 
.

wartość merytoryczna komentarzy bokser.org spada na dno coraz bardziej...


Wy głupie małoletnie idiotki, jakim prawem szydzicie z ludzi, którzy są NA SZCZYCIE!

Dwóch wspaniałych bokserów, walka, która przejdzie do historii! Było w niej wszystko! Sprawiedliwy remis, z którym SAMI ZAWODNICY SIĘ ZGADZAJĄ!

WIELKIE ŚWIĘTO BOKSU, wszyscy zadowoleni, były nokdauny, technika, zaskakujący wynik, sprzedaż powyżej oczekiwań...

Ale bokser.org'owskie ROBAKI, które w życiu nic nigdy nie osiągnęły i nigdy nie osiągną, piszą jakieś farmazony, uszczypliwości.

Kim wy jesteście robaki

Nie zapomnijcie!!! Budzik na 6:00 i ZAPIERDALAĆ ZA 4000, i won od Wielkich Mistrzów!
 Autor komentarza: wwww
Data: 06-12-2018 01:43:09 
Liczenie do 10 to nie jest 10 sekund. Wiadomo, że sędzia musi liczyć, to nie może być jakiś cyrk, ale od dawna i
pewnie od zawsze było tak(w boksie zawodowym), że sędzia przerywa liczenie, żeby ocenić stan zawodnika. I wielokrotnie zdarzało się, że po takiej krótkiej pogawędce przerywali walki. Tu nie było takiej potrzeby i była to świetna decyzja.
 Autor komentarza: wwww
Data: 06-12-2018 01:50:53 
@Laik

Fury ciągle powtarza, że wygrał walkę. Mówi to ojciec Tysona, a jego trener mówi, że to największe oszustwo w historii...

Jakie uszczypliwości, dyskusja fanów, wymiana argumentów. O to chodzi w sporcie i w wielkich walkach, że się później o nich ciągle rozmawia.

W dyskusji pod tym tematem, jesteś jedyną osobą, która obraża. A próbujesz mówić wszystkim, że nie wolno tego robić. Polecam nie czytać, skoro to tak podnosi ciśnienie.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 06-12-2018 10:51:44 
Laik, rozumiem że jesteś ponad nas.. robaków. A teraz pobudka bo się zesrałeś..
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 06-12-2018 13:27:08 
Laik to debil w czystej postaci.
Wilder gada bzdury o zbyt wolnym liczeniu wiec jak to skomentować?!
To nie forum matematyczne
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.