EWA PIĄTKOWSKA PO RAZ DRUGI OBRONIŁA PAS WBC

Ewa Piątkowska (12-1, 4 KO) w dobrym stylu pokonała Ornellę Domini (13-2, 3 KO) i po raz drugi obroniła tytuł mistrzyni świata federacji WBC w wadze junior średniej.

W pierwszej rundzie podopieczna Andrzeja Liczika jeszcze sondowała rywalkę, ale w drugiej poczęstowała ją lewym hakiem na górę, poprawiła długim prawym krzyżowym, a jej jab kąsał coraz częściej. Po przypadkowym zderzeniu głowami po czwartej odsłonie Polce zaczęło jednak puchnąć lewe oko. To ją rozproszyło, wybiło z rytmu i boks wyglądał trochę gorzej, ale w połowie szóstego starcia trafiła mocnym lewym sierpowym i wróciła do gry.

Urodziwa Szwajcarka w dziewiątej odsłonie już mocno cierpiała, a Ewa czując krew podkręciła tempo. Pretendentka wykazała się charakterem i dzielnie zaboksowała do końca. Sędziowie punktowali na korzyść Polki 100:90, 98:92 i 99:91.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 10-11-2018 22:52:04 
Kocica w połowie walki sapała jak parowóz, słabo przygotowała się kondycyjnie, słabo wyglądała technicznie, pchane lewe proste, dużo ciosów w powietrze. Ja rozumie że w tej kategorii kobiet nie ma w czym wybierać ale jej przeciwniczka wyglądała jakby boks zaczęła trenować pół roku temu, skakała w miejscu jak żabka, głowa wysoko a rękawice to jej chyba dali sparingowe 18-ki.
 Autor komentarza: leon84
Data: 10-11-2018 23:18:54 
Up
W porownaniu do zjebanej cleo,to chociaż coś boksuje,a nie tylko klincz i zapasy.Od 6 rundy,to pytanie było tylko,czy rywaka dotrwa do ostatniego gongu.Szwajcarka na dziewiątym miejscu.No taki jest boks kobiet.
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 12-11-2018 12:53:28 
Zupelnie nie rozumie osob ktore nazywją wygraną Piątkowskie "w dobrym stylu".Wyzej ta walka zostala skomentowana przez teanshin i zgadzam sie z tym komentarzem jak najbardziej!Ewa Piatkowska jest Zawodową Mistrzynią Swiata a boksowala jak amatorka tj. chaos,brak techniki i brak kondycji!W sumie slaba walka z b.slabą przeciwniczką!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.