DUBOIS OSTRZEGA JOSHUĘ, BY TEN NIE LEKCEWAŻYŁ POWIETKINA

Utalentowany Daniel Dubois (8-0, 8 KO) był jednym ze sparingpartnerów Aleksandra Powietkina (34-1, 24 KO) w ramach jego przygotowań do walki z Anthonym Joshuą (21-0, 20 KO) o trzy pasy wagi ciężkiej. Pojedynek odbędzie się w przyszłą sobotę na sławnym Stadionie Wembley w Londynie. Mocno bijący "Dynamit" ostrzega swojego rodaka, by ten nie lekceważył pretendenta, bo może zapłacić za to srogą karę.

Dla AJ-a będzie to obowiązkowa obrona. Rosjanin to mistrz olimpijski z Aten (2004) i dawny posiadacz pasa WBA Regular. Niektórzy twierdzą nawet, że będzie najtrudniejszym testem dla Joshuy od czasu pamiętnego starcia z Władimirem Kliczką.

- Powietkin to dobrze wyszkolony i silny fizycznie pięściarz. Gdy jest się z nim w ringu, daje się odczuć to jego wielkie doświadczenie. Jest nie tylko bardzo dobrze wyszkolony, ale przy tym również sprytny i inteligentny. Facet naprawdę dużo wie o boksie. Wspólne sparingi były dla mnie doskonałym doświadczeniem i cenną nauką - mówi Dubois.

- Szczerze mówiąc nie poczułem specjalnie siły ciosów Powietkina, ale jest silny fizycznie i mimo wszystko Joshua nie może go lekceważyć. To bardzo przebiegły i sprytny pięściarz - dodał obchodzący w zeszłym tygodniu dopiero 21. urodziny bokser z Londynu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: WielkiBokser
Data: 14-09-2018 15:54:39 
do 6 rundy bedzie po wszystkim,4-pak wystarczy
 Autor komentarza: teanshin
Data: 14-09-2018 17:07:54 
Nie spodziewam się wygranej Povetkina ale mam nadzieję że dadzą dobrą walkę, taką na poziomie tej którą dał Kliczko z AJ'em.
 Autor komentarza: Meehaw
Data: 14-09-2018 18:15:22 
Lanie do jednej mordy. Joshua zrzucił trochę mięcha i wygląda znacznie lepiej, ciekawe czy poprawi tym swoją sprężystość w ringu i kondycję.
 Autor komentarza: WalterAlfa
Data: 14-09-2018 19:26:03 
Generalnie nie lubię Ruskich ale w tym przypadku zrobię wyjątek. Tzn jeśli Povietkinowi wyszedłby strzał życia, AJ padłby jak kłoda, byłbym zachwycony. Nie dlatego że uważam że Rusek jest jakiś wyjątkowy. Po prostu dlatego że dzięki takim wydarzeniom nasza ukochana dziedzina sportu jest taka ciekawa.
 Autor komentarza: outrageous
Data: 14-09-2018 19:51:45 
joshua spusci mu lanie, nie warto ogladac masny wpierdol
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 14-09-2018 21:13:12 
Rosjanin to ostatni pięściarz z jakim należy się bawić w ringu. Władek dając tak brzydką walkę wiedział co robi. Może widowisko ucierpiało ale wygrał pewnie i bez dramatów po swojej stronie a o te w walkach z Powietkinem jest łatwo.
Zobaczymy czy Joshua będzie chciał coś udowodnić ludziom. Jest inny niż Władimir. Rządzi krótko i nie zna smaku porażki na zawodowych ringach. To może sprawić że będzie boksował dużo ryzykowniej. Ale nie powinien robić nic na siłę. Sasza to naprawdę zawodnik który idealnie pasuje do sprawienia niespodzianki. Mocno i precyzyjnie bijący weteran ringów który widział już wszystko. Wcale tak mocno nie trzeba się pomylić by facet to wykorzystał.

Ludzie trochę chyba znów po tych poWilderowskich przekręto-aferach zapomnieli jak dobrym zawodnikiem jest Aleksander.

Fajna walka. Obejrzę z wielkim zaciekawieniem.
 Autor komentarza: Meehaw
Data: 14-09-2018 22:02:11 
BlackDog,

owszem groźny dla Wildera albo Furego, ale nie dla Josha. Rusek mu idealnie pasuje stylowo, jest - o ile nie rozbity - naruszony. Ruski lubi się wystawić - oberwał w cymbał i od Hukicia i od Władka (straszny wpierdol) i od Price'a i od Takama (choć wtedy był na gumijagodach).

Anthonego nie ustrzeli i nie utrzyma się na nogach po bombach od Anglika. Jest duuużo mniejszy, a jego serce do bitki będzie jego zgubą, bo na wstecznym Ruski nie potrafi.
 Autor komentarza: PiotrekInzaghi
Data: 15-09-2018 10:11:26 
Jaram się jak ognisko w harcerskim obozie. Wiele lat czekaliśmy na takie zestawienia w wadze ciężkiej. Do pełni kibicowskiego szczęścia brakuje jeszcze tylko niespodzianki po ringowej wojnie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.