GŁOWACKI vs WŁASOW O PAS TYMCZASOWEGO MISTRZA ŚWIATA WBO?!

Istnieje duża szansa, że stawką zaplanowanego na 10 listopada w Chicago ćwierćfinałowego pojedynku turnieju WBSS pomiędzy Krzysztofem Głowackim (30-1, 19 KO) a Maksimem Własowem (42-2, 25 KO) będzie tytuł tymczasowego mistrza świata organizacji WBO. Wiążące decyzje w tej sprawie powinny zapaść w ciągu kilkudziesięciu najbliższych godzin.

Pas pełnoprawnego czempiona organizacji WBO dzierży obecnie Aleksander Usyk (15-0, 11 KO), jednak Ukrainiec prawdopodobnie po spodziewanym zwycięstwie za dziesięć dni w Londynie z Tonym Bellew zwakuje swój tytuł i przeniesie się do kategorii ciężkiej. Dlatego też włodarze World Boxing Organization rozważają usankcjonowanie walki Polaka z Rosjaninem jako starcia o pas tymczasowy. I prawdopodobnie tak by się już stało, gdyby nie sprzeciw ze strony obozu Firata Arslana (44-8-2, 29 KO).

Niemiec z tureckimi korzeniami zajmuje w najnowszym zestawieniu WBO trzecią lokatę i gorąco zabiega o to, by w starciu o pas tymczasowy zmierzyć się ze sklasyfikowanym na pozycji czwartej Węgrem Imre Szello (22-0, 14 KO). Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że szef światowej federacji WBO Francisco "Paco" Valcarcel zamierza nadal wspierać ideę turnieju World Boxing Super Series i większe szanse na pojedynek o tytuł interim mają Głowacki z Własowem. Wszystko powinno rozstrzygnąć się już wkrótce. Trzymajmy kciuki!

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Nestor
Data: 01-11-2018 22:52:01 
Przepraszam bardzo, ale co to jest "tymczasowy mistrz" ? Czy to mistrz, który coś wygrał, ale w każdej chwili mogą go bez podawania przyczyny zdegradować ? Co za idiotyzm ...
 Autor komentarza: Marko22
Data: 01-11-2018 22:56:33 
Nestor

Po tym, jak Usyk zwakuje tytuł i przejdzie do wagi ciężkiej, mistrz tymczasowy zostanie mianowany mistrzem pełnoprawnym. Stawka jest ogromna.
 Autor komentarza: strzelacz
Data: 02-11-2018 00:11:25 
Jezeli Pan Głowacki teego nie wygra , aczkolwiek bede kibicowal zeby tak sie nie stalo :) , to Polska juz nie ma praktycznie za wiele szans do zdobycia czegokolwiek na miedzynarodowych ringach. Jest jeszcze pan Kownacki ktory moze jeszcze zaskoczyc noi oczywiscie sa mlodzi prospekci , ale czesto mlodzi walcza z nikomu nieznanymi wiec rokowania sa takie same jak przeciwnicy ...
 Autor komentarza: Poniatowski
Data: 02-11-2018 00:33:25 
Jeśli Głowacki wygra to w następnej walce zawalczy o pas pełnoprawny. Zobaczym czy Głowacki jest w formie bo z Wlasovem może być ciężko
 Autor komentarza: teanshin
Data: 02-11-2018 06:20:09 
WBSS to impreza sporej rangi dlatego włodarze WBO zdecydowali aby tam wcisnąć półpasiec i zainkasować opłatę sankcyjną, czysty biznes.
 Autor komentarza: pavlus
Data: 02-11-2018 09:52:49 
Zdobycie tego pasa to jest tylko powrót do tego co już było.
 Autor komentarza: starycap2
Data: 02-11-2018 11:10:09 
Może poczekać na walkę i jej wynik.Własow nie jest takim fenomenem nie do przejścia.Ale Głowacki też jest w zastoju kariery i wielką niewiadomą.Po ośmieszeniu w ringu gdzie nic nie pokazał najprawdopodobniej baty od Własowa.
 Autor komentarza: raflo
Data: 02-11-2018 22:48:25 
Własow nieznacznym faworytem ze względu na przewagę warunków, jest bardziej wszechstronny, lepiej dopasuje się do stylu walki.Głowacki jeszcze nie miał takiego przeciwnika.Główka żeby wygrać powinien go ustrzelic.Zależy też jaką formę przygotował ruski bo jak wyjdzie jak z Chakijewem to Głowacki ma szansę tylko skończyć go przed czasem
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 04-11-2018 09:56:36 
Ten tymczasowy mistrz Wbo to takie lekkie nieporozumienie Wiem ze siatkówka i Boks to 2 różne dyscypliny ,to tak jakby powiedzieć że Brazylia w siatkówce jest tymczasowym Mistrzem Świata a Mistrzem Świata jest Polska to lekki cyrk zaczęła wba!

Walka Własow - Głowacki bez wyraźnego faworyta kibicuję Krzyśkowi bo to w porządku gość ale nie będzie miał łątwo wręcz trudna walka dla niego rusek to dobry technicznie fighter śliski nie jest panczerem ale waty w rękawicach nie ma! jest szybki ma dobrą obronę.
żaden wynik mnie nie zdziwi

to jest walka dla Polaków godna zainteresowania a nie lanserska dla januszy z Polski jak walka Szpilka - Wach .
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.