'REWANŻ' LEWISA Z KLICZKĄ 2 PAŹDZIERNIKA W KIJOWIE

Na 2 października planowana jest walka pokazowa pomiędzy Lennoxem Lewisem a Witalijem Kliczką. Dojdzie do niej prawdopodobnie Pałacu Sportu w Kijowie.

Zapowiadana już od jakiegoś czasu potyczka ma towarzyszyć Konwencji WBC, która na początku jesieni odbędzie się w stolicy Ukrainy.

- Obaj zawodnicy spotkają się w ringu. Lennox Lewis potwierdził już udział w Konwencji, a w tej chwili ustalamy wszystkie szczegóły walki. Odbędzie się ona 2 października w Pałacu Sportu lub w innej lokalizacji, w każdym razie dwie legendy boksu staną naprzeciw siebie w ringu w Kijowie - oświadczyła Alina Szaternikowa, wiceprezes ukraińskiego związku bokserskiego.

Lewis i Kliczko ponownie spotkają się w ringu po ponad piętnastu latach, jakie upłynęły od ich pamiętnej walki w Las Vegas. W czerwcu 2003 roku Lewis pokonał Ukraińca po sześciu brutalnych rundach. Pojedynek przerwano z uwagi na głębokie rozcięcia na twarzy Kliczki. Ukrainiec długo domagał się rewanżu, ale nigdy się go nie doczekał - po walce z nim Lewis zakończył karierę.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: BykZBronksuLaMotta
Data: 14-08-2018 10:57:45 
To będzie walka czy sparing?
 Autor komentarza: BykZBronksuLaMotta
Data: 14-08-2018 11:01:03 
Mój komentarz z poprzedniego newsa o Lewisie wypowiadającym się o Wilderze, Furym i Joshui...


"Dodam też od siebie że uważam Lennoxa Lewisa za najlepszego boksera w historii wagi ciężkiej. Wiele osób zarzuca mu ucieczke na emeryture przed Vitalijem. Ale jakby nie patrzeć to Lennox wygrał uczciwie. Rozbił twarz Kliczki i wygrał tym samym przez techniczny nokaut. Są tacy którzy mówią że to rozcięcie było po faulu głową ale to nie prawda. Lewis trafił prawym sierpem tylko podczas wyprowadzania ciosu zrobił ruch głową w lewo (którą nie trafił). Anglik może i oddał początkowe rundy ale później zaczął się rozkręcać i gdyby walka nie została przerwana to wcale nie jest powiedziane że Kliczko by wygrał. Gdyby doszło do rewanżu to obstawiałbym wyraźne zwycięstwo Lennoxa. W pierwszym pojedynku Lewis być może zlekceważył Vitalija. On nigdy nie traktował braci poważnie i nie wynikało to z nie chęci do nich tylko po prostu czuł się lepszym bokserem.
Wilderem czy Joshuą to on by wytarł ring. Z Furym miałby najciężej ale jego siła i umiejętności wzięły by góre."
 Autor komentarza: BOXER
Data: 14-08-2018 11:25:45 
Vitek się podpali na bank i będzie bitka.
 Autor komentarza: arnoldschwarz
Data: 14-08-2018 12:25:39 
Witalij dokończ robotę i rozwal go. Oby tylko Lewis zaś nie stchórzył
 Autor komentarza: barthezz
Data: 14-08-2018 13:02:18 
Ktoś kto pisze, że Lewis był lepszy chyba ma 14 lat. Witalij nawet z tym okiem robił lepszą robotę, wyraźnie wygrywał na pkt i do tego był mega wkurzony jak przerwali walkę. Owszem wyglądało to okropnie ale Witalij był lepszy i Lewis doskonale wiedział, że to fuks życia bo w rewanżu by dostał łomot.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 14-08-2018 13:23:35 
Mam nadzieję że będzie KO na Lewisie
 Autor komentarza: BykZBronksuLaMotta
Data: 14-08-2018 13:52:40 
barthezz
"Ktoś kto pisze, że Lewis był lepszy chyba ma 14 lat. Witalij nawet z tym okiem robił lepszą robotę, wyraźnie wygrywał na pkt i do tego był mega wkurzony jak przerwali walkę. Owszem wyglądało to okropnie ale Witalij był lepszy i Lewis doskonale wiedział, że to fuks życia bo w rewanżu by dostał łomot."

