USYK-BELLEW: WYBRANO SĘDZIEGO RINGOWEGO

Wiemy już, kto poprowadzi w ringu walkę pomiędzy niekwestionowanym mistrzem wagi junior ciężkiej Aleksandrem Usykiem (15-0, 11 KO) a Tonym Bellew (30-2-1, 20 KO).

Trzecią osobą na ringu w Manchesterze będzie brytyjski arbiter Terry O'Connor. Jako obcokrajowiec Usyk miał prawo zażądać, by sędzia pochodził spoza Wielkiej Brytanii, tak jak to zrobił na przykład jego rodak Władimir Kliczko przed starciem z Anthonym Joshuą. 31-letni Ukrainiec nie miał jednak nic przeciwko arbitrowi z Wysp.

O'Connor prowadził pamiętny pojedynek Dilliana Whyte'a z Dereckiem Chisorą w grudniu 2016 roku. Ostatnio zaś sędziował m.in. potyczki Linares-Crolla oraz Khan-Vargas.

Usyk i Bellew skrzyżują rękawice 10 listopada. W stawce znajdą się pasy WBA, WBC, WBO i IBF w kategorii junior ciężkiej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MODM
Data: 02-11-2018 11:37:39 
Już się nie mogę doczekać porażki tego Dyzmy boksu
 Autor komentarza: ktosik
Data: 02-11-2018 12:28:08 
UP
Rzeczywiście BelliU z tą swoją karierą na farcie trochę jak Wilhelmi w roli Dyzmy.
 Autor komentarza: BezStraha
Data: 02-11-2018 13:15:53 
Ołeksandr Ołeksandrowycz Usyk...idzie po swoje!!!

nie przepadam za bander-synami ale Uska doceniam i lubię jako sportowca.
 Autor komentarza: babyfat
Data: 02-11-2018 14:57:09 
Bander-synami? Cóż Polacy mało kogo lubią. Wszędzie wokół wrogowie.
A ja nie lubię głupoty ;)
Usyk idzie po swoje!
 Autor komentarza: maciej12
Data: 02-11-2018 19:22:21 
A jak ma nazwać ludzi, dla których mordercy i faszyści to bohaterowie? Jak nazwać ludzi, którzy zabijali Polaków ich malutkie dzieci w imię Wolnej Ukrainy? Mają swoje państwo to dlaczego znów jadą do "polskiego Pana"? Też nie lubię Ukraińców. Za to, że faszyści są tam bohaterami, a oprawcy wynoszeni na piedestał. Za to, że potomkowie tych rzeźników z Wołynia mieszkają teraz z nami drzwi w drzewi. Nikt ich nigdy z tego nie rozliczył, ich rządy uważają to za bohaterstwo, ich dzieci uczy się, OUN, UPA, Szuszewycz i Bandera to ojcowie ich narodu. Nie lubię też Usyka, bo utożsamia się z ukraińskimi narodowcami. Doceniam jako sportowca, ale mu nie kibicuję i potrafię lubić. A Bellew Dyzmą boksu? Ilu jeszcze musi obić żeby dotarło, że to bokser z jajami i twardą psychiką? Nie jest mistrzem techniki, ale jest walczakiem i daje świetne walki. Sercem za Bellew choć raczej Tim razem nie dax rady.
 Autor komentarza: BezStraha
Data: 03-11-2018 00:00:47 
Z kolesiem babyfat nie ma co dyskutować.
Jacy wrogowie wszędzie?
Ukraincy sa sami dumni z Bandery w większości, Ci z zachodniej Ukrainy i Kijova. To ich historia niepodległościowa , innej nie mają z to mają z bohatera morderce ,zbrodniarza i zboczeńca i trzeba o tym mówić.
Nie masz kolego zadnej wiedzy, tylko tej co usłyszysz od towarzysza T.Lisa i TW "stokrotki".
 Autor komentarza: BezStraha
Data: 03-11-2018 00:05:16 
Autor komentarza: babyfat

"Cóż Polacy mało kogo lubią. Wszędzie wokół wrogowie."

