FEDERACJA WBC WPROWADZI KODEKS POSTĘPOWANIA ETYCZNEGO

Szef federacji WBC skrytykował wydarzenia po walce Chabiba Nurmagomiedowa z Conorem McGregorem na gali UFC 229. Stwierdził, że jego federacja wprowadza kodeks etyczny, aby spróbować zapobiegać podobnym sytuacjom na galach boksu.

Po wygranej nad Irlandczykiem Nurmagomiedow wyskoczył z klatki i zaatakował jego obóz. - To było okropne. Takie rzeczy widziano już jednak w innych sportach. Dlatego musimy zacząć działać, nie być tylko obserwatorami - oświadczył Mauricio Sulaiman, prezydent World Boxing Council.

W ubiegłym tygodniu było blisko rękoczynów na konferencjach prasowych z udziałem mistrza WBC w wadze ciężkiej Deontaya Wildera (40-0, 39 KO) i Tysona Fury'ego (27-0, 19 KO), którzy zmierzą się 1 grudnia w Los Angeles.

- Bokserzy posuwają się za daleko - podkreślił Sulaiman, odnosząc się do promocji walk w dzisiejszych czasach.

- Na ostatniej konwencji zaprezentowaliśmy kodeks postępowania etycznego dla pięściarzy i ich narożników. To wytyczne odnośnie zachowania poza ringiem, na konferencjach prasowych, ceremoniach ważenia, podczas walki i po jej zakończeniu. Kodeks przewiduje granicę, która jednak będzie niewidoczna. Bardzo trudno ocenić, co jest akceptowalne, a co nie. Istnieją przecież różne kultury. Dane słowo znaczy co innego w Argentynie, a co innego w Meksyku. Dane zachowanie nie stanowi w Japonii takiego samego wykroczenia, jakie stanowi w Chinach. Jesteśmy w każdym razie bardzo zaniepokojeni tym, co się dzieje podczas tych wydarzeń - dodał.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Deadpool89
Data: 10-10-2018 12:41:55 
Takie zachowania nakrecaja jeszcze bardziej walki, fakt nie jest to zachowanie godne sportowców ale większość kibiców lubi takie pokazówki w stylu Wilder vs Furry. Tak samo zadyma na ufc.....ludzie już zacierają ręce na rewanż i to co sie w tym rewanżu ewentualnie stanie. Przypomne jeszcze konferencje z udziałem Lewisa i Tysona, po tym co tam odjebal Mike ludzie mieli w dupie ze Lenox juz lekko past a Tyson to wrak człowieka, chcieli to za wszelką cenę obejrzeć. Chore to ale prawdziwe
 Autor komentarza: Sajgonski
Data: 10-10-2018 12:52:40 
WBC i etyka. Oksymoron.
 Autor komentarza: ktosik
Data: 10-10-2018 14:50:57 
Stulejka robi przekręt za przekrętem i pieprzy o etyce ****lony hipokryta
 Autor komentarza: MicCal
Data: 10-10-2018 15:54:14 
A kiedy doczekamy się kodeksu etyki dla sędziów i działaczy federacji? To, co wyrabiają zawodnicy i ich zespoły, to przy tym małe piwo...
 Autor komentarza: tyler
Data: 10-10-2018 16:09:33 
Ciekawe czy w tym kodeksie jest zawarty jakiś paragraf dotyczący działania promotorów/działaczy i ich sposoby wciskania swoich pięściarzy w rankingi tejże federacji lub plasowanie pięściarzy na wysokich pozycjach.
 Autor komentarza: LennoxLewisLion
Data: 10-10-2018 16:36:14 
Sulaiman i etyka...hahahaha...XD
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 10-10-2018 20:32:40 
Co za klaun.
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 11-10-2018 11:41:57 
To niebezpieczne. Znamy to, mimochodem wprowadzą jakieś chore zapisy o poprawności politycznej między normalne punkty regulaminu.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.