WILDER: BOKS JAKO NAUKA TO MIT

Krytykowany często za technikę mistrz WBC w wadze ciężkiej Deontay Wilder (40-0, 39 KO) podkreśla, że nie jest ona w boksie najważniejsza.

- [Boks jako nauka] to mit. Nie chcę tym samym niczego odbierać wielkim trenerom. Niech Emanuel Steward spoczywa w pokoju. To właśnie Steward mówił, że nastąpi kiedyś ten moment, że ja i Fury będziemy na szczycie wagi ciężkiej. Steward powiedział, że Deontay Wilder będzie mistrzem wagi ciężkiej. Mówił, że nawet jak będzie walczyć z najlepszymi, to będzie ich nokautować. I tak jest, przepowiednia się spełnia - stwierdził "Brązowy Bombardier".

- Jak jakiś ekspert lub ktokolwiek, kto nigdy nie boksował, może cokolwiek mówić o boksie? Wiesz, jakie to uczucie, kiedy idzie się przez tunel? Kiedy przechodzi przez liny? Nie wiesz, co się wydarzy w ringu. Ciężko trenowałeś, ale czy zdołasz zrobić wszystko, nad czym pracowałeś? Nie jesteś przecież idealny. Jak nie byłeś w ringu, to jak możesz mówić: "Nie wyprowadzasz dobrze lewego sierpowego, lewym prosty powinieneś bić tak, a prawą ręką tak"? Jak możesz tak mówić? Trenowałeś kiedyś kogoś, zrobiłeś z niego mistrza? Skąd wiesz, czego trzeba, żeby być mistrzem, żeby być fighterem? W ringu sytuacja wygląda inaczej. Poza nim można sobie mówić, co się chce, z zewnątrz wygląda to na łatwiznę. Ale wejdź do ringu. Tam płacisz swoim życiem - dodał.

Amerykanin przebywa obecnie w Belfaście, gdzie dziś wieczorem z trybun obejrzy pojedynek Tysona Fury'ego (26-0, 19 KO) z Francesco Pianetą (35-4-1, 21 KO). Jeśli Fury wygra, pod koniec roku w Las Vegas dojdzie do jego walki z Wilderem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 18-08-2018 12:08:12 
Najlepszy w wyrażaniu swoich opinii na temat boksu i bokserów jest ten prosiak Dan Raffael.
 Autor komentarza: LennoxTheLionLewis
Data: 18-08-2018 12:17:42 
teanshin na kogo stawiasz Fury-Pianeta?
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 18-08-2018 12:31:05 
Najważniejsza może i nie jest bo boks to sport w którym jednak fizyczność odgrywa ogromną rolę natomiast jest bardzo ważnym elementem składowym i Wilder przekona się o tym w końcu dobitnie.

Póki co nie zapłacił najwyższej ceny za jej (techniki) braki ale kłopoty z tym związane ma w każdej niemalże walce. To nie przypadek i celowa bierność powodują że jego walki są wyrównane punktowo bądź wyraźnie w nich przegrywa do momentu KO. Póki usadza przeciwników problem znika ale nie jest powiedziane że tak będzie zawsze.

No i Wilder nie mierzy się z najlepszymi. Dotychczas jedynymi sensownymi walkami na najwyższym poziomie było pierwsze starcie z Stivernem i walka z Ortizem. Stiverne nie zasługiwał na tak dobre oceny i z perspektywy czasu dobitnie to widać. Wybił się na Arreoli który był pięściarzem zawsze na tylko lub aż szkolną 4. Szczegóły zaś dogadania w końcu walki z Ortizem i jej przebieg zostawiam zaś wszystkim do oceny samodzielnej.
Szanuję możliwości Wildera bo są bardzo duże dzięki naturalnym predyspozycjom. No i wbrew pozorom zrobił facet jakiś postęp techniczny- dojrzał. Nie zmienia to faktu że czekam na moment w którym znajdzie się w ringu z Joshuą- gościem o takich samych możliwościach danych przez naturę (a może i większych) + z znaaaaacznie lepszą techniką bokserską. Będzie ciekawie.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 18-08-2018 12:49:16 
Autor komentarza: LennoxTheLionLewis

