KOWNACKI: JA NAROBIŁEM SZUMU PIĘŚCIAMI

Adam Kownacki (17-0, 14 KO) podkreśla, że nie musiał robić wokół swojej osoby dużo szumu w mediach, żeby doceniono jego klasę sportową.

- Morze czerwonych koszulek robi się coraz większe, dlatego zaczęto mówić: "Musimy pokazać tego dzieciaka w telewizji, bo on robi wyniki". Ja o tym wiele nie mówiłem, ale narobiłem szumu moimi pięściami. To mówiło samo za siebie. Kibice przychodzący na dobry boks, chcący zobaczyć mój styl, pokazali, że chcą mnie mnie oglądać w akcji. Lud przemówił. Mi pozostaje wygrywać i ciężko trenować, a ludzie już sami się zorientują, co jest prawdziwe, a co nie - oznajmił.

Kownacki zmierzy się w kolejnym pojedynku z byłym mistrzem IBF w wadze ciężkiej Charlesem Martinem (25-1-1, 23 KO). Pojedynek odbędzie się 8 września w hali Barclays Center na Brooklynie.

- To trudny sprawdzian, muszę go zdać, jeśli chcę osiągnąć to, co sobie założyłem. Nie lekceważę Martina, bo jak się zaczyna kogoś lekceważyć, to robi się on bardzo groźny. W tej chwili jestem w stu procentach skoncentrowany na Martinie. Na każdym sparingu, na każdym treningu w głowie mam tylko jednego człowieka. Mówi się, że łatwo wygram. Nikt nie traktuje Martina poważnie, ale ja tak. Nie mogę dać się zwieść, bo przez jeden mały błąd można przegrać - stwierdził.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Zayats
Data: 22-08-2018 11:03:51 
W sumie to fajnie się chłopak wypowiada, miło się go słucha/czyta. Na pewno ambicji odmówić mu nie można, ale niestety na jego aspiracje mistrzowskie nie ma wielkich szans. Nie mniej jednak - ma bardzo widowiskowy styl, żeby tylko jeszcze poważnie podszedł do diety i przygotowań.
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 22-08-2018 11:07:24 
Na konkurencji pojawił sie wywiad w którym twierdzi ze po Martinie dostanie walkę o mistrzostwo świata bardzo ciekawe skąd ma takie wnioski... Co do walki z Martinem bukmacherzy tez stawiają na Kownackiego, niezły kurs na wygraną Martina trzeba stawiać. Martin ma wszytsko zeby wygrać: doświadczenie, styl, warunki fizyczne, profesjonalne przygotowania.
 Autor komentarza: martek2
Data: 22-08-2018 11:15:46 
To stawiaj Bromantan, tylko dużo, bo jak spadać to z wysokiego konia :)
 Autor komentarza: Karlitopl
Data: 22-08-2018 11:16:18 
To jest człowiek zagadka. Z Fury'ego również wszyscy się śmiali, a jak ograł Kliczkę, to wszyscy zaczęli mówić o jego niewygodnym, nieszablonowym stylu i nagle z pośmiewiska stał się bokserem z absolutnego topu.
Do tej pory identycznie jest z Kownackim. Sam się z niego śmiałem, ale jak ośmieszył Szpilkę, to przestałem. Nie wiem, czego spodziewać się po tym chłopaku, choć technicznie oraz warunkami fizycznymi odstaje mocno od Fury'ego.
Jako Polakowi życzę mu jak najlepiej i uważam, że jeśli dobrze zda egzamin z bokserem, który nie jest emerytem, ma świetne warunki i do tego bije mocno, to zasługuje na eliminator do walki z Wilderem lub Joshuą.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 22-08-2018 11:18:46 
Liczę na Kownackiego.
Boję się jednak że Kownacki może się gdzieś odsłonić a Martin ma nokautujące uderzenie.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 22-08-2018 11:21:45 
Adaś na prezydenta, jast taki krasowówczy... :P
Adaś Pokaż że można na Ciebie stawiać wygrywając z Martinem,
Powodzenia
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 22-08-2018 11:32:34 
czekam na walkę, albo Adam go zajedzie albo Martin trafi czymś mocnym i usadzi Kownackiego, 60-40 że to pierwsze, pewny zwycięstwa nie jestem, szkoda że Adam nie jest te 5-8 cm wyższy wtedy byłby poważnym pretendentem do mistrzostwa nawet ze swoimi wadami a tak to pozostają tylko widowiskowe równe walki z zapleczem
 Autor komentarza: Miro
Data: 22-08-2018 15:54:17 
Fury ograł Kliczkę nie dlatego, że był w walce dobry. To Kliczko zawinił, bo bał się zaryzykować i pójść na całość od początku walki i walczył zachowawczo jak to robił przez większość swojej kariery . Mając taką petardę w łapach czego Fury nie ma Kliczko bał się pójść na wymianę na wyniszczenie . To bardziej przegrał Władymir niż wygrał Fury.
 Autor komentarza: DTOsman
Data: 22-08-2018 17:23:49 
Na wymiany też trzeba umieć pójść. Kliczko tego nie umie.
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 22-08-2018 20:04:30 
Niech Adam w tym samo zachwycie nie przesadza. Ani u niego kunsztu wielkiego nie widać, ani te walki nie są wielce widowiskowe. Tak nieco powyżej średniej wagi ciężkiej.
 Autor komentarza: Mike555
Data: 22-08-2018 21:38:39 
Wysoki przeciwnik z mocnym ciosem, który jest trochę zagadką. Wygrana dużo da Kownackiemu.
 Autor komentarza: werwoolf
Data: 22-08-2018 22:31:16 
Adam niech spokornieje, ale ta pizda z Polsatu, zwany "Pieknym Marianem" ...Kmita...co mu kazał wygladać jak sie należy na wizji to bedzie produktem topowym, po zdemolowaniu Szpili jakos se(sobie) jezyk, nie odgryzl, ale upierdolil tepym bagnetem xD
 Autor komentarza: MICHAELMOORER
Data: 23-08-2018 17:25:57 
Spokornieje?Adam poprostu jest pewny siebie. Tam w tym gymie z Millerem nieźle zasuwają taki prawdziwy stary hardcorowy gym. Myślę, że Adaś załatwi Martina szybciej niż każdy to widzi teraz , ale po drodze może siedziec na dupie w 1 czy 2 rundzie. Wstanie i zmasakruje narkomana.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.