PREZYDENT WBO: WNIOSĘ O 6 MIESIĘCY ZAWIESZENIA DLA SAUNDERSA

Prezydent federacji WBO Francisco "Paco" Valcarcel potwierdził, że Billy Joe Saunders (26-0, 12 KO) nie jest już posiadaczem mistrzowskiego tytułu w kategorii średniej. Ponadto organizacja będzie wnosiła o zdyskwalifikowanie Brytyjczyka w prawach zawodnika na pół roku.

Przypomnijmy, że wszystko przez wpadkę, którą Saunders zanotował przed kilkoma dniami na wyrywkowej kontroli organizacji VADA. W jego organizmie wykryto Oxilofrine, choć sam Billy do dziś przekonuje, iż zakazany środek był w spreju do nosa.

- BJ Saunders dobrowolnie zwakował mistrzowski pas organizacji WBO i publicznie przeprosił za naruszenie przepisów antydopingowych Komisji Stanu Massachusetts. W konsekwencji stawką zaplanowanego na 20 października pojedynku pomiędzy Demetriusem Andrade i Walterem Kautondonkwą będzie wakujący tytuł - potwierdził "Paco" Valcarcel.

- Ponadto zarekomenduję również Komitetowi Wykonawczemu WBO zawieszenie Saundersa za to wykroczenie w prawach zawodnika na sześć miesięcy - zdradził prezydent WBO.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: strzelacz
Data: 11-10-2018 22:06:19 
w WBO sie nie patyczkują ... Tydzien , dwa po wpadce są decyzje , reakcje , zawieszanie pasa ....
Rudego tak zawieszali , ze dostal walke o mistrzostwo swiata .... ^_^ to jest dopiero sprawiedliwosc
 Autor komentarza: Granat
Data: 11-10-2018 22:12:17 
strzelacz

Niestety, ale rudy ma Oskarka, oraz hipokrytę Stulejmana... Dzięki czemu przekręty uchodzą mu płazem..
 Autor komentarza: strzelacz
Data: 11-10-2018 22:25:20 
Granat

Jemu powinni dać 2 oskara za pierwszoplanową rolę w filmie "Udowadniam ciąle całemu światu że nic nie brałem". Mial byc film fantastyczno-dramatyzcny a wyszedl zwykly dokumentalny...
 Autor komentarza: ktosik
Data: 11-10-2018 23:01:35 
To teraz Sanders wreszcie bedzie mógł sobie pojeździć swoja sportową bryczką i nagrywać dziwki jak oferuje im koks
Powinien jeszcze włodarzom podziękować za to że będzie miał wolny czas !
 Autor komentarza: marcinm
Data: 12-10-2018 01:29:35 
mimo, ze nie przepadam za BJS to "doping" jaki zjadl jest smiechem na sali - calkiem mozliwe, ze oksylofryne zawiera sporo produktów codziennego (i legalnego) uzytku. To jest po prostu taki smieciowy dopalacz, blizej temu do guarany niz do amfetaminy. Niedlugo to podczas treningu zabronia pic mleka
 Autor komentarza: teanshin
Data: 12-10-2018 08:23:38 
Po zawieszeniu BJS będzie jechał na tej samej bajce co Tyson. Będzie mówił że to on jest prawdziwym mistrzem bo nikt go w ringu nie pokonał. Problem w tym że nie trzymając się zasad strzelił sobie w kolano to tak jakby oddać pas bez walki.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.