DANIEL ROMAN OBRONIŁ PAS WBA STOPUJĄC McDONNELLA

Daniel Roman (26-2-1, 10 KO) obronił podczas trwającej gali w Chicago po raz trzeci tytuł mistrza świata kategorii super koguciej federacji WBA, pokonując przed czasem Gavina McDonnella (20-2-2, 5 KO).

Od początku walka toczona była w szybkim tempie, najczęściej w półdystansie. Rundy były wyrównane, choć Amerykanin starał się akcentować końcówki. Na półmetku, w końcówce szóstej rundy, poczęstował pretendenta kapitalną akcją lewy-prawy-lewy sierp. W siódmej złapał go w akcji prawy na prawy mocnym prawym sierpowym. Wydawało się, że challenger traci siły, ale nieoczekiwanie to on przeważał w kolejnych sześciu minutach.

McDonnell odrabiał straty, prezentował się coraz lepiej, lecz chwila nieuwagi kosztowała go utratę marzeń o tytule mistrzowskim. Na 50 sekund przed końcem dziesiątego starcie Roman złapał go idealnym prawym sierpowym na szczękę. Pretendent ustał, jednak Amerykanin dopadł do zranionej ofiary, zasypał ją serią kilkunastu ciosów, w końcu posyłając na matę ringu. Co prawda Gavin zdołał powstać na osiem, lecz sędzia popatrzył mu w oczy i przerwał dalszą rywalizację.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 07-10-2018 11:14:45 
Fatalne przerwanie które wypaczyło wynik Mcdonnel był w stanie kontynuowac walke.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.