BRAK HYMNU NA IMPREZACH ZAGRANICZNYCH

Mistrzostwa Unii EuropejskiejNie było Mazurka Dąbrowskiego w Valladoid. podczas Mistrzostw Unii Europejskiej. Jakub Słomiński, Radomir Obruśniak i Filip Wąchała zdobyli brązowe medale. To wszystko na co było stać Polaków.

W walkach półfinałowych nie powiodło się podopiecznym Iwana Juszczenki Jerzego Baranieckiego. Nasi reprezentanci zeszli z ringu pokonani. Mistrz Polski wagi papierowej Jakub Słomiński od razu (wolny los) zakwalifikował się do strefy medalowej. Tam jednak czekał na niego Gruzin Szakhil Allakherdiew. Po 9 minutach ringowej potyczki wychowanek Wdy Świecie bezdyskusyjnie i pewnie przegrał na punkty. W wadze lekkiej Radomir Obruśniak teoretycznie miał najtrudniejszego rywala. Spotkał się z mistrzem świata i wicemistrzem olimpijskim Francuzem Sofiane Oumiha. W drugim starciu, po liczeniu ringowy arbiter przerwał ten pojedynek, choć – jak informuje oficjalna strona PZBPolak miał ochotę do dalszej walki. Wreszcie trzecim, z naszej ekipy w półfinałowych zmaganiach, był pięściarz Sako Gdańsk Filip Wąchała. Za przeciwnika miał ciemnoskórego Hiszpana Youbę Sissokho. W każdej rundzie Hiszpan precyzyjniej zadawał ciosy, był skuteczniejszym i zwyciężył przekonująco na punkty.

Wyniki walk:

1/2 finału: waga papierowa, Jakub Słomiński (Wda Świecie) – Szakhil Allakherdiew (Gruzja), PKT 0-5 (25:30, 24:30, 25:30, 26:30, 24:30)

1/2 finału: waga lekka, Radomir Obruśniak (Róża Karlino) – Sofiane Oumiha (Francja), RSC2 

1/2 finału: waga półśrednia, Filip Wąchała (Sako Gdańsk) – Youba Sissokho (Hiszpania),  PKT 0-5  (26:30, 27:30, 27:30, 26:30, 25:30).

Odpadli wcześniej

Przypomnijmy, że we wcześniejszych bojach z turniejem pożegnali się: Maciej Jóźwik (waga muszą, odpadł w ćwierćfinale), Jarosław Iwanow (waga kogucia, ćwierćfinał), Damian Durkacz (waga lekkopółśrednia, eliminacje), Bartosz Gołębiewski (waga średnia, eliminacje), Michał Soczyński (waga ciężka, eliminacje) i Aleksander Stawirej (waga superciężka, ćwierćfinał). W sumie Polacy w Hiszpanii stoczyli 12 pojedynków, z tego 3 wygrali i 9 przegrali. W IX MUE seniorów triumfowali Anglicy. Relacja znajduje się także na blogu autora tekstu. Informacja i wyniki wcześniejszych walk w artykule TUTAJ >>>

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: starycap2
Data: 20-11-2018 17:23:56 
Tu nikt prochu nie wymyśli.Boks amatorski skończył się wraz z odejściem Papy Stamma.Od tego momentu jazda w przepaść.Powody każdy zna kto ma cokolwiek z boksem wspólnego.Minęły bezpowrotnie czasy ,że może się uda.Kasa,warunki,praca pod okiem fachowca i wyniki przyjdą same za dekadę minimum lub deko później.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.