GALA USYK vs BELLEW: WYGRANE CROLLI, BURNSA I KELLY'EGO

Przed walką wieczoru Usyk vs Bellew na gali w Manchesterze zobaczyliśmy kilka mniej lub bardziej ciekawych pojedynków, w tym walki kilku dużych nazwisk brytyjskiego boksu. Oto wyniki:

Waga lekka: eliminator WBA w wadze lekkiej (posiadaczem tego pasa jest Wasyl Łomaczenko) między Anthonym Crollą (34-6-3, 13 KO) i Daudem Yordanem (38-4, 26 KO) toczył się głównie w półdystansie i zwarciu, ale nie zabrakło w nim finezyjnych elementów szermierki na pięści. Crolla kontrolował pojedynek lepszą techniką, szybkością i pracą nóg, regularnie trafiając jabem na głowę, lewymi sierpowymi na dół i prawymi podbródkowymi. Twardy i silny Yordan wywierał solidną presję i zranił Crollę lewym sierpowym na korpus w szóstej rundzie, ale to nie wystarczyło, by zmienić przebieg walki. Brytyjczyk pewnie finiszował i zwyciężył na wszystkich trzech kartach sędziowskich (3 x 116-12).
 
Waga lekka: w starciu dwóch zawodników na pięściarskim rozdrożu, były mistrz świata trzech kategorii wagowych Ricky Burns (43-7-1, 16 KO) w dobrym stylu odprawił byłego mistrza Wielkiej Brytanii Scotta Cardle'a (23-3-1, 7 KO). ''Rickster'' od początku korzystał ze swoich warunków fizycznych i kontrolował walkę mocnymi ciosami prostymi, nieźle pracując przy tym na nogach. Pojedynek zakończył się już w trzeciej rundzie. Po klasycznej akcji Burnsa (lewy prosty-prawy prosty) Cardle wylądował na deskach i choć zdołał powstać, sędzia spojrzał mu w oczy i nie pozwolił na dalszą walkę.

Waga średnia: brązowy medalista mistrzostw Europy w Ankarze (2011), Ukrainiec Dimitrij Mitrofanow (2-0-1, 1 KO) leżał na deskach już na samym początku walki z Holendrem Gino Kantersem (5-2-1, 3 KO), a potem wdał się w wojnę w półdystansie i zwarciu. Walka zakończyła się niespodziewanym remisem (38-38).

Waga półśrednia: walka wyjątkowo utalentowanego Josha Kelly'ego (8-0, 6 KO) z Walterem Fabianem Castillo (13-3, 3 KO) była kompletnym mismatchem. Kelly raz za razem trafiał seriami przeróżnych ciosów i sędzia przerwał pojedynek już w pierwszej rundzie. Ósmego grudnia Kelly zmierzy się na gali w Sheffield z dużo trudniejszym rywalem - Dawidem Awanesjanem.

Waga ciężka: popularny, charyzmatyczny David ''White Rhino'' Allen (16-4-2, 13 KO) pokonał przed czasem Argentyńczyka Ariela Estebana Bracamonte (8-2, 5 KO). Walka została przerwana przez sędziego po konsultacji z lekarzem po zakończeniu siódmej rundy. Wcześniej Argentyńczyk kilka razy mocno trafił Allena i zranił go, ale siła ''White Rhinno'' zrobiła w końcu swoje. Po walce Allen był wobec siebie bardzo krytyczny i obiecał, że ostatni raz wychodzi do ringu w tak słabej formie.

Waga cruiser: w walce dwóch niepokonanych zawodników wagi cruiser Richard Riakporhe (8-0, 7 KO) pokonał przed czasem Sama Hyde'a (13-1-1, 5 KO). Hyde długo przeważał, ale ostatnie słowo należało do mniej doświadczonego rywala. Joe Gallagher poddał swojego zawodnika w połowie ósmej rundy, kiedy potworna kontuzja oka uniemożliwiała Hyde'owi dalszy opór.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: zlatan
Data: 11-11-2018 00:24:00 
Komentatorzy ogladaja inna walke. Kazdy cios Bellew to sie podniecaja, ciosow Usyka w ogole nie widza.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.