CHABIB: WALKA Z MAYWEATHEREM CIEKAWSZA OD WALK W UFC

Mistrz UFC w wadze lekkiej Chabib Nurmagomiedow przyznał, że pojedynek bokserski z Floydem Mayweatherem Jr interesuje go bardziej niż jakakolwiek walka na zasadach MMA.

Rosjanin rzucił Mayweatherowi wyzwanie po październikowym zwycięstwie nad Conorem McGregorem. Do tematu wrócił w poniedziałek w Moskwie, gdzie odbyła się konferencja prasowa z okazji wydania jego autobiografii.

- Nasza walka byłaby dwa razy bardziej interesująca [od pojedynku Mayweathera z McGregorem]. Dwóch niepokonanych zawodników, ciekawie byłoby zobaczyć, który padnie lub zrobi krok w tył - oznajmił 30-latek.

- Z perspektywy dziedzictwa, a także finansowej i sportowej, walka z Mayweatherem byłaby dużo bardziej interesująca [od jakiejkolwiek walki w UFC]. Komisja sportowa musi doprowadzić sprawę do końca, potem będziemy mogli rozmawiać - dodał.

Sprawa, o której mówi Nurmagomiedow, dotyczy rozróby, jaka miała miejsce zaraz po jego walce z McGregorem. Komisja Sportowa Stanu Nevada (NSAC) będzie nad tym debatować 10 grudnia. Do tego czasu żaden z zawodników nie zostanie przez nią dopuszczony do walki.

Mayweather zakończył karierę po pokonaniu McGregora w sierpniu ubiegłego roku, ale 31 grudnia ma stoczyć w Japonii walkę pokazową z kickbokserem Tenshinem Nasukawą.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Deadpool89
Data: 27-11-2018 11:07:09 
Nooo z finansowego punktu widzenia to na pewno. FMJ to dla każdego z boksu, ufc, mma, k1 i innych bank do rozbicia.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.