NOWY RANKING FEDERACJI WBA

Federacja World Boxing Association opublikowała najnowszy ranking, a w nim - tak jak przed miesiącem, znajdziemy cztery nazwiska polskich pięściarzy.

W wadze junior ciężkiej bez zmian - Krzysztof Głowacki (30-1, 19 KO) jest trzeci, zaś Mateusz Masternak (41-4, 28 KO) czwarty. Przypomnijmy, iż to właśnie "Główka" i "Master" będą reprezentować Polskę w drugim turnieju z cyklu World Boxing Super Series. Pary ćwierćfinałowe prezentowaliśmy Wam TUTAJ.

Dwóch pozostałych naszych reprezentantów znajdziemy w zestawieniu wagi średniej. Kamil Szeremeta (17-0, 3 KO) - panujący mistrz Europy, jest szósty, a Maciej Sulęcki (26-1, 10 KO) ósmy.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MICHAELMOORER
Data: 01-09-2018 23:41:39 
Hm Master miał lepszych rywali ostatnimi czasy od Głowackiego i to on powinien być wyżej od Krzysztofa.Przydałaby sie walka Masternaka z Główka , ale wcześniej turniej w cruiser.
 Autor komentarza: owocelesne1l
Data: 02-09-2018 02:48:41 
Masternak jedną walkę przegrał.Tylko z Drozdem.
 Autor komentarza: owocelesne1l
Data: 02-09-2018 02:49:52 
W Anglii zremisował.
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 02-09-2018 07:13:06 
Masternak jest lepszy technicznie zaś Główka ma charakter nie do zabicia ale Master tez nie pęka co pokazała walki z Drozdem czy tez z lBellew. Na początek turnieju to Wrocławianin ma cięższa przeszkodę do przejścia Mariusz jest silny ale nokautującego ciosu jak Głowacki czy Diabłów nie posiada. Urnie trochę odgrzewany ale dla Polaków ciekawszy bo w ostatnim nasz reprezentant dał d.py i nie chodzi o to ze przegrał ale o to ze wygrać nie chciał. Szkoda ze w ostatnim turnieju nie startował Główka, może z Gasijevem by nie wygrał ale wstydu ze swoim charakterem tez by nie przyniósł. Ich konfrontacja to będzie zwycięstwo boksu nad chuliganką choć to boks i choć wiadomo to wszystko zdarzyć się może.
 Autor komentarza: DevonPL
Data: 02-09-2018 11:18:26 
Master przegrał minimalnie, ale zasłużenie z Bellew i przed czasem z Drozdem. Walka z Kalengą mogła iść w obie strony, a o walce z Muellerem się nie wypowiadam, bo każdy wie jaki był wał w RPA. Powinien legitymować się rekordem 42-3, lub 43-2. Główka jak się przygotuje to może być ciekawie w jego walce z Własowem.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 02-09-2018 11:34:57 
Ale trzeba też przyznać że Masternak ma trochę takiego pecha. Trafił w WBSS na chyba najlepszego zawodnika..Będzie ciężko..
Głowacki według mnie przegra. Od czasu nowego tatuażu który zabrał jego siły witalne, to połowa dawnego Główki. Mam po cichu jednak nadzieję że się mylę co do typu i zmotywuje go ten turniej, a zwłaszcza kaska..
 Autor komentarza: Clevland
Data: 02-09-2018 11:37:34 
Master ostatnio poprawił swój arsenał.
Wydaje się że w kwestii charakteru brakuje mu agresji i za bardzo kalkuluje.
W walce z Kalengą pod tym względem było lepiej.
Teraz będzie musiał wspiąć się na wyżyny.

Czego brakuje mi w boksie Mastera?
Rotacji i wyjścia po nich z ciosem,
Uników głową i przejścia nogami w bok jak ktoś go atakuje- często cofa się do tyłu.
Większej dynamiki i lekkości w zadawaniu ciosów. Z tym jest lepiej jak zrzucił zbędną masę mięśniową.

Głowacki?

Potrafi się wspiąć na wyżyny.
W walce z Cunninghamem pokazał taki arsenał że mała bajka.

Trochę brakuje nóg i ruchów głową.
Czasem męczy się z przeciwnikiem i zapomina o zmyłkach i dopiero pod koniec pojedynku...
A jak skuteczne są zmyłki pokazał Alvarez sadzając Kovaliowa.

O formę bym się nie martwił ponieważ potrzebny jest tylko odpowiedni przeciwnik...
 Autor komentarza: BezStraha
Data: 02-09-2018 11:54:32 
Master fajny chłop, studiowałem z nim. Bardzo poukładane w głowie ma i skromny człowiek ,a już wtedy był zawodowym bokserem. W ostatniej walce pokazał duza gibkość i nie był statyczny. Uważam ze sie cały czas rozwija i przełom nastąpił od walki z Mormeckiem. "Porażka" w RPA i później Bellew troche zahamowały karierę, ale ostatnia walka z Kalenga ,była super. Kalenga który jest wciąż młody i jeszcze możne namieszać w tej wadze to dobry bokser.
Walka z Dorticosem wcale nie musi być przegrana, Mateusz ma większe doświadczenie w boksie zawodowym ,a Dorticos dwie czy trzy walki miał z kimś o wysokich umiejętnościach.
Pitolenie ze Dorticos rozjedzie Mateusza jest śmieszne...no ale przekonamy się.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.