KING WRAZ ZE STIVERNE'EM POZYWAJĄ POWIETKINA I RIABIŃSKIEGO

Don King oraz Bermane Stiverne (25-3-1, 21 KO) złożyli w sądzie pozew przeciwko Aleksandrowi Powietkinowi (34-2, 24 KO) oraz promującemu go Andriejowi Riabińskiemu. Chodzi oczywiście o sytuację z grudnia 2016 roku.

Powietkin i Stiverne mieli spotkać się w grudniu 2016 roku w walce o pas WBC wagi ciężkiej w wersji tymczasowej. Obaj mieli zagwarantowane po blisko półtora miliona dolarów ($1,424,250), plus kolejne $316,500 miał zgarnąć zwycięzca. No i oczywiście prawo do walki z pełnoprawnym championem, Deontayem Wilderem. Dosłownie na godziny przed walką okazało się, że agencja antydopingowa VADA wykryła w organizmie Rosjanina ostarynę, czyli środek przypominający w działaniu steryd anaboliczny i mogący podnieść wydolność. Do walki nie doszło.

King i Stiverne domagają się teraz odszkodowania w wysokości dwóch milionów dolarów.

Haitańczyk dzierżył przez moment pas WBC, ale stracił go już w pierwszej obronie na rzecz Deontaya Wildera. Pozostaje nieaktywny od czasu porażki jedenaście miesięcy temu - w rewanżu z tym samym Wilderem. Niedawno pomagał Tomkowi Adamkowi w sparingach do sobotniej walki z Jarrellem Millerem. Bermane ma nadzieję, że dostanie jeszcze swoją szansę i dane mu będzie zaboksować jeszcze o tytuł mistrza świata królewskiej kategorii.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 05-10-2018 05:51:11 
HAHAHAHA, żadnych widoków na przyszłość a kasa sama się nie zarobi. Żenujące praktyki głupiego Kinga. Że też tego gościa jeszcze nikt nie wrzucił do oceanu.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 05-10-2018 06:48:50 
Tak chciałem tylko zaznaczyć, że Stiverne przed tą walka również zaliczył wpadke dopingowa. Wielkich sukcesów mu nie wróżę.
 Autor komentarza: sekundant
Data: 05-10-2018 08:54:59 
Czy to prawda, że Stiverne zanim zapuścił dredy to chodził w półciężkiej?
 Autor komentarza: MicCal
Data: 05-10-2018 10:28:38 
Niech jeszcze odliczą kasę, którą Stiverne wziął za drugą walkę z Wilderem. Gdyby do walki z Saszą doszło, Haitańczyk dostałby pewnie bęcki i rewanżu z mistrzem by w ogóle nie było.
 Autor komentarza: strzelacz
Data: 05-10-2018 10:42:36 
tylko ze Stiverne niewiadomo czemu dostal dwukrotnie szanse walki o mistrzostwo świata z Wilderem.... najpierw pokonując Areole potem jakiegos Derecka Rossy . Ogolnie to sam sie polozyl w rewanzu.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 05-10-2018 11:07:56 
Z perspektywy czasu myślę że Stiverne był świadomy tego że do walki z Saszą nie dojdzie i wcale nawet się na nią nie szykował specjalnie.
Bermane Stiverne miał odegrać pewną rolę w całej tej szopce i to zrobił. Ewidentnie chodziło o to żeby udupić Powietkina i odsunąć go od pasa WBC który by wtedy najprawdopodobniej zdobył pokonując hodowaną troskliwie osobę wielkiego mistrza świata z Ameryki...
Za pierwszym razem udało się to połowicznie bo choć do walki nie doszło to Powietkin i jego team łatwo odparli zarzuty nieprzygotowanych nawet Amerkyanów. Postanowili więc zorganizować kolejną "pseudo walkę" przed starciem o pełnoprawny pas bo co kogo obchodziło że Sasza czekał już jako pretendent ze 2 lata... Wilder miał kontuzję, nie zdążyłby się wykurować (a nawet jeśli to "szaeleństwem byłoby walczenie z kimś groźniejszym niż Wawrzyk xD) więc pupilkowi trzeba było kolejny raz pomóc.

Ta cała walka z Stivernem to była zwykła podpucha by mieć okazję do złapania Rosjanina na czymś nowym i wykluczenie go z kolejki do Wildera. Już widzę jak obserwowany dzień w dzień niemalże Powietkin do walki z leniwym grubciem potrzebuje wspomagać się takim gównem jak ta cała ostaryna.
Śmiech na sali i tyle.

Ktoś wspomniał o wpadce Stiverna. Facet zapłacił jakąś śmieszną grzywnę i nic mu nie zrobiono. Ciekawe dlaczego nie potraktowano tak Powietkina. Wcale bym się nie zdziwił jak właśnie po tej wpadce Stiverna dogadali się z nim jaką rolę odegra w walce z Saszą obiecując przy tym KOMPLETNIE NIEZASŁUŻONĄ WALKĘ O PAS WBC bez zbędnych kolejek...
 Autor komentarza: tyler
Data: 05-10-2018 12:23:01 
Grubas zamiast być aktywny to po łatwiznę sięga. To niech poziom Haye który mógł sobie pozwalać na różne wybryki.
 Autor komentarza: tyler
Data: 05-10-2018 12:24:07 
ps. Równie dobrze to może być skomlenie o walkę z Saszą
 Autor komentarza: MicCal
Data: 05-10-2018 13:33:50 
@strzelacz

Przecież przy pierwszej walce to Stiverne był mistrzem i to on bronił pasa, Wilder był pretendentem.
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 05-10-2018 14:46:16 
MicCal

Hejterom brakuje logiki
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 05-10-2018 19:40:07 
BlackDog

Povietkin by skończył z Wilderem podobnie jak z AJ..Miałby może trochę wieksze szanse ale predzej czy pózniej by poległ..On jest za mały na tych wielkich koni , już wiekowy jak na boksera..To dobry bokser absolutnie top 10 tej kategorii, moze nawet top 5 ale trafił na ere gigantów i tak szczerze nic nie ugrał oprócz tych kilku dobrych walk stoczonych..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.