Rozumiem ,że jesteś z komunistycznej ,ubeckiej rodziny ,która swoje korzenia ma z rosyjskich kibuców.
Jest pełno teraz takich co nie czują się Polakami z dziada pradziada i siedzą tu od pokoleń i okupują tą ziemie.
 Autor komentarza: babyfat
Data: 03-11-2018 11:14:27 
Maciej i Strahu
Nie łudzę się że Was przekonam do czegokolwiek. Podobnie jak z kibola nie wyrzucisz stadionu. Ale coś napiszę na kolanie, bo może inni czytają Wasze krzywdzące słowa. Jak spojrzeć na historię z daleka to wniosek jest jeden, że wszelkie zło, wojna, bierze się z nienawiści. Nacjonalizm podsyca to uczucie. Tworzy fałszywe mity, zasłania się miłością do kraju. To nie tylko problem UA, ale i PL. Jak zerkniesz w net to znajdziesz, że w 2010 roku 53% Ukraińców było przeciwko nadaniu tytułu bohatera narodowego, 28% było za. Więc nie wiem dlaczego dla Was wszyscy Ukraińcy są wrzucani do jednego wora?! My mamy swoich wyklętych z Łupaszką na czele, który ma udowodnione zbrodnie (w tym dzieci) i czy nacjonaliści nie robią z niego bohatera?!Baa Prezydent Duda, Macierewicz, Gliński oddają honory, uroczysty pogrzeb, pośmiertne nadania tytułu... Ofiary tego bandziora mogłyby zadać to samo pytanie. Co z Wami Polacy?! Mój teść przeżył wojnę i wiele mi opowiadał o tych bandach, tak gwoli źródeł mojej wiedzy. Ukraińscy nacjonaliści potrzebują takiego bohatera, więc go sobie tworzą, tak jak my, choć w mniejszej skali. Tak na marginesie polecam zapoznać się z Banderą na poziomie Wikipedii. To co zrobił rząd UA nie ulega wątpliwości, że jest haniebne, ale na litość boską, nie można uogólniać, gardzić czy nienawidzić człowiekiem, bo jest Ukraińcem. Myślicie, że przeciętny biedak na Ukrainie nie ulega propagandzie informacyjnej? Przecież wystarczy popatrzeć na nasze podwórko, jak szerzy się ta zaraza nacjonalistyczna. Jak dzieli się ludzi, jak jeden o drugim pisze to co Ty o mnie. Jak łatwo wyzywa się ludzi od zdrajców. To jest chore chłopaki! Nie idźcie tą drogą. Ludzi trzeba kochać i szanować, zapytajcie o to swojego proboszcza po mszy jutro bo zapewne jako dumni Polacy, patrioci, jesteście gorliwymi katolikami. Jak mówił ks. Tischner "pobożność jest ważna, ale rozumu nie zastąpi". Głupi ludzie, to słaby kraj. A jacy jesteśmy, my Polacy, to pięknie podsumowuje Jacek Kaczmarski śpiewając o polskiej historii. Polecam, choć to smutna refleksja o naszej historii. Możemy krzyczeć Wielka Polska, dokładnie jak nacjonaliści z UA, ale ja bym jednak o rozum dla nas Polaków się modlił. Powiadasz, że Usyk utożsamia się z nacjonalistami? Przypomnę Ci, że teraz kiedy popijacie kawkę, na UA słychać strzały. Tam trwa kurwa wojna. Media już nic nie piszą, przywykliśmy i to też jest smutne. Więc jeżeli Usyk czasami bąknie o swoim kraju, to wierz mi, nie chciałbyś być na jego miejscu. Poznałem niedawno studenta z UA, który skończył studiować w PL historię. Zadawałem mu dużo pytań o jego kraj teraz. Nawet nie wiecie w jak dużym błędzie jesteście w stosunku do tych dobrych ludzi. A za Wasze wpisy jest mi tylko wstyd jako Polakowi.
