PROMOTOR JOSHUY: NIE BĘDZIE WALKI FURY'EGO Z WILDEREM

Już wczoraj Frank Warren zapowiedział poniedziałkową konferencję prasową w Londynie reklamującą starcie Tysona Fury'ego (27-0, 19 KO) z Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO) o pas WBC wagi ciężkiej. Ale inny brytyjski promotor - Eddie Hearn, podtrzymuje zdanie, że teraz do tej walki nie dojdzie. I być może nigdy nie dojdzie.

- W poniedziałek Wilder pojawi się w Londynie i rozpoczniemy promocję walki. To będzie początek tour reklamującego to wydarzenie. Najpierw Londyn, a potem Nowy Jork i Los Angeles. Mamy jeden problem, w którym mieście zrobić tę walkę. Ale to bardzo miły problem, bo chodzi o to, kto da najwięcej pieniędzy - stwierdził wczoraj Warren, promotor Fury'ego. Inaczej sprawę widzi szef Matchroom Boxing, promujący między innymi Anthony'ego Joshuę (21-0, 20 KO).

- Z ostatnich czterech ogłaszanych walk Tysona tylko dwie doszły do skutku. Dla nas byłoby doskonale, gdyby taki pojedynek rzeczywiście się odbył, ponieważ chcielibyśmy potem spotkać się ze zwycięzcą. Naszym zdaniem byłby to Wilder. Nie wierzę jednak, że on dojdzie do skutku. Owszem, pojedynek zostanie ogłoszony, ale się nie odbędzie w tym roku. Mam wątpliwości, czy kiedykolwiek się odbędzie - mówi wprost Hearn.

W kuluarach spekulowano dotąd, że potyczka Fury vs Wilder mogłaby się odbyć 1, 8 lub 15 grudnia w USA. Poczekajmy więc do poniedziałku...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 18-09-2018 14:31:24 
A to jednak nie od tego poniedziałku :D
W takim razie ciekaw jestem ile jeszcze będzie tych następnych. Poza tym teraz wyszedł problem sędziów. Tak więc do końca wcale nie można wykluczać Hearnowskiego czarnego scenariusza.

Ja tam osobiście chce takiej walki, nawet tej błazenady promocyjnej która przede wszystkim będzie robił Fury. Trzeba sobie jakoś osłodzić ostatnie bokserskie przekręty..
 Autor komentarza: tyler
Data: 18-09-2018 16:34:44 
Ja chętnie zobaczę pływaka z Batmanem. Chłopcy mam nadzieję się dogadają i będzie walka.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 18-09-2018 16:46:32 
Również należę do sceptyków odnośnie tematu tej walki. Wilderowi może by się to jeszcze opłacało ryzykować w tym momencie ale Fury z ostatnich występów w takiej walce?
 Autor komentarza: MODM
Data: 18-09-2018 17:15:51 
Do walki nie dojdzie , Fury myślał pewnie że jego popularność sięga niebios i walka przyniesie nie wiadomo jakie krocie i zderzył się ze ścianą. Prawda jest taka że dostaną z Alabamą pewnie po 3-4 miliony a za taką kasę w obecnej formie sprzedawać rekord i swoją karierę to raczej bez sensu . I o ile Wilderowi to się opłaca bo i tak zarobi więcej niż dotychczas , do tego łatwa przeprawa i fajne nazwisko w rekordzie podniosą jego wartość marketingową . Fury raczej będzie polował w AJ i wpier..l za grubą kasę
 Autor komentarza: teanshin
Data: 18-09-2018 17:57:29 
Coś ten Hearn za bardzo się interesuje tą walką, co go obchodzi Fury, niech się lepiej zajmie dopinaniem walki na wiosnę o ile Povetkin im nie pokrzyżuje panów.
 Autor komentarza: PitersonJ
Data: 18-09-2018 18:21:38 
Nie można powiedzieć, że Fury będzie łatwą przeprawą dla Wildera, co nie wyklucza tego, że to może się okazać prawdą. Też stawiam raczej na Wildera, ale uważam, że dostanie się do skóry Fury'ego będzie trudniejszym zadaniem niż np takiego Szpilki czy Moliny, aczkolwiek w końcu dopadnie Cygana, bo jest bardzo szybki i ma warunki nie dużo gorsze niż Fury, Wilder jak już namierzy to potrafi być precyzyjny, a jak już trafi to nie wypuszcza okazji. Sądzę, że nie wystraszy się ciosu Fury'ego i jak poczuje że go zranił to dokończy sprawę. Do tego momentu prawdopodobne, że będzie przegrywał na punkty, choć niekoniecznie zdaniem sędziów (co w USA udowodniono nam już wielokrotnie, wygrać na punkty z ich bokserem to duży problem, ale może akurat Wilder nie ma takich dużych tam pleców).
Fury raczej będzie robił te swoje wygibasy, którymi zwodził Władimira i będą one skuteczne do czasu aż się nie zagapi, może też się okaże, że w którymś momencie zwyczajnie sobie nie zdąży zrobić uniku i wyłapie jakiegoś ogłuszacza od Dzikiego. Nie spodziewam się bardzo twardego ataku z jego strony i nie spodziewam się, że jest w stanie znokautować Wildera. Na punkty jest szansa, że wygra, ale większa szansa że zostanie znokautowany. Wilder jest czasem pokraczny, ale myślę że w tym jego stylu jest metoda, a jego ciosy są bardzo mocne i szybkie.
Ostatecznie stawiam na Wildera przez KO/TKO w późniejszej części walki.
Jeśli do tej walki w ogóle dojdzie, co będzie miłym zaskoczeniem. Ciekawe jakie będą kursy u buków. Może ktoś z Was wie, może już są u któregoś? Ja mam konto na unibecie, ale w euro, a z Polski nie mogę włączyć tej strony.
 Autor komentarza: chelmik92
Data: 18-09-2018 19:19:23 
Myśle że promotorzy takimi ruchami stwierdzają jak ewentualnie ta walka się sprzeda i powinni dojść do wniosku że najlepiej im będzie w Anglii ,jest kasa , jest podbudowa pod AJ no i jest zainteresowanie , jeszcze Aj na walce potem face to face i to ma sens :)
 Autor komentarza: Luton
Data: 18-09-2018 21:24:59 
PitersonJ

Kursy są od dawna. Przykładowo na unibet: Wilder 1.65, remis 26.00, Fury 2.25
 Autor komentarza: greghostor
Data: 18-09-2018 23:57:28 
hahaha
 Autor komentarza: greghostor
Data: 19-09-2018 00:00:14 
dajcie mu wildera i dzosułe, fury ich rozwali w jedną noc, to już jest śmieszne
 Autor komentarza: greghostor
Data: 19-09-2018 00:04:07 
fury ich rozwali na punkty, boicie sie, nie docenicie go
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.