CIEKAWY TEST FIEDOSOWA - 13 PAŹDZIERNIKA ZAWALCZY Z DAWEJKO

Andriej Fiedosow (30-3, 25 KO) w czerwcu powrócił na ring po dwóch latach przerwy szybko stopując Francisco Mirelesa, a 13 października podczas gali World Boxing Super Series w Jekaterynburgu stanie przed bardzo ciekawy testem. Jego rywalem będzie bowiem solidny Joey Dawejko (19-5-4, 11 KO).

Mocno bijący Rosjanin wygrał turniej Boxcino w wadze ciężkiej organizowany przez stację ESPN, potem zdobył regionalny pas WBA Fedelatin, a później trafiła mu się w karierze wspomniana wcześniej dwuletnia przerwa.  Teraz jednak będzie miał okazję na dobre powrócić do szerokiej czołówki, bo zwycięstwo nad mającym polskie korzenie Amerykaninem na pewno pozwoli mu ponownie wskoczyć w rankingi. Pojedynek zakontraktowano na dziesięć rund.

Głównymi atrakcjami gali w Jekaterynburgu będą ćwierćfinałowe potyczki turnieju WBSS pomiędzy Zolanim Tete a Michaiłem Alojanem, a także Andrew Tabitim i Rusłanem Fajferem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 02-10-2018 21:54:02 
Lubię Dawejkę, młody chłopak bawi się boksem, nie kalkuluje, bierze wszystko. Niestety marne szanse z Fedosovem, nie sądzę żeby zapraszali go tam aby wygrał, tym bardziej że gwiazda Povetkina zgasła i trzeba szukać następcy. Mam nadzieję że kiedyś zaproszą go na jakąś walkę do krainy jego przodków. Skoro zdecydował się pojechać do Rusków to może do nas też się pofatyguje.
 Autor komentarza: garson
Data: 02-10-2018 22:17:36 
twardy ten rusek
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 02-10-2018 22:44:14 
Ja wierzę, że Dawejko może to wygrać
 Autor komentarza: Salomoni
Data: 03-10-2018 11:28:45 
Dlaczego Fiedosow upiera się przy ciężkiej? Drugim Powietkinem nie jest, zresztą nawet Powietkin przekonał się
boleśnie, że warunki fizyczne w rywalizacji z topem odgrywają kluczową rolę. Fiedosowa widzę jako pogromcę drugiej i trzeciej ligi, w czołówce raczej nie namiesza. Niemniej Rumcajsa z Filadelfii może ograć a nawet zastopować.
Dawejki w tym kontekście (wyboru kategorii/fizyczności) nie czepiam się, bo to ewenement i oryginał ;) a jak wiadomo tacy sami ustanawiają sobie zasady.
Powodzenia Joey!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.