SAUNDERS: WALKA Z WILDEREM MOŻE WYGLĄDAĆ PODOBNIE

Mistrz WBO w wadze średniej Billy Joe Saunders (26-0, 12 KO) nie będzie zdziwiony, jeśli walka Tysona Fury'ego (27-0, 19 KO) z Deontayem Widlerem (40-0, 39 KO) będzie miała podobny przebieg do potyczki Fury'ego z Francesco Pianetą (35-5-1, 21 KO).

Były mistrz wagi ciężkiej pokonał w sobotę Pianetę na punkty podczas gali w Belfaście. 30-latek wygrał każdą z dziesięciu rund i myślami jest już przy starciu z Wilderem, do którego ma dojść pod koniec roku w Las Vegas.

- Tyson ma tę giętkość i umiejętność poruszania się w bok, której wielu zawodników wagi ciężkiej, w tym Wilder, nie posiada. Szczerze mówiąc, nie sądzę, aby walka Fury'ego z Wilderem miała dużo inny przebieg od potyczki Fury'ego z Pianetą. Wilder jest oczywiście lepszym zawodnikiem od Pianety, ma długie ręce, ale jest bardzo surowy. Kiedy popełniasz duże błędy w walce z Furym, to dużo też za to płacisz. Ten koleżka, z którym dzisiaj walczył Tyson, stał zakryty, bo wiedział, że jak się odkryje, to zostanie zbombardowany - skomentował Saunders.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 19-08-2018 14:36:41 
Jak ma byc taki syf to nie oglądam. Na szczęście cygan sie myli i Wilder go znokautuje.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 19-08-2018 14:45:49 
Ja nie jestem przekonany, czy Fury jest już gotowy na Wildera, ale jeżeli wróci do swojej formy z walki z Kliczką to będzie dla mnie faworytem w starciu z Dzikusem. Fury wczoraj pokazał kawał dobrego boksu. Była przyzwoita szybkość, dobra mobilność, koordynacja, duża aktywność, wszechstronność. Fury próbował na różne sposoby dobrać się do skóry Pianety. Czasem walczył na dystans, czasem pozwalał sobie na półdystans, licząc pewnie na to, że Pianeta bardziej się otworzy. Fury zarówno sam schodził do lin, czy na rożnika, gdzie pokazał, że w tych miejscach czuje się równie bezpiecznie co na środku ringu, jak i sam spychał Pianetę do lin pokazując, że w roli agresora w półdystansie również sobie radzi, czy to chroniąc się barkiem, czy umiejąc wyprowadzać ciosy krótkie w różnych płaszczyznach. Płynnie też zmieniał pozycję na leworęcznego.

Wiadomo. Wilder to jest bardzo niebezpieczny i niewygodny zawodnik, mający trudny styl do skopiowania, ale jest to pięściarz jednoręki. Co to znaczy? To znaczy, że Tyson nie musi obawiać się lewej ręki Dzikusa, czy to lewego sierpowego, czy lewego prostego. Natomiast prawa ręka Amerykanina jest niesamowita. Wilder potrafi ustrzelić nią rywala z dużej odległości i w dodatku z ogromną szybkością. Chwila nieuwagi i przeciwnik jest na deskach. Z drugiej jednak strony Wilder nie jest dobrym technikiem. Nie jestem przekonany, czy walcząc z tak aktywnym, ruchliwym i balansującym tułowiem rywalem Dzikus będzie w stanie trafić Furego. Moim zdaniem to będzie trudne zadanie. Fury już wczoraj pokazał, że mniej więcej rozumie kąty wyprowadzanych ciosów. Wie pod jakim kątem skracać do rywala dystans i w jaką stronę się odchylić, by zamortyzować ciosy przeciwnika, jak być ustawionym względem rywala, by jak najmniej oberwać. Mimo wszystko brać już teraz Wildera na kolejną walkę to dla Furego bardzo ryzykowna decyzja.
 Autor komentarza: Luton
Data: 19-08-2018 14:52:08 
Są już pierwsze notowania bukmacherskie. Minimalnym faworytem Wilder
 Autor komentarza: Mike555
Data: 19-08-2018 15:03:59 
A moim zdaniem wygra Fury. Wilder jest zbyt surowy technicznie i zbyt długo czeka na KO. Wydaje mi się, że z Furym się nie doczeka, bo ten jest bardzo wysoki i bardzo dobrze się odchyla i unika. Pieprzenie o nokaucie jest bezcelowe, bo Fury ciosu nie ma. KO może być jedynie na nim, ale myślę, że to będzie podobne do tego co było wczoraj, jak twierdzi Saunders, albo nawet jak Usyk kontra Gasijew. Wygra po prostu nieszablonowość Furego.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 19-08-2018 15:06:15 
Drogi kolego Ghostbuster jestes przepraszam ze to powiem,ale wydajesz mi się indolentny umysłowy
Wilder nie ma lewej ręki.A czym naruszał Scotta,Liakowicza,Pricea,czy Stiverne.Dlugim lewym sierpowym bitym z chirurgiczna precyzja prosto w ucho