Ale posty Strahu bokserskie będę czytał, bo coś o tym wiesz. Mimo ponurego tonu, miłego weekendu chłopaki. Zluzujcie tylko Wasze dumne z polskości poślady.
 Autor komentarza: BezStraha
Data: 03-11-2018 13:14:17 
Nie bęce luzował pośladów z mojej dumy z Polskości ,bo historia Polski to jedna wielka zdrada i frajerstwo. Uległosc wobec czynników czy nacisków zewnętrznych. Od czasów królów elekcyjnych zaczął sie rozpad Polski ,wazów-srazów i innych germańskich pętaków. Potop nastąpił ,bo jakiś germański watażka waza co go usadowili na tronie chciał objąć tron w protestanckiej Szwecji. Za potop zapłacili protestanci z Anglii. Od setek lat jesteśmy rozgrywani jak małe dzieci ,ostatnio przez zabór sowiecki teraz przez zabór brukselsko-berlinski ,w co jeszcze dołaczyli ochoczo żydowskie Chazary z sekty Lubawicz. Jesli ktos uważa ze jesteśmy niepodległym krajem jest naiwny. Tylko dzieki nacjonalizmowi odzyskaliśmy w 1918 roku niepodległość. Dzieki wielkim Polaków jak Dmowski ,Paderewski i również Piłsudski. Ukraina może byc nacjonalistyczna ,banderowska i agresywna politycznie wobec Polaków ,a my mamy to tolerować? Nic osobiście nie mam do normalnych Ukraińców. To, że maja wojne to niech podziękują żydowskim oligarchom jak, kołomyjski czy poroszenko ,ale oni jeszcze na nich głosują ...wiec nie żal mi ich jako całości. Jestem NACJONALISTA i się z tym nie kryję. Jesli ktos twierdzi ,że nacjonalizm państwowy ma coś wspólnego z narodowym-socjalizmem zwanym nazizmem to jest głupi. Wpierw był nacjonalizm państwowy w 19 wieku i wszystkie państwa się świetnie rozwijały gospodarczo. 19 wiek to największy rozwój gospodarczy ,maszynowy i patentowy w Europie. Łaczy sie to nierozerwalnie z mocnymi panstwami narodowymi tamtego okresu. Teraz mamy gemanska, nazistowską ,biurokratyczną zarazę z Brukseli. Obejrzyj sobie kto tworzył podwaliny dzisiejszej UE.
https://www.youtube.com/watch?v=s5qZhovPFyQ
Dobrze ,że Wegrzy i ostatnio Włosi sie obudzili.
Bez panstw narodowych czeka Europe zagłada i najazd Afrykanów z brudna morda krzycząca Allah akbar.
 Autor komentarza: BezStraha
Data: 03-11-2018 14:06:30 
A teraz co na temat boksu i bokserów Ukrainskich....bo wszyscy sie podniecają ze maja takich dobrych bokserów.
...to już się kończy , czy tez jest skończone w takim upadłym państwie obecnie jak Ukraina.