Nie napisałem że Lewis zaczął lać Kliczke w późniejszych rundach tylko zaczął się "rozkręcać". Poza tą brwią Vitalij miał też rozbite usta i oczodół. Gdyby sędzia nie przerwał to Lewis do 12 rundy (o ile Kliczko by dotrwał) zrobił by mu z mordy dyskoteke. Lennox był w słabej formie a i tak uczciwie pokonał Kliczke bo istnieje coś takiego jak TKO. Kiedyś jakiś lekarz się wypowiadał o tym rozcięciu i mówił że gdyby walka nie została przerwana to Lewis mógłby mu przebić tętnice. I wiesz co? Żałuje że nie dopuścili Kliczki bo może wtedy zamkneli byście wszyscy mordy. Ukrainiec zostałby w rewanżu ośmieszony i znokautowany.
Napisałeś też że Lewis doskonale wiedział że to fuks... HAHAHA jakby to był fuks to skończyło by sie na jednym rozcięciu a nie rozjebaniu Kliczce połowy twarzy. Chuja znasz sie na boksie i nie mam zamiaru z tobą dyskutować.
 Autor komentarza: WalterAlfa
Data: 14-08-2018 13:57:51 
A na czym polega walka pokazowa?
Że będą skakać koło siebie i się pykac delikatnie? Rozumiem tego typu wydarzenia z udziałem np. polityków, ale dwóch bokserów tej klasy?
 Autor komentarza: arnoldschwarz
Data: 14-08-2018 14:12:13 
Lewis niech się cieszy, że przerwali walkę, tak by zaliczył dechy. Zresztą ucieczka przed rewanżem sama mówiła za siebie. Wielki "mistrz" buhaha
 Autor komentarza: KECZAP
Data: 14-08-2018 14:18:56 
Apollo z Drago też miała być pokazówka a jak się skończyło wszyscy pamiętają....
 Autor komentarza: arnoldschwarz
Data: 14-08-2018 14:21:46 
KECZAP: kiedy Apollo zginął i we mnie coś umarło :(
 Autor komentarza: MICHAELMOORER
Data: 14-08-2018 15:00:38 
Dla Vitka to nie bedzię walka pokazowa xd
 Autor komentarza: jozef
Data: 14-08-2018 17:14:14 
BykZBronksuLaMotta

Bardzo trzeźwy komentarz. Podpisuję się pod tym co napisałeś. Nigdy nie zrozumiem fanatyków Vitalija, którzy twierdzą, że wygrałby tą walkę. Po słabym początku Lewis wyraźnie zaczął się rozkręcać i tam już potem parę ostrych bomb Vitalij wyłapał. Vitalij wyraźnie zaczął słabnąć a Lewis zaczął się rozkręcać. No i niby ten tatar na twarzy Ukraińca sam się zrobił? Był tak porozcinany, że walka sprawiedliwie została przerwana.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 14-08-2018 17:15:06 
Ustawka dziadków..Nikt nie bierze tego na powaznie..Dzieciaki myslą że Lewis by się zgodził tłuc po 50 tce na serio z młodszym Ukraińcem;)..Pacnął się po strzale ale wszystko będzie wyreżyserowane..
 Autor komentarza: BykZBronksuLaMotta
Data: 14-08-2018 17:19:16 
jozef
"Bardzo trzeźwy komentarz. Podpisuję się pod tym co napisałeś. Nigdy nie zrozumiem fanatyków Vitalija, którzy twierdzą, że wygrałby tą walkę. Po słabym początku Lewis wyraźnie zaczął się rozkręcać i tam już potem parę ostrych bomb Vitalij wyłapał. Vitalij wyraźnie zaczął słabnąć a Lewis zaczął się rozkręcać. No i niby ten tatar na twarzy Ukraińca sam się zrobił? Był tak porozcinany, że walka sprawiedliwie została przerwana."


W końcu ktoś normalny.
 Autor komentarza: jozef
Data: 14-08-2018 17:41:25 
A na tą pokazową walkę czekam bardziej niż na kolejną walkę Wildera:)
 Autor komentarza: Kikas
Data: 14-08-2018 17:49:52 
Podpisuję się, VK to wielki bokser i wojownik, ale to Lennox Lewis był najlepszy. Moim zdaniem best HW ever, z takimi gabarytami miał niesamowitą motorykę, gość był niesamowity.
 Autor komentarza: Kikas
Data: 14-08-2018 17:50:11 
Swoją droga zawsze to powtarzam ;)
 Autor komentarza: Miro
Data: 14-08-2018 21:40:40 
ALE to będzie za kasę czy za darmoszkę ? Może taka pokazowa bez werdyktu nie ma wygranego i przegranego jak ostatnia walka Gołoty z Nicholsonem.Jak dobry był Lewis jaka różnica dzieli Lewisa od tych wówczas uważanych za dobrych pokazały walki Lewisa z Gołotą a później z Grantem. Obu szybko znokautował gdy tymczasem Gołota z Grantem toczyli ciężki bój.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 14-08-2018 23:19:26 
fajna walka byla ;) teraz to pokazówa. w prawdziwej walce rundami wygrywal Vit, ale wygral Lew - dzieki wytrzymalemu ryjowi i swietnej inteligencjhi ringowe. Vit jak doznal kontuzji lecial na zatracenie - typowe dla mlodego, glodnego zawodnika a Lennox to wykorzystal bijac non-stop prawym prostym na rozbite oko. Majstersztyk taktyczny w wykonaniu Lewisa i dbebilizm w wykonaniu przyszlego dominatora :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.