CANELO DO MEKSYKAŃSKICH FANÓW: JESTEM BARDZO PODEKSCYTOWANY

- Jestem podekscytowany, że mogę ogłosić swoją kolejną walkę - napisał na swoim oficjalnym profilu na Twitterze Saul Alvarez (50-1-2, 34 KO), który nie kryje zadowolenia z dopięcia swojego pojedynku z mistrzem WBA Regular wagi super średniej Rockym Fieldingiem (27-1, 15 KO). Pojedynek obu pięściarzy odbędzie się 15 grudnia w nowojorskiej Madison Square Garden, a dla Canelo będzie to próba zdobycia tytułu w trzeciej kategorii wagowej w boksie zawodowym.

- Jest to bardzo duże wyzwanie w mojej karierze. Reprezentuję WBC jako mistrz wagi średniej, a teraz będę walczył o pas WBA w limicie kategorii super średniej z obecnym posiadaniem tego tytułu Rockym Fieldingiem - napisał na Twitterze do swoich meksykańskich kibiców Canelo. 

Pisaliśmy już, że decyzją WBC na konwencji tej federacji w Kijowie umożliwiono Alvarezowi walkę w wyższej kategorii, co doprowadzi do tego, że niezależnie od wyniku tej potyczki, Meksykanin zachowa tytuł WBC wagi średniej. Za to ostatniemu rywalowi Canelo, Giennadijowi Gołowkinowi - zamiast trzeciej bitwy z Alvarezem - nakazano stoczenie walki z tymczasowym mistrzem WBC Jermallem Charlo w ostatecznym eliminatorze do walki... z Canelo Alvarezem. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 06-10-2018 12:30:28 
WBC to kanalie ale krok dla boksu dobry. Niech ludzie troche odpoczna od ich walk i niech oni tez pokaża sie teraz z kimś innym a w maju mozna bedzie zrobic trylogie. Alverez przeciwnik na plus u Gołovkina sie zobaczy Charlo chyba za duże zagrożenie. Gołovkin jak nie zawalczy z Charlo to prawdopodobnie wygra nastepna walkę i to wygra przed czasem a czy Alvarez pokona Fieldinga naprawde mam watpliwości.
 Autor komentarza: WielkiBokser
Data: 06-10-2018 12:40:36 
pełnoprawny mistrz WBC po wałku walczyc ma o tymczasowy pas ktory jest eleminatorem do tego samego pasa WBC
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.