Nasi najwięksi gwiazdorzy wyszkoleni byli za czasów komuny...Gołota, Tiger ,Adamek.
Teraz Kownackiego nam wyszkolili Amerykanie ,tak jak kiedyś chcieliśmy zeby był Podolski i Klose.
W `89 za sprawa przekształceń własnościowych firmowanych przez zdrajców balcerowicza i walese-bolka ,z nadania "finansjery światowej". Niech nikt nie gada ze oni nie wiedzieli ze po tych restrukturyzacjach i złodziejstwie tak wszystko upadnie,to było wiadome ,taki był cel. Durny i zmanipulowany wałesa może tego nie kumał ,podsuwali mu co trzeba i to podpisywał.
Szczególnie sport dla najmłodszych w tym okresie upadł. Zamykali kluby ,upadały po kolejne sekcje sportowe w miastach i miasteczkach. Działacze sportowi z PRL-u ,tylko kradli i udawali ze coś robią.
Nie było pieniędzy na dotowanie sportu ,zapaść na tym polu była ogromna. Nasi piłkarze ręczni od Wenty ,czy nasze "kobiece złotka" w siatce to jeszcze rozpęd i pozostałości po okresie PRL-u.
Ukraina jak była przed Majdanem taka była ,ale w sport bardzo dotowała i nie zniszczyła i nie zaorała tego jak nasi rewolucjoniści styropianowi z spod znaku solidarności.
Obecnie uważam ,że będzie zapaść ,bardzo duzo ludzi wyemigrowało z Ukr. ,jak i ciagłe kryzysy finansowe ,korupcja i inflacja nie sprzyja rozwojowi sportu. Czym jest sport? Sport to blichtr i komfort. Jeśli masz spokój ,pełny żołądek i warunki możesz skupić się na sporcie.
Z rozpędu pewnie będą jeszcze jacyś bokserzy z Ukrainy ,ale z czasem upadek będzie się pogłębiał.
Niemcy sie juz dogadali z Ruskimi w sprawie Ukrainy juz dawno ,jaki obecnie USA sie z nimi dogaduje.
Zreszta dla USA obecna Ukraina to taki zapalni wybuchowy w tym rejonie...uśpią go bo on ich nie interesuje ,ale jak będzie sposobność to go odpala przeciw Rosji.
 Autor komentarza: BezStraha
Data: 03-11-2018 14:52:08 
My zostaniem z banderowska ,nacjonalistyczna ,roszczeniową, bieda ,samo-orzacą się Ukrainą u naszych granic. Do tego jeszcze z milionami ich obywateli w naszych granicach.
Bardzo łatwo o prowokację i to jest wbrew naszej narodowej racji stanu.
Rozumiem Ukrainców ,że sa zniewoleni przez oligarchów w swoim kraju, sa przy tym prymitywni i biedni.
Najważniejsze obecnie dla niech to wyjazd za chlebem i napełnić żołądki swoich bliskich.
To nasz kraj , nasz naród i nie powinnismy udawać ze problemu nie ma z banderowska religią.Jesli oni tego nie widzą to należny mi o tym mówić tu na miejscu ,a nie udawać ze jakoś to będzie.
Moze będzie ,a może nie będzie.
Dobrze ,że obecnie Wegry walczą o swoich na zakarpaciu i mówia wszem i wobec o chorobie banderowskiej na Ukrainie.Bo nasi politycy tylko potrafią słuchać wytycznych z Telavivu i Usa.

