MICHALCZEWSKI W GALERII SŁAW? NA TYGRYSA ZAGŁOSOWAŁ DAN RAFAEL

Dan Rafael, jeden z najbardziej cenionych amerykańskich dziennikarzy zajmujących się boksem, wskazał Dariusza Michalczewskiego jako jednego z bokserów, którzy powinni trafić do Międzynarodowej Galerii Sław Boksu (IBHOF).

Nazwisko polskiego pięściarza od lat widnieje na liście nominowanych, ale Rafael, dziennikarz ESPN, zagłosował na niego po raz pierwszy.

- Michalczewskiemu zarzuca się, że nigdy nie walczył z Royem Jonesem Jr, który był mistrzem świata w tym samym czasie. O walce kilka razy się mówiło, ale nigdy do niej nie doszło, mimo że to byli ewidentnie dwaj najlepsi pięściarze wagi półciężkiej. Myślę, że Jones wygrałby z Michalczewskim, ale nie należy oceniać Michalczewskiego na podstawie fantazji o walce, która nie miała miejsca. Należy go oceniać na podstawie całej jego kariery, a była to dobra kariery, zasługująca na miejsce w Galerii Sław - oświadczył amerykański żurnalista.

W kategorii zawodników współczesnych, tj. takich, których ostatnia walka miała miejsce nie wcześniej niż w 1989 roku, Rafael wskazał też Ivana Calderona, Genaro Hernandeza, Rafaela Marqueza i Wilfredo Vazqueza Sr. Pominął za to m.in. Nigela Benna, Chrisa Eubanka Sr, Michaela Moorera i Meldricka Taylora.

Przed kilkoma dniami Michalczewski przyznał w wywiadzie z BOKSER.ORG, że nie do końca zna zasady przyjmowania do Galerii Sław i nie przywiązuje wielkiej wagi do tego, czy do niej trafi.

- Ja tak za bardzo tą polityką się nie interesuję. To mnie za bardzo nie ziębi, nie grzeje. Ale im dłużej nie będą mnie chcieli wziąć, tym dłużej będzie o mnie rozmowa, bo o tych, co już są, to już nie gadają - stwierdził.

Do IBHOF wybranych zostanie trzech zawodników z największą liczbą głosów. Wyniki głosowania, w którym udział biorą dziennikarze i eksperci, zostaną ogłoszone 5 grudnia, a oficjalna uroczystość z udziałem wyróżnionych odbędzie się w czerwcu przyszłego roku w nowojorskiej miejscowości Canastota.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Deadpool89
Data: 22-11-2018 12:22:15 
Nie lubie tigera ale galeria sław należy mu się jak psu buda, i co ze nie walczył z RJJ i ogólnie tylko w niemczech......to to samo mozna Royowi zarzucić ze nie walczył z michalczewskim i tylko w stanach. Inna sprawa ze jakby doszło wtedy do ich walki to egzekucja i osmieszanie na Darku pewne.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 22-11-2018 13:11:33 
Też nie przepadam za folksdojczem ale trzeba przyznać, że to znakomity zawodnik. Lewy prosty Darka to poezja. Co do walki z RJJ to bardziej wina promotorów, tak jak wspomniałeś @Deadpool89 równie dobrze można winić za to ekipę RJJ. Co do szans to raczej deklasacji by nie było ale szanse DM byłyby nie wielkie. Michalczewski jest troszke niedoceniany przez to, że całą kariere walczył u szkopa + wałki (jeden wrecz przesmieszny). Tak czy owak Michalczewski to byl mega talent i pracowity gosc. Galeria sław mu się należy.
 Autor komentarza: ktosik
Data: 22-11-2018 15:00:30 
Folksdojcz to raczej określenie stosowane w trakcie okupacji Hitlerowskiej
Michalczewski wyjechał bo to mu otworzyło nowe możliwości, a gdyby nie wyjazd byłby jakimś tam bokserem o którym nikt by już nie pamiętał, to tyle jeśli chodzi o folksdojcza.

Nie lubię jego lewackich poglądów ale trzeba przyznać że pięściarzem był naprawdę dobrym jak nie świetnym - takim 8-9/10 przez co karierę udało mu się zrobić i wpisać w historię tego sportu.

Jako promotorowi życzę mu samych sukcesów, przyda się świeża krew na tym polu.
Kto wie może uda mu się wypromować tego Demirezana jakoś fajnie.
 Autor komentarza: Wyczesany
Data: 22-11-2018 17:43:52 
Liczyłem, że w tej Galerii Sław zagości Artur Szpilka, ale jeżeli nie on, to spokojnie mogę spojrzeć w przeszłość na Darka Michalczewskiego, który bardziej powinien tam się pojawić niż nie.
 Autor komentarza: adambw
Data: 22-11-2018 19:58:37 
Panowie nigdy nie doszlo do tej walki z dwoch powodow.kasa sie nie zgadzala,w stanach nikt nie chcial wylozyc tyle gazy Tigerowi a wtedy nie bylo ppv,RJJ obawial sie tak samo Tigera i odwrotnie.styl naszego zawodnika mu nie odpowiadal,Tiger byl twardym zawodnikiem zawsze dobrze przygotowanym jesli ktos nie wierzy to prosze przeczytac ksiazke F.Zdunka..ci wszyscy ktorzy go wyzywaja od roznych w tej samej sytuacji zrobili by to samo a teraz mu zazdroszcza.czemu nikt nie mowi o Adachu albo o Kosedowskim przeciez oni tez uciekli.bo oni nie zrobili takiego sukcesu..kazdy z nas ma swoje piec minut w zyciu i nie kazdemu udaje sie to wykozystac.co stego ze Tiger lubial popic i por...chac,liczy sie jakim byl sportowcem a nie w zyciu prywatnym..ja mu zycze jak najlepiej...
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 22-11-2018 20:22:07 
Michalczewski wszedł do biznesu i już głosy zbiera.
 Autor komentarza: StaryWyjadacz
Data: 23-11-2018 03:16:25 
Nie lubię, nie reprezentuje sobą pozytywnych wartości, zresztą ilu tak naprawdę pięściarz robi to?
Na pewno był gorszy od RJJ czy Jamesa Toneya, ale summa summarum był bardzo bardzo solidnym pięściarzem, z sercem do walki(Ok zdarzyło się jedno kunktatorstwo) i niesamowitym lewym prostym. Skoro w tej Galerii Sław jest Virgil Hill, to być może mógłby być tam Michalczewski. Zresztą jeżeli chodzi o karierę zawodową to uważam, że taki Virgil Hill wcale nie był też lepszy nawet od takiego Adamka.
 Autor komentarza: Koment
Data: 24-11-2018 00:32:04 
Kiedyś, za komuny, prawie wszyscy marzyli, żeby wyjechać na zachód i się dorobić, on to zrealizował. Poza tym, ten lewy, bajka, tylko się uczyć :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.