A te wszystkie „katy” to Fury pokazywał w slow motion walczac ze ślimakiem,dlatego je widziałeś
Błyskawiczne i precyzyjne ciosy Wildera Ci umykają.Niestety
 Autor komentarza: Callisto
Data: 19-08-2018 15:23:42 
"Drogi kolego Ghostbuster jestes przepraszam ze to powiem,ale wydajesz mi się indolentny umysłowy", ale czy tez rownie piekny jak indolentny, albo fizyczny jak umyslowy? Tylko kolega Ghostbuster moze na te wszystkie frapujace nas pytania odpowiedziec.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 19-08-2018 15:24:28 
andrewsky

No oczywiście, że Wilder ma też lewą rękę i też potrafi nią trafić rywala, ale dla mnie określenie zawodnik np. oburęczny, to taki, który ma obie ręce tak samo sprawne, jak np. Kowaliow, czy Briedis, czy Gasijew. Owszem. Jeżeli mamy oceniać styl zawodnika, jego słabe i silne strony to niestety ale nie uważam lewej ręki Wildera za poważny atut. Dlatego ja traktuję Wildera za zawodnika jednorękiego.

Zgadzam się, że Pianeta jest powolny. Ma co prawda dobre warunki fizyczne, zasięg, ale jest średnim pięściarzem. Pytanie, czy np. dużo lepszy Dilian Whyte, który zapewne zlałby Pianetę byłby w stanie skonstruować lepsze akcje ofensywne na przeciwko tak mobilnego rywala jak Fury, mającego tak dużą przewagę w warunkach fizycznych. Do czego zmierzam. Podejrzewam, że taki Łajdak, który stoi znacznie wyżej w rankingach mógłby być równie bezradny w walce z Furym co Pianeta, mimo, że jest wyraźnie lepszym zawodnikiem niż Francesco. Oczywiście Wilder to większe wyzwanie dla Furego.
 Autor komentarza: ShannonBriggs
Data: 19-08-2018 15:38:48 
Wilder ma arsenal ciosow nie wiele bogatszy niz Wladimir Klitschko. Dodatkowo Wilder jest bardzo ospaly, dlatego uwazam, ze jesli Furemu udalo sie zneutralizowac atuty Klitschki i narzucic mu swoj styl walki to tym bardziej przejdzie to z Wilderem. Mimo ze dla wiekszosci Wilder jest faworytem to ja nie widze u niego w sumie zadnych atutow na ta walke.
 Autor komentarza: Mike555
Data: 19-08-2018 15:46:44 
Wildera prędzej czy później i tak ktoś zweryfikuje. Jeśli nie Fury na pkt to Joshua wjedzie w niego jak czołg i się skończy udawanie kozaka z nabijanym na bumach rekordem.
 Autor komentarza: Mike555
Data: 19-08-2018 15:48:10 
andrewsky
Czy Fury pokazywał coś w slow motion w walce z Kliczką?
 Autor komentarza: DevonPL
Data: 19-08-2018 15:57:50 
Mike555 - Wilder w pierwszych 27 walkach pokonał bumów, potem 3 walki z emerytami, potem walka z Malikiem Scottem (wtedy TOP 20 wagi ciężkiej), potem journeyman i Stiverne. Potem Molina, Duhaupas, Szpilka, Arreola, Washington, Stiverne i Ortiz.

Więc Wilder w resume nie ma samych bumów. Do walki z Scottem obijał emerytów i bumów, potem już wyżej wymienieni.

Jeśli uważasz, że Ortiz, czy inni pretendenci do pasa to bumy, po znaczy, że masz uprzedzenie do Wildera. Nie jestem fanem Wildera, lecz nazywanie go bumobijcą jest przesadą.
 Autor komentarza: JenningsFan
Data: 19-08-2018 16:09:16 
Saunders to waciany błazen, nie należy brać jego słów na poważnie.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 19-08-2018 16:12:29 
Każda walka Furego wygląda tak samo, głupcowanie w ringu i udawanie Muhammada Aliego. Fury nie ma pojedyńczego ciosu więc będzie pacał Wildera jak każdego innego, pytanie tylko ile z tych pacanek dojdzie do szczęki Wildera i jak Wilder na to odpowie.
Zapewne Fury będzie się bał prawej ręki Wildera i większość walki przeboksuje z odwrotnej pozycji zachodząc cały czas w prawo.
 Autor komentarza: JenningsFan
Data: 19-08-2018 16:21:03 
teanshin - Może określenie, że nie ma ciosu jest nie na miejscu a raczej ja bym powiedział, że nie będzie się skupiał na tym aby gdzieś celować w Wildera tylko skupi się na punktowaniu i tym aby samemu nie dać się trafić.
 Autor komentarza: niepodskakuj
Data: 19-08-2018 16:34:31 
furu cieniutki, pianeta kilka razy go puknął i gdyby miał siłe ciosu wildera było by ko, fury sie promuje bo kasa sie konczy...
 Autor komentarza: Clevland
Data: 19-08-2018 16:35:23 
Precyzyjne ciosy jakimi Wilder zamraczał Ortiza robią wrażenie.
Oczywiście, cepy nasady i cios przedramieniem w dół to przegięcie.