To będzie przedstawienie jednego aktora. Pinata, jak go nazwał Wilder, zostanie rozbity na kawałki, absolutnie nie ma w sobie woli wygrywania co pokazał przegrywając z Milasem. Parł do przodu bez zadawania ciosów a Milas z rękoma na biodrach spokojnie go wypunktował nieskoordynowanymi cepami. Pinata to taki włoski Wach.
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 18-08-2018 12:50:40 
Wypowiedź totalnego błazna który sra na sztukę bokserską! Skoro nie trzeba mieć techniki to po co trenuje te same ciosy po milion razy? Niech sobie zobaczy walki małego Maywethera z Canelo itp, a później pierdoli... Te jego śmieszne wiatraki są skuteczne bo walczy z małymi i słabymi rywalami. Wystarczy zobaczyć jak wygląda na tle zawodników z dobrym zasięgiem i z wolą zwycięstwa. Nawet surowy Washington go ustawiał, Molina sprawiał problemy itd. To wszystko poprzez braki w sztuce bokserskiej. Brak mi już słów na tego kreatyna.
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 18-08-2018 12:52:44 
PS
Wilder fauluje notorycznie, ale jest pod ochroną WBC, no i walczy na swoim terenie! Te wiatraki to czysty faul bo uderza nasadami rękawic, w tył głowy itp!
 Autor komentarza: Devlin
Data: 18-08-2018 12:55:46 
wojtyla85

Nikogo nie obchodzi twoja frustracja. Wilder tymi wiatrakami urwie głowę najpierw furemu potem joshue i będzie niekwestionowanym mistrzem z czterema pasami. A ty idź wypierz majty bo się zmoczyłeś.
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 18-08-2018 12:58:51 
Zmoczyłeś się to ty na widok Wildera walczącego z Ortizem. Bo stary dziad z nadciśnieniem omal nie sprzątnął tego idioty...
 Autor komentarza: LennoxTheLionLewis
Data: 18-08-2018 13:05:28 
Teanshin szkoda ze nie ma wiecej takich uzytkownikow jak ty z taką wiedzą bo teraz tylko są same trole co nigdy nie (byli na sparingu, bo juz nie wspomne o prawdziwej walce).
 Autor komentarza: Clevland
Data: 18-08-2018 13:24:22 
Nietypowość to często atut.

Lewy bity z biodra zamiast z gardy.
Dziwne kombinacje, płaszczyzny ciosów.

Tutaj przykład walki Tomasza Bonina z kimś kto swoją nietypowością sprawił jemu trochę problemów.:
https://www.youtube.com/watch?v=Xx1HLrNE5yM
 Autor komentarza: JenningsFan
Data: 18-08-2018 13:30:33 
Ja tam wierze w talent niektórzy mają predyspozycje i będą chłonąć 4 razy szybciej a inni pewnych rzeczy wcale nie przystosują, nie wiem czy to co jakiś związek z tematem ale takie tam moje wywody XD
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 18-08-2018 13:33:19 
Clevland
Dzieki za to stary! Dawno sie tak nie usmialem!
 Autor komentarza: MICHAELMOORER
Data: 18-08-2018 14:31:48 
O Cleveland , który twierdził , że Kownacki nie ma szans z Szpilka i dalej twierdzi , że porażka Ajtuja to przypadek i w rewanżu by wygrał do wiwatu. Hahahah.Boks to nie teoria z książek. Fiodor Łapin by mu powiedział co to sztiuka boksierskija elektriczni priosty i zakręciaj
 Autor komentarza: rocky86
Data: 18-08-2018 14:40:18 
Z perspektywy Wildera tak to właśnie wygląda. Facet bije ciosy niekiedy w tak pokaźny sposób, że ma się wrażenie, że jest to jakiś nowicjusz, często gubi się na nogach, traci równowagę itp. No ale wciąż wygrywa. Z Ortizem był szkolony, ale ostatecznie wygrał, a był to przeciwnik topu.
Wilder ma niesamowite atrybuty fizyczne, wzrost, zasięg, potężne uderzenie, szybkość, do tego niezły refleks i szczęka. Wygrywa dzięki tym atutom, a nie dzięki sweet science
 Autor komentarza: BykZBronksuLaMotta3
Data: 18-08-2018 15:01:03 
wojtyla85
"Wypowiedź totalnego błazna który sra na sztukę bokserską! Skoro nie trzeba mieć techniki to po co trenuje te same ciosy po milion razy? Niech sobie zobaczy walki małego Maywethera z Canelo itp, a później pierdoli... Te jego śmieszne wiatraki są skuteczne bo walczy z małymi i słabymi rywalami. Wystarczy zobaczyć jak wygląda na tle zawodników z dobrym zasięgiem i z wolą zwycięstwa. Nawet surowy Washington go ustawiał, Molina sprawiał problemy itd. To wszystko poprzez braki w sztuce bokserskiej. Brak mi już słów na tego kreatyna."

