ANAPA! PEWNE NADZIEJE

Kadra szkoleniowa na obozie w CetniewieWładysławowo. Poznaliśmy składy kadry PZB kadetek i kadetów. Zaplecze wystąpi w mistrzostwach Europy (9-17 października). Na medale trenerzy dają więcej szans dziewczętom.

Pod kierunkiem trenerów Jerzego Baranieckiego i Tomasza Winiarskiego narodowe reprezentacje kadetów i kadetek, w Centralnym Ośrodku Sportu im. Feliksa Stamma, przygotowywały się do europejskiego czempionatu. Zgrupowania odbywały się jednocześnie w tym samym terminie, a po nich nastąpi wylot do rosyjskiej Anapy. Turniej rozpocznie się 9 października, zakończy 17 bm.

W kadrze dziewcząt, w cetniewskich przygotowaniach, brało udział 14 pięściarek, z których 9 zaprezentuje się na ringu w Anapie. - W ostatnim etapie pracowaliśmy na szybkością i omawianiem taktyki walki – mówi dla bokser.org Tomasz Winiarski. - Mistrzostwa Europy rządzą się swoimi prawami, ale nie składamy broni. Mimo niewielkiego międzynarodowego obycia i ringowego doświadczenia stać nasze zawodniczki na powrót z medalami. Największe szanse daję Darii Paradzie, która w ubiegłym roku wywalczyła w mistrzostwach kontynentu brązowy medal.

Skład kadry PZB kadetek

waga 48 kgJulia Szeremeta (MKS II LO Chełm Lubelski)

waga 50 kg, Alexas Kubicki (Carbo Gliwice)

waga 52 kg, Karolina Ampulska (Wda Świecie)

waga 54 kg, Nikola Prymaczenko (Legionowska Akademia Sportów Walki)

waga 66 kg, Natalia Szymczak (SSW Taurus Goleniów)

waga 70 kg, Zofia Stachowiak (KSW Gostyń)

waga 75 kg, Daria Parada (Skorpion Szczecin)

waga 80 kg, Martyna Jancelewicz (SSW Taurus Goleniów)

waga powyżej 80 kg, Oliwia Toborek (Żoliborska Szkoła Boksu)

Najmłodszą pięściarką jest Julia Szeremeta, która w sierpniu tego roku ukończyła 15 rok życia. - Ta ekipa może przywieźć trzy medale – uważa Tomasz Winiarski.

Trudna droga i trochę szczęścia

Znacznie mniej optymizmu ma trener Jerzy Baraniecki. Ten doświadczony szkoleniowiec niedawno objął opieką naszych kadetów i nie ukrywa, że w Anapie o medal będzie niezwykle ciężko. Faktem jest, iż z poprzednich mistrzostw Europy z bułgarskiej Albeny biało-czerwoni powrócili bez miejsca na podium. Najbliżej celu był wychowanek bydgoskiej Astorii, Damian Zawieruszyński (waga półciężka), który w ćwierćfinale stosunkiem głosów (1:3) przegrał z zawodnikiem gospodarzy. Po zakończonej walce zdania obserwatorów były podzielone, a kilku z nich uważało, że Polak miał wygrany pojedynek. Tak jednak się nie stało...W Albenie z rywalizujących na ringu 6 Polaków, na stoczonych 9 walk – 3 razy wygrało, 6 przegrało.

 - Za kilka dni dziewięciu kadetów wystąpi w Anapie – informuje trener Baraniecki. - Jeśli będą medale, to tę zdobycz będę uważał jako sukces. Mam jednak cichą nadzieję, że połowa z tej grupy zakwalifikuje się do 1/16 finału, a potem może być różnie. W takim turnieju, poza umiejętnościami, trzeba także mieć trochę szczęścia i... przychylności sędziów. Na ostatnich sparingach nasi pięściarze spisywali się całkiem dobrze.

Skład kadry PZB kadetów

waga 46 kg, Gracjan Ciureja (Tiger Tarnów)

waga 48 kg, Jakub Dziwina (Berej Boxing Lublin)

waga 52 kg, Piotr Niewiadomski (Wisła Kraków)

waga 57 kg, Oliwier Zamojski (Concordia Knurów)

waga 60 kg, Dawid Szmajda (MOSM Tychy)

waga 63 kg, Jacek Żuchowski (Gladiator Brodnica)

waga 66 kg, Krystian Barski (Sporty Walki Gostyń)

waga 70 kg, Igor Terlecki (Skorpion Szczecin)

waga 80 kg, Jakub Straszewski (Champion Włocławek)

W ekipie kadetów najmłodszym zawodnikiem jest Jakub Straszewski (ur. 23.08.2003). Najbardziej doświadczonymi: Jakub Dziwina i triumfator ostatniego Pucharu Polski w Grudziądzu, Gracjan Ciureja. W Anapie, z polskich sędziów, walki oceniać będzie (ring/punkty): Filip Stefański(Poznań).

Prezentujemy zdjęcia, z ostatnich dni pobytu na zgrupowaniu w Cetniewie, naszych kadetek i kadetów

Kadeci ostro trenują przed Mistrzostwami Europy w Cetniewie

Kadeci ostro trenują przed Mistrzostwami Europy w Cetniewie po okiem trenerów

Ostre treningi przed Mistrzostwami Europy w Anapie

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.