CANELO: ZMIANA KATEGORII TO WIELKIE RYZYKO

- To mekka boksu. Od lat chciałem tutaj zawalczyć, a teraz w końcu pojawiła się okazja, bym mógł dać latynoskim i meksykańskim kibicom wspaniałą walkę - mówi Saul Alvarez (50-1-2, 34 KO), który 15 grudnia zadebiutuje w nowojorskiej Madison Square Garden mając za rywala Rocky'ego Fieldinga (27-1, 15 KO).

- Chciałem tej walki, ponieważ dzięki niej mogę zostać jednym z nielicznych Meksykanów, którzy wywalczyli mistrzowski tytuł w trzech kategoriach wagowych. On jest akutalnym czempionem WBA, więc poprosiłem o pojedynek w limicie 168 funtów. Dla mnie to tworzenie historii. Tylko dziesięciu meksykańskich pięściarzy miało wcześniej okazję dzierżyć pasy w trzech kategoriach. Opuszczam swoją strefę komfortu i podejmuję wielke ryzyko - twierdzi "Canelo".

Meksykanin podkreśla, że póki co nie myśli o ewentualnym trzecim starciu z Giennadijem Gołowkinem, koncentrując się na kolejnych wielkich wyzwaniach. A takim ma być próba wywalczenia tytułu w trzeciej kategorii.

- Zmiana dywizji to największe ryzyko, jakie mogłem podjąć. Zupełnie nie wiem, jak będę się czuł w nowej wadze. To on jest mistrzem i ma doświadczenie, dla pięściarza takiego jak ja dodatkowe osiem funtów to może być problem, z którym będę musiał się zmierzyć - podkreśla Alvarez.

Wprawdzie Rocky Fielding jest skazywany na pożarcie w starciu z tak wielką gwiazdą zawodowych ringów jak Meksykanin, jednak pięściarz z Wielkiej Brytanii podkreśla, że uwielbia tego typu testy i radzi sobie w nich całkiem dobrze, co udowodniła chociażby walka z Tyronem Zeuge.

- On jest światową gwiazdą. Aby być najlepszym musisz walczyć z najlepszymi i to jest dla mnie okazja, by zająć jego miejsce. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że zmieni kategorię. To wszystko wydawało mi się niepoważne aż do momentu, w którym wszedłem do sali i otrzymałem wiadomość z oficjalnym zapytaniem o walkę w Madison Square Garden. Nie mogłem odmówić - wyjawił Fielding.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: strzelacz
Data: 16-10-2018 21:45:29 
Mysle ze rudy nie da juz rewanzu 3G ....
 Autor komentarza: Horus1983
Data: 16-10-2018 21:55:53 
Kilka krów z witaminani i kto wie może Canelo w przyszłym roku zawalczy w wadze ciężkiej.
 Autor komentarza: krzysiek123777
Data: 16-10-2018 22:57:19 
koksnelo
 Autor komentarza: marcinm
Data: 17-10-2018 01:23:14 
różnica wzrostu i zasięgu wydaje się być spora.. na zaprzyjaźnionym/konkurencyjnym portalu (...ing.pl) są zdjęcia - Canelo o glowe nizszy. Wagowo pewnie podczas walki bedzie podobnie bo meks potrafil wnoscic 173-4 LBS robiac na wadze 154, ale zobaczymy. Fielding to zaden wirtuoz ale nie ma co go skreslac
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 17-10-2018 01:47:27 
jakiw ryzyko? ma dosc twardy leb, i sedziow za soba, styka
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.