Ortiz nie stosował uników a Fury ma zajebiste.

Zamroczony Fury może stracić refleks i dać się trafić czymś "usypiającym".

Poza tym na punkty z Wilderem nie wygra.

To nie gala w Niemczech, organizowana przez Kliczkę aby przy kilku punktowej przewadze, gospodarz nie wygrał.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 19-08-2018 17:16:00 
Skoro Pianeta bezproblemowo wczoraj łapał Fury'ego ciosami których on nie się nie spodziewał to i Wilder go złapie przez 12 rund. Tym bardziej jeśli facet nie poprawi znacznie szybkości bo wczoraj to był w wykonaniu Fury'ego po prostu dramat i to nawet w tych momentach w których chciał pokazać więcej i przyśpieszał.

Wczoraj też ani jab ani nogi nie spełniały do końca swojej roli- Pianeta mimo że wolny i toporny łapał Tysona bez większych problemów przy pójściu do przodu. Jeśli on mógł tym bardziej zrobi to Wilder.

Zresztą Wilder ma porównywalne warunki fizyczne więc Tyson będzie w jego zasięgu praktycznie przy każdej swojej akcji.

Nie sugerowałbym się przebiegiem walki z Kliczką w tym przypadku. Władek to był lepszy pięściarz niż Wilder ale popadł w schematy pewne które akurat w walce z Furym kompletnie się nie sprawdzały. Nie umiał jednak zaimprowizować w trakcie walki i efekt był jaki był. Wystarczyło jednak by w 12 rundzie trochę mocniej nacisnął i Tyson już był w lekkich tarapatach.

Wilder może przegrywać do zera bo korzysta z warunków licho ale pójść na siłę do przodu raczej bać się nie będzie. Poza tym ma ten prawy bardzo szybki a i z lewej potrafi strzelić czymś groźnym. Fury nawet w swojej topowej formie z 2015 roku byłby bardzo zagrożony przyjęciem czegoś a co dopiero w obecnej dyspozycji gdzie jego ruchy wyglądają jeszcze na pchane i mało dynamiczne oraz daje się tak zaskakiwać.
 Autor komentarza: Turuu7
Data: 19-08-2018 17:42:09 
W resume Wildera jedyni warci wyroznienia to Stivern z pierwszej walki ( w rewanzu to byl juz wrak Stiverna i jakim cudem on dostal tego drugiego title shota to tylko wujek Suleiman wie) i Ortiz na ktorego stawialem w tej walce bo to doswiadczony technik i wydawaloby sie ze latwo znajdzie sposob na Wildera. Jednak tak nie bylo i Wilder z problemami ale wygral co go troche zweryfikowalo. Druga strona jest taka ze na 40 walk i chyba juz 7 obron pasa WBC podstarzaly Ortiz to troche malo. Jakos nie chce mi sie wierzyc w walke z Furym, jak wyjdzie chwala im za to ale jak nie to chociaz niech Wilder zostanie na tym poziomie i walczy z topem HW a nie rewanze z trupami albo wyglupy typu Wawrzyk.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 19-08-2018 17:44:31 
Kazdy wie, Wilder ma kopyto ale poza tym nie wiele wiecej. Niektórzy twierdzą, że ma dobrą prace nóg ale to nie prawda - on po prostu jest lotny ale praca nóg to nie tylko szybkie nogi ale umiejetne wykorzystanie tych nóg. Fury technicznie potrafi bardzo duzo, wbrew pozorom jego garda i blok tez sa niezle - po prostu z tego nie korzysta jak nie musi. Dla mnie nawet obecny Fury wypyka Wildera praktycznie do zera jezeli nie dostanie lucky punch lub jezeli specjalnie nie odda 3 rund na poczet ewentualnego rewanzu.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 19-08-2018 17:44:52 
Drogi kolego Mike555 jak najprędzej zapomnij o formie w jakiej był Fury w walce z Kliczko.Jak to mówią Czesi :to se już newrati
 Autor komentarza: puncher48
Data: 19-08-2018 18:16:14 
Walka zagadka, z jednej strony Amerykanin jest wstanie w ekspresowym tempie wysłać Furego w objęcia Morfeusza z drugiej Anglik robi z nim to samo co z Kliczką, skłaniam się ku tej drugiej opcji, gdyż inteligencja ringowa zawsze wygra z siłą.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 19-08-2018 18:26:58 
@puncher48

