BOXREC A POLSKA WAGA JUNIOR CIĘŻKA - GŁOWACKI TRZECI NA ŚWIECIE

Krzysztof Głowacki (31-1, 19 KO) odzyskując pas WBO - póki co jeszcze tylko w wersji tymczasowej, wskoczył na podium najlepszych pięściarzy świata kategorii junior ciężkiej. Przy tej okazji prezentujemy Wam najlepszą dziesiątkę naszych "cruiserów".

Od dawna największe tryumfy święciliśmy w limicie 90,7 kilograma. "Góral", "Diablo", "Master" i właśnie "Główka" - na nich mogliśmy prawie zawsze liczyć. Zaplecze też jest mocne. Zresztą zobaczcie sami. Oto najlepsza dziesiątka na naszym podwórku - w nawiasie miejsce w światowym zestawieniu. Rankingi federacji bywają nieobiektywne, ale lista BoxRec to czysta matematyka.

1. (3) Krzysztof Głowacki (31-1, 19 KO)
2. (10) Andrzej Fonfara (30-5, 18 KO)
3. (15) Krzysztof Włodarczyk (56-4-1, 39 KO)
4. (18) Mateusz Masternak (41-5, 28 KO)
5. (24) Michał Cieślak (17-0, 11 KO)
6. (39) Adam Balski (12-0, 8 KO)
7. (60) Nikodem Jeżewski (16-0-1, 9 KO)
8. (113) Michał Olaś (7-0, 6 KO)
9. (130) Grzegorz Soszyński (22-1-1, 11 KO)
10. (366) Michał Bańbuła (13-30-4)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 12-11-2018 10:01:35 
Obejrzałem wczoraj walkę Główki i zauważyłem że komentatorzy WBSS z dużym szacunkiem wyrażali się o Głowackim, szczególnie BJ Flores. Krzysiu jak zwykle pokazał dobrą bitkę, nie mniej knockdown na Własowie dostał w prezencie. Walka brzydka dla oka, dużo klinczy i nieczystych ciosów od których Krzysiek niestety nie stronił. Z Briedisem będzie musiał mocno skoncentrować się na obronie bo ten w przeciwieństwie do Własowa będzie kopał jak koń. Nie mniej jeśli dojdzie do wymian po miedzy nimi to wszystko może się wydarzyć. Powodzenia dla Krzyśka bo jak przejdzie Briedisa który w moim przekonaniu jest faworytem turnieju, to będzie miał z górki.
 Autor komentarza: Deadpool89
Data: 12-11-2018 11:02:30 
Jak ja patrze ze Fonfara jest w dziesiatce to mi sie śmiać chce poprostu. Nieporozumienie jakieś. .....przecież taki Master by go usadzil
 Autor komentarza: PitersonJ
Data: 12-11-2018 15:24:24 
Ja osobiście uważam że Masternak jest najlepszy w Polsce jeśli chodzi o cruiser, a może nawet najlepszy p4p. Myślę że w konfrontacji z Głowackim, którego uważam za numer 2 w Cruiser i 3 p4p miałby ciężkie momenty ale jednak wygrałby na punkty, bo Master ma bardziej wszechstronny styl.
Swoja droga ciekawy jestem jakby wypadł Główka z Dorticosem. Myślę że to byłoby typowe 50/50 Bo obaj nastawiają się na ciężkie ciosy. Może jeszcze się dowiemy w finale. Mam taką nadzieję.
Nie wiem co tam robi Andrzej Fonfara wyżej od Diablo i Masternaka... Ale wiadomo w sumie - boxrec. Uważam że zarówno Głowacki jak i Masternak wszystkich pozostałych leją aż miło.

Wracając jeszcze do tego Dorticosa i Głowackiego to ciekawe jakby to wyszło gdyby dobierając pary przed startem WBSS 2 Masternakowi dać Wlasowa. Myślę że też spokojnie by z nim wygrał. A Głowacki z Dorticosem dali by świetną wojnę ze względu na style walki obydwu, gdzie wynik byłby sprawa bardzo otwartą a nokaut wisialby w powietrzu od pierwszych rund.
 Autor komentarza: nonitek
Data: 12-11-2018 16:26:44 
@PitersonJ

W jaki sposób Masternak jest wszechstronny? Bo mimo sympatii do niego, to jest trochę takim sztywnym kołkiem, który co najwyżej może ładnie przegrać. Do tej pory miał 3 poważne pojedynki (drozd, bellew, dorticos) i wszystkie przegrał. Do tego wpadka z Kalengą. Głowacki to jest klasa wyżej, także nie wiem jak można postawić Masternaka jako top1 polskiego p4p.
 Autor komentarza: PitersonJ
Data: 12-11-2018 18:08:38 
No na moje oko to Głowacki ma zawsze jedną taktykę - poluje na ten swój lewy. Nie odbieram mu osiągnięć, ale prawda jest taka że on jest jednowymiarowy. Masternak może i tyljko ładnie przegrywał, ale potrafi się dostosować do rywala i coś zmienić w trakcie walki. Poza tym gdyby zestawić Główkę z wymienionymi przez Ciebie zawodnikami zamiast Masternaka w tych walkach myślę że miałby bardzo ciężko. Drozd po walce z Masterem został uznany przez wielu za najlepszego albo jednego z najlepszych w cruiser. Diablo mowil później że ta walka oddzieliła chłopców od mężczyzn A wypadł na tle Drozda jak jakiś leszcz. Myślę że Głowacki nie wypadłby wiele lepiej niż diablo. Z Bellew Master wypadł słabo choć walka równa, a widzieliśmy wszyscy jakie problemy sprawił Bellew samemu Usykowi. A z Dorticosem to samo - równa walka.

Poza tym widziałem obu na żywo i to wygląda inaczej niż w telewizji. Masternak ma po prostu lepszy warsztat niż Głowacki.

Jeśli patrzeć pod względem osiągnięć i ostatnich oficjalnych wyników no to ok. Głowacki nr.1
Koniec końców uważam że w bezpośredniej konfrontacji wygrałby Mateusz Masternak
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.