OKOLIE: BELLEW MOŻE SPOKOJNIE ZASTOPOWAĆ USYKA

Lawrence Okolie (9-0, 7 KO) to nowa nadzieja Brytyjczyków na podbój kategorii junior ciężkiej. Póki co największą gwiazdą tego limitu jest Aleksander Usyk (15-0, 11 KO), zunifikowany mistrz wszystkich czterech federacji, ale zdaniem Anglika jego miejsce wkrótce może zająć Tony Bellew (30-2-1, 20 KO).

Okolie wskazał na pięciu najlepszych zawodników w dywizji do 90,7 kg. Wymienił właśnie Usyka, ale również Andrew Tabiti, Yuniera Dorticosa, Mairisa Briedisa i Murata Gasijewa. Pominął Bellew jako boksera wagi ciężkiej, ale bombardier z Liverpoolu bez problemu wróci do junior ciężkiej na konfrontację z Ukraińcem. I zdaniem rodaka, nie będzie wcale bez szans.

- Tony nie tylko ma szansę, ale moim zdaniem nawet to wygra. Usyk jest bardzo dobry, lecz walka z Briedisem była naprawdę równa i mogła pójść w obie strony. Wszystko dlatego, że Briedis był mądry i cierpliwy, dobierając odpowiednie ciosy w odpowiednim momencie. Bellew jest równie dobrym bokserem co Briedis, ale dużo groźniejszym. Usyk ze swoim stylem jest otwarty na lewy sierp, więc Tony w późniejszych rundach mógłby go mocno trafić i zastopować - przekonuje olimpijczyk z Rio.

Okolie kolejny pojedynek stoczy 22 września na Stadionie Wembley podczas gali Joshua vs Powietkin. Jego rywalem w Londynie będzie twardy Matty Askin (23-3-1, 15 KO), a w stawce będzie leżał pas mistrza Wielkiej Brytanii.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: BykZBronksuLaMotta
Data: 14-08-2018 11:08:08 
Czyli nie tylko ja widzę w tej walce szanse Tonyego.
Moj poprzedni komentarz:
"Większość skreśla Bellew w tej walce (ja też obstawiam punktowe zwycięstwo Usyka) ale uważam że to wcale nie będzie łatwa walka dla Ukraińca. Bomber to nie jest stateczny Gassiev tylko zawodnik posiadający szybkie nogi i dynamiczne ręce. Nie będzie stał w miejscu, schowany za podwójną gardą jak wyżej wspomniany Rosjanin. Będzie się pewnie starał skracać ring, przechodzić do pół dystansu i tam będzie odpalać bomby. Myślę że może stawić taki opór jaki stawił nie tak dawno Breidis."
 Autor komentarza: BykZBronksuLaMotta
Data: 14-08-2018 11:09:50 
"walka z Briedisem była naprawdę równa i mogła pójść w obie strony. Wszystko dlatego, że Briedis był mądry i cierpliwy, dobierając odpowiednie ciosy w odpowiednim momencie. Bellew jest równie dobrym bokserem co Briedis, ale dużo groźniejszym."

Zgadzam się w 100%.
 Autor komentarza: BykZBronksuLaMotta
Data: 14-08-2018 11:13:19 
Bellew nie stoi frontalnie, jest ustawiony do przeciwnika bardziej bocznie. Jab Usyka może nie dochodzić do celu tak łatwo, a sam Ukrainiec (tak jak wspomniał Okolie) jest otwarty na lewy sierp.
 Autor komentarza: JenningsFan
Data: 14-08-2018 11:51:14 
Bellew chyba robi niespodzianki tylko dlatego, że jego rywale albo go lekceważą albo są starzy bo on sam za wiele nie potrafi i trzeba mieć klapki na oczach aby tego nie widzieć i dawać mu jakie kolwiek szanse. A Okolie niech zaamknie ten koński pysk i wychodzi do Cieślaka.
 Autor komentarza: Meehaw
Data: 14-08-2018 13:46:34 
"walka z Briedisem była naprawdę równa i mogła pójść w obie strony"
Nie, nie mogła pójść w dwie strony. Mogła pójść tylko w jedną, ale była to normalna porażka na punkty, a nie deklasacja.
Jeśli Briedis był mądry i cierpliwy i czekał na inicjatywę Usyka, żeby skontrować, a mimo to Usyk ograł go na punkty, to co by było gdyby Aleksander również czekał na ruch Łotysza?
Lubię Bellew, ale z Usykiem dostanie w czapkę do jednej bramki.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 14-08-2018 20:48:08 
Mi też wydaje się, że walka z Tonym Bellew będzie dla Usyka trudna. Usyk to pięściarz wyjątkowy, można o nim pisać prawie w samych superlatywach. Bellew to jednak jest poziom wyżej niż np. Murat Gasijew. Rosjanin ma bardzo szybkie ręce, twardą szczękę, potrafi wyprowadzać mocne ciosy krótkie, szybkie kombinacje ciosów, ale jego praca nóg nie należy do dobrych. Bellew też słabo pracuje na nogach, ale kiedy trzeba potrafi znaleźć przeciwnika. Wynika to z obycia ringowego, inteligencji ringowej, wie jak zachodzić rywala. Bellew nie jest tak statyczny np. AJ, który, żeby wyprowadzić ciosy musi być ustawiony dobrze na nogach. Bellew, podobnie jak Dilian Whyte nie dbają o pracę nóg, nie dbają o to, czy przy wyprowadzaniu ciosu mają właściwy balans, równowagę. Oni są gotowi iść na wojnę i nawet zawodnik dobrze pracujący na nogach będzie miał z takim rywalem problem. Atutami Tonego jest też oczywiście całkiem twarda szczęka i inteligencja ringowa. On uczy się swojego rywala i robi to na długo przedtem zanim wyjdzie z nim do ringu. Tony widzi błędy rywala np. zdawał sobie sprawę, że Nathan Cleverly jest potwornie schematyczny, nie różnicuje siły ciosów, walczy wciąż tak samo. Tony musiał zdawać sobie sprawę z tego, że np. David Haye walczy zrywami i najbardziej bezbronny jest pomiędzy swoimi eksplozywnymi atakami, gdy zbiera siły do następnego ataku.
 Autor komentarza: dancingdestroyer
Data: 15-08-2018 19:28:23 
Z całym szacunkiem do przedmówców ale Usyk ośmieszy Bellewa w tej walce. Zaś w przyszłości mądrze walcząc ma szasę wypunktować dzikusa i antka. Tyle, że musi zrobić to w 2 maks 3 lata bo później straci szybkość co jest jego głównym atutem . (Usyk ma juz 31 lat ).
 Autor komentarza: BykZBronksuLaMotta
Data: 16-08-2018 01:23:39 
dancingdestroyer
"Z całym szacunkiem do przedmówców ale Usyk ośmieszy Bellewa"

To tylko twoje zdanie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.