Jestem podobnego zdania oprócz tego, że inteligencja ringowa zawsze wygra z siłą - najlepszym przykładem są dwie porażki Lenoxa i pewnie wiele innych potyczek np. Chavez vs Taylor (tu co prawda sędzia zawalil sprawe)
 Autor komentarza: Mike555
Data: 19-08-2018 19:03:10 
Gdyby zamiast Ortiza był ktoś młodszy, Wilder nie miałby już pasa. Poza tym Ortiz jest bardzo przeceniany na tym forum. Zgadzam się z powyższym, choć nie lubię i Wildera i Furego to uważam, że Fury jest bardziej inteligentny i to zaważy. A co do formy, każda forma jest do odzyskania, chyba, że ma się ograniczenia np po wypadku, ale Fury takich nie ma. Sprawa podstawowa-uwierzę, jak staną w ringu.
 Autor komentarza: danhief978
Data: 19-08-2018 19:07:45 
Krótko i na temat - jesli Fury chce wygrać to musi nie dać się ustrzelić przez 12 rund.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 19-08-2018 19:43:24 
Wczorajsza walkę oglądałem z teściem który jest typowym „Januszem”.Wczesniej oglądaliśmy na Polsacie jakiś festiwal i poprosiłem żeby przełączył.Tak od 6 rundy było mi wstyd ze z mojej winy wszyscy musza oglądać tak nędzne widowisko.Probowalem tłumaczyć ze to taka walka na przetarcie Fury długo nie walczył a Pianeta to dziad.Na to tesciu to ile on na lat z 50 i nie walczył z 10?
To było pytanie na serio bez śladu ironi...
 Autor komentarza: werwoolf
Data: 19-08-2018 21:32:41 
Nie przecenialbym walki z Wladem , Cygan tam sie gibal, pykal, nie mial nic do stracenia, mysle ze motywacje zycia osiagnal i jej nie powtorzy jak Parker z AJ, to jak szykowanie sie na mecz z Chicago Bulls za Jordana czy teraz na Real Madryt, na ta jedna walke chlopaki zrobily 120% siebie . Moze to powtórzą, ale watpie .
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 19-08-2018 21:42:49 
tyle ze jak wlad n chwile znalazł jaja to fury nie wiedział gdzie i jak spierdzielac...
to bzdury ze zbieral run dy, on nie mogl osbie poradzic z pianieta a i ten kilka razy go zaskoczyl, jak raz tak go zaskoczy wilder to bedzietlusty upadek, btw wierzy ktos ze on wczoraj wazyl 117? przeciez ten knur wazyl ze 135, duzo nizszy miller 135kg tak zle nei wyglada, baa wach 125kg lepiej wyglada.
 Autor komentarza: werwoolf
Data: 19-08-2018 21:53:09 
Musial wazyc ponad 130 , ja mam 193cm , i mam 113kg, a lekko zalany jestem, a po cpunie nie bylo widac miesnia, galareta .
 Autor komentarza: Turuu7
Data: 20-08-2018 03:21:48 
No tak cygany nawet wage przekrecili...jaka to roznice by robilo jezeli by powiedzieli ze wazy 135 kilo i wyglada jak wyglada czyli jak flak a 117 kilo ? Kogo to obchodzi on moze wazyc 100 albo 150 wazne jest co robi w ringu. Wilder wnosi 100 kilo i nokatuje AJ 115 a Miller 135 co to za roznica to jest HW nie musza sie trzymac limitu po co mieliby klamac
 Autor komentarza: cybulski
Data: 20-08-2018 08:18:14 
@werwoolf

Ja mam 182 cm i 80 kg a bym Ci dojebał
 Autor komentarza: JenningsFan
Data: 20-08-2018 18:10:19 
cybulski - Kolejny wojownik klawiatury ? On pewnie mimo ulania bo zrobił z Ciebie tatara
 Autor komentarza: werwoolf
Data: 20-08-2018 20:04:19 
Cybulski ty pojebie Rafalku, wyrwalbym ci jebane łapy, wsadzil w dupe tak głęboko, ze Grzelak bylby zazdrosny az by ci świńskim pryszczatym ryjem wyszły. Ulany jestem lekko, wlasnie ide na 45 min biegania, maly chujku xD
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.