ARTUR SZPILKA I MARIUSZ WACH GOTOWI NA WALKĘ ROKU W GLIWICACH

Już w najbliższą sobotę Gliwice będą gospodarzem najważniejszej walki tego roku w polskim boksie zawodowym. 10 listopada podczas gali KnockOut Boxing Night #5 w hali Arena Gliwice dojdzie do starcia dwóch byłych pretendentów do mistrzowskich pasów wagi ciężkiej - Artura Szpilki (21-3, 15 KO) i Mariusza Wacha (33-3, 17 KO).

Szpilka o światowy czempionat rywalizował w 2016 roku z potężnie bijącym Deontayem Wilderem, Wach cztery lata wcześniej walczył z legendarnym Władimirem Kliczką. Teraz dwóch Polaków czeka bój "o być albo nie być" w bokserskim biznesie.

- W tej walce jest na pewno duży ładunek emocjonalny - mówi "Szpila".- Szanujemy się z Mariuszem, ale obaj damy z siebie wszystko. Patrząc w oczy Wacha, widzę, że jest pewny siebie, ale mi to odpowiada. Ja też w siebie wierzę i wszystko rozstrzygnie się 10 listopada!

- Jestem pewny siebie, bo wiem, co ja potrafię i wiem, co potrafi Artur - tłumaczy znany z niezwykłej odporności na ciosy "Wiking". - Adrenalina już jest, ale ona jest w środku. Czym bliżej walki, tym będzie goręcej i w pewnym momencie wystarczy mała iskra i może naprawdę zawrzeć. Ja nie daję po sobie poznać, że przejmuję się tą walką, ale nerwy są duże!

Pięściarscy eksperci są zgodni - szybszy i bardziej wszechstronny boksersko jest Szpilka, ale wystarczy jeden celny mocny cios i dwumetrowy Wach może rozstrzygnąć bój na swoją korzyść.

- To będzie niesamowita, emocjonująca walka. Jedyna walka w dzisiejszym polskim boksie, którą chciałbym zobaczyć. Emocje będą ogromne. Oni obaj są w takim miejscu, że ten, który przegra, może się pakować, wygrana natomiast winduje dwa poziomy wyżej - mówi o zbliżającej się konfrontacji były challenger do pasa WBA królewskiej dywizji Andrzej Wawrzyk.

Podczas gliwickiej gali oprócz Szpilki i Wacha kibice obejrzą między linami także m.in. mistrzynię świata wagi super półśredniej federacji WBC Ewę Piątkowską, zaliczanego do światowej czołówki kategorii średniej Macieja Sulęckiego, niepokonanych Pawła Stępnia, Łukasza Różańskiego i Przemysława Zyśka oraz wrocławianina Marka Matyję.

Bilety sobotni wieczór z boksem zawodowym w Arenie Gliwice nabyć można w serwisach kupbilet.pl i ebilet.pl.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 06-11-2018 16:51:10 
Skoro wgrany tej walki może być wywindowany 2 poziomy wyżej i w dalszym ciągu nic nie znaczyć w czołówce HW to na jakim poziomie są obaj teraz? Jeżeli wygrany po walce będzie sklasyfikowany w pierwszej 15-tce rankingów któreś z federacji to powiem że było warto, ale ta walka poza fajnym zestawieniem na Polskim podwórku nie ma żadnej wartości sportowej na arenie międzynarodowej.
 Autor komentarza: jonomanolo
Data: 06-11-2018 17:09:28 
Jak ma to być "walka roku" to polski boks jest na słabym europejskim poziomie
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 06-11-2018 17:12:17 
A jakie ma mieć znaczenie na arenie międzynarodowej? Nikt nie mówi ze wygrany będzie zaraz walczył o mistrzostwo świata chodzi po prostu zeby wejśc na odpowiedni tor co do Szpilki to przeciez ma bardzo wpływowego promotora który moze jeszcze załatwić przyzwoitą walkę i przywoity zarobek dla Szpilki a co do Wacha to chodzi tylko o propozycje wrazie wygranej będą lepsze w razie przegranej gorsze Mariusz to przeciez żadna czołowka i to czolowką ani nie był ani nie będzie. Jak dla mnie sama walka bardzo na plus szkoda tylko ze undercard słaby.
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 06-11-2018 17:16:30 
jonomanolo polski boks jest na bardzo dobrym europejskim poziomie własciwie to tylko Anglia nas wyprzedza nie ma co marudzić Szpilka Wach bardzo dobre zestawienie.
 Autor komentarza: WalterAlfa
Data: 06-11-2018 17:24:10 
Polska walka roku, bezdyskusyjnie. Poza Kownackim to dwóch najlepszych ciężkich w Polsce. Takie zestawienie zawsze budzi emocje. Ja uwielbiam takie walki, a jak ktoś chce narzekać niech sobie narzeka.
A to że w skali świata to starcie bez znaczenia, to fakt. Ale co z tego, emocje są 🙂
 Autor komentarza: teanshin
Data: 06-11-2018 17:24:39 
Autor komentarza: BromantanData: 06-11-2018 17:12:17
A jakie ma mieć znaczenie na arenie międzynarodowej?