Łupaszka dla Ciebie to zbrodniarz jednoznacznie? ...Był żołnierzem AK i partyzantem ,twierdzisz ze wojna sie skonczyła w 45 ,bo USA sie dogadało z Ruskimi? Bardzo płytkie rozumowanie.
Dla tysiecy Polaków i zołnierzy AK działania wojenne sie nie skończyły wraz z podpisaniem jakiś umów zniewalających Polskę pod obszar ZSRR.
Nie Polacy wywołali wojne ,ale walczyli o nia do konca o taką Polskę jaka była przed wojną.
To ze Łupaszka i inni zabijali ,policjantów ,sedziów, dygnitarzy i współpracowników polski-ZSRR, to chwała im za to. Zrozum dla niech wojna sie nie zakończyła tak jak dla Twojego czerwonego teścia.

"Tak na marginesie polecam zapoznać się z Banderą na poziomie Wikipedii."
prosze Cie wiki?
Bandera --- gestapowski agent ,zboczeniec ,homoseksualista, skompromitowany ,kontrolowany przez gestapo i wysłany na Ukrainę przez nich...z ich pieniedzmi i koneksjami tworzył nazistowskie ukraińskie oddziały przeciw ruskim i Polakom...tak w skrócie. Nikt ciekawy.
 Autor komentarza: babyfat
Data: 03-11-2018 15:56:54 
Toja znajomość historii jest na poziomie Mariana Kowalskiego czy Patryka Jakiego. Ma imponować, a jest śmieszna. Obrażałeś już mnie, a teraz mojego świętej pamięci teścia. Tak się nie robi. Nie zamierzam tracić czasu na chama i prymitywa, którym niewątpliwie jesteś. Poć się dalej, zawsze można być bardziej żenującym.
 Autor komentarza: BezStraha
Data: 03-11-2018 17:00:03 
Wypraszam sobie. Nie obraziłem Twojego teścia tym ze nazwałem go "czerwonym". Prawdopodobnie teść stał po drugiej stronie barykady w chwili końca wojny. W jakiej roli, nawet nie wnikam. Ja to rozumiem ,ludzie chcieli końca wojny i spokoju po latach wojny. Moj śp. dziadek walczył w 2 WS i w wyniku obozów jenieckich i zawirowań wojennych wyzwalał Polskę od strony Moskwy. Nie twierdze że był zdrajca ,ale w pewnym sensie był czerwony i popierał komunizm.
Po wojnie było wiele grup zbrojnych ,którzy byli po prostu bandytami ,a twierdzenie że wszyscy żołnierze AK po wojnie to bandyci, to dla nich obraza.
Ciebie nie tyle obraziłem co uznałem ,że byleś wychowany w wierze w Lenina.

Twoj tekst jest podszyty tezą ,że "Polskość to nienormalność" ...cytat ze zdania herr Donalda Tuska.
Z tym się nie zgadzam i to jest obraźliwe.

Lubie Jakiego jako człowieka i uważam że głupi nie jest ,wiec to mi nie uwłacza.

Teraz mówienie o murzynie - czarny ,o zydzie - zyd ,o komuniście - czerwony ,o mongole - mongoł ;), o pedale - pedał ...jest obraźliwe, nie wiem dlaczego.
Uważam że Twojego teścia nie obraziłem.

Chamem i prymitywem ,tylko bywam ;))
 Autor komentarza: maciej12
Data: 04-11-2018 02:04:17 
Zgadzam się z większością słów kolegi BezStraha. Ja także nie rozumiem dlaczego w dzisiejszych czasach wartości narodowe są stawiane za tolerancją. Dlaczego jako Polak mam tolerować najazd banderowców na nasz kraj? Jaki Polacy mają w tym interes? Co więcej nasze dzieci będą musiały pracować na ich emerytury! To jest dla mnie karygodne. Obecność Ukraińców w maszyn kraju to ukartowane działania. Patrzymy na kraje zachodnie i śmiejemy się, że mają ogromny problem z Afrykanami i muzułmanami. A nasz rząd wpuścił do naszego kraju 3mln Ukraińców. Raz, że zarabiają jak my, dwa mogą nabyć prawa emerytalne, a trzy trzy kto widzi zagrożenie jakie stwarza samą ich obecność tutaj. Już znam przypadki małżeństw polsko-ukraińskich, a z tego krok do tego, co dzieje się w upadającej Europie zachodniej. Zaraz będzie konflikt kultur, religijny, zaraz będą mniejszości, z czasem wrosną w społeczeństwo i jeszcze nie daj Boże pojawią się we wszelakich radach i zarządach. Niebezpieczeństwo jest duże i trzeba o tym głośno mówić. Mamy dopiero 100lat niepodległości i niech ludziom się nie wydaje, że ten stan będzie trwał wiecznie. I sytuacja z wczoraj.. Wieczorem wychodzę z psem na spacer. Mieszkam u zbiegu ulic Batalionu Zośka i Batalionu Parasol. A na skwerku dwóch UPAińców z piwkiem ma ławeczce. Paradoks naszych czasów. Kto zna historię Powstania Warszawskiego i jaką rolę odgrywali tam Ukraińcy ten na pewno zrozumie. Boję się o przyszłość mojego dziecka.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.