Spokojnie. Już w grudniu Fury go obnaży.

"Wilder fauluje notorycznie, ale jest pod ochroną WBC, no i walczy na swoim terenie! Te wiatraki to czysty faul bo uderza nasadami rękawic, w tył głowy itp!"

Tysona nie sięgnie nasadą w tył głowy.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 18-08-2018 15:17:21 
Powiem tak Wilder i Fury mimo że obaj to ścisła czołówka choć uważam że od nich jest lepszy JOshua
to obaj pozerzy cwaniaki jeden udający gangstera w srebrnym czy złotym łańcuchu drugi pozer co mu się
odwaliła woda sodowa.


Wilder w jednym może mieć racje każdy z boku może gadać ale to zawodnik walczy ryzykuję zdrowie przyjmuję ciosy to taka aluzja do hejterów napinaczy co siedzą za klawiaturą.

sam styl Wilder to czekanie na nokatujący cios i faktycznie wiatraki mu zostały już miał problemy z Ortizem ale uratował go bardzo mocny cios kt
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 18-08-2018 15:20:11 
Fury moim zdaniem teraz jak wyjdzdzie do Wildera po 2,5 letniej przerwie to po wypłatę nawet po walce z Władem miałby problem z żywiołowym fakt bez techniki Wilderem który nawet jakby przegrywał to miałby szanse znokautować Furego mimo że ma 2 metry i 12o kg kawał dużego ciężkiego 90 kg Cunnn pokazał że nie ma twardej szczęki!
 Autor komentarza: astarte
Data: 18-08-2018 17:48:13 
nadal nie moge zrozumiec komentarzy baranow ktorzy wymieniajac jedno z 3 nazwisk najlepszych obecnie ciezkich nazywaja ktoregos z nich beztalenciem.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 18-08-2018 19:07:25 
@MICHAELMOORER

Szpilka trafił Adama kilka razy czysto na szczękę czego się spodziewałem przy bardzo słabej obronie i dziurach w ataku jakie ma Adam.

Szpilka ma watę i te ciosy spłynęły po nim. Gdyby to był prawdziwy ciężki wyglądałoby to inaczej...

W rewanżu byłaby powtórka z rozrywki, bo Artur już porozbijany...
 Autor komentarza: werwoolf
Data: 18-08-2018 21:09:45 
Po Ortizie wielu masuje krocze za Wilderem, jesli 98kg gosc zgasi takiego skurwiela jak AJ 110-115kg, przy tej dynamice, to bedzie duzy szok, w klinczu powinien go polamac jak zwykego polciezkiego.
 Autor komentarza: Woolite
Data: 18-08-2018 21:44:11 
Trudno Wilderowi nie przyznać racji. Wirtuozem to on nie jest, ale ma niesamowity instynkt i IMO głównie na tym jedzie.
Można pięknie pykać i mistrzem nie być i odwrotnie - bić jak cepem i młócić po kolei oponentów.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.