A no takie żeby ktoś tą walkę zauważył i docenił wygranego tego pojedynku.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 06-11-2018 17:42:15 
Wygrany wskoczy w okolice 20 miejsca na świecie i odzyska możliwość topowych walk, nie mistrzowskich ale topowych, przegrany raczej żegna się z poważnym boksem, więc sportowo walka ma znaczenie, z punktu widzenia naszego podwórka też bardzo fajne zestawienie, nic tylko robić częściej
 Autor komentarza: liscthc
Data: 06-11-2018 17:46:33 
Fajne zestawienie,ja myślę że tym razem waszce będzie się chciało bić i artek będzie w poważnych opałach. Mój typ to wachu przed czasem. Ogólnie jestem zwolennikiem bratobójczych walk i nie przemawiają do mnie argumenty że mamy mało przyzwoitych zawodników i lepiej bić się z obcymi.

A tak na marginesie to w interii i ringu tydzień temu były newsy z dokładnie tymi wypowiedziami zawodników.
 Autor komentarza: BOXER
Data: 06-11-2018 17:47:34 
Wach 120kg vs Szpilka 112 kg.
 Autor komentarza: Callisto
Data: 06-11-2018 19:53:15 
"ARTUR SZPILKA I MARIUSZ WACH GOTOWI NA WALKĘ ROKU W GLIWICACH"

Zgadzam sie co do tego tytulu, jesli chodzi o Gliwice oraz okolice, to bezdyskusyjnie walka roku. Jesli zas idzie o wywindowanie zwyciescy o dwa poziomy, to raczej sklaniam sie do tego ze wygrany zostanie tam gdzie jest, czyli wlasciwie nigdzie, a przegrany spadnie te wspomniane dwa poziomy nizej.
 Autor komentarza: sekundant
Data: 06-11-2018 19:55:11 
Z tą walką roku zaczekałbym do jej zakończenia. Walka będzie ciekawa tylko pod warunkiem że Wachowi będzie się chciało bić naprawdę. A to nie jest takie pewne zważywszy że nieznane są kulisy tego pojedynku.
 Autor komentarza: Alidam
Data: 06-11-2018 19:55:59 
Walka z ładunkiem emocjonalnym pochodzącym z faktu iż każdy kibic boksu będzie trzymał kciuki za to, aby Maniek wręczył Szponce wilczy bilet na trasie BOKS- kejesdablju:)
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 06-11-2018 21:59:15 
za dużo się o tej walce mówi walka dla nas Polaków dużo ważniejsze to 2 zawodników pierwszej 1o- tki na świecie Głowacki - Własow w Super Series zwycięsca tej walki jak Usyk zwakuje pasy może w nastepnej walce zawalczyć o prawdziwy tytuł.i to powinna być walka weekendu dla Polaków nie Szpilka - Wach.

Prawda jest taka że zarówno Wach jak I Szpilka nie tylko nie są w pierwszej 15 tce na świecie co w Europie znalazłbym z 7 jak nie 10 lepszych fighterów np.Povietkin Chisora , Whyte , Duhappas,Kuzmin
myśle że kaybell z formy z walki z Chisorą by był nie łątwym rywalem dla obu/

Smutna prawda o Polskiej wadze ciężkiej jest taka że oprócz Kownackiego NIE ŻADNEGO CIEŻKIEGO NIE TYLE CO ŚWIATOWEJ JAK eUROPESKIEJ CZOŁÓWCE
 Autor komentarza: holy
Data: 07-11-2018 08:50:55 
Szpilka wygra; wypunktuje statycznego Wacha.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.