WALKA WILDER-FURY W GRUDNIU W LAS VEGAS

Tyson Fury (26-0, 19 KO) poinformował, kiedy i gdzie odbędzie się wielka walka z mistrzem WBC w wadze ciężkiej Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO).

- Walka odbędzie się w grudniu 2018 roku w Las Vegas. To będzie wielkie wydarzenie bokserskie. Dwaj najwięksi zawodnicy wagi ciężkiej, najwyżsi, najbardziej wyszczekani, jeden z USA, drugi z Wielkiej Brytanii, puncher kontra bokser, zawodnik, który pokonał niekwestionowanego mistrza, kontra mistrz WBC. Dwaj zawodnicy, którzy nie boją się ryzyka, a jak ostatnio widzieliśmy, są bokserzy, którzy szukają wymówek, by nie walczyć z najlepszymi. Nie chcę być kimś takim. Poleciałem do Niemiec i pokonał Władimira Kliczkę. Teraz polecę do Irlandii i pokonam Pianetę, a kolejny przystanek to Las Vegas. Walka może się odbyć gdziekolwiek, w dowolnym kraju. Koniec końców w ringu jesteśmy tylko ja i rywal - oświadczył niespełna 30-letni Anglik.

Zapytany o to, jak rozkłada się podział zysków za walkę z "Brązowym Bombardierem", odparł: - Nie mogę zdradzać szczegółów, mówić o podziale. To w każdym razie dobra umowa, jestem zadowolony z tego, co zarobię, jestem pewien, że on także. Warunki są uczciwe.

Dodał, że po pojedynku chętnie pójdzie z Wilderem na imprezę. Sam Amerykanin stwierdził w prywatnej rozmowie z dziennikarką Michelle Joy Phelps, że lubi Fury'ego i chciałby się pobawić w jego towarzystwie.

- Po walce, jak już skopię mu tyłek, pójdziemy w Vegas i pokażę mu, jak się imprezuje, jak imprezuje "Król Cyganów" - powiedział Fury.

Anglik kolejną walkę stoczy 18 sierpnia w Belfaście. Jego rywalem będzie Francesco Pianeta (35-4-1, 21 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lennox41
Data: 02-08-2018 10:49:54 
Nie lubię stylu walki WIldera, ale chyba trochę za wcześnie na tę walkę dla Furyego. Może zarobić ciężkie KO.
 Autor komentarza: MaciekL
Data: 02-08-2018 10:57:59 
Jedno jest pewne. Wygrany bedzie mial bardzo dobra pozycje do negocjacji z Joshua. Jesli Fury wygra to bede w szoku, ale bylaby to nieprawdopodobna historia.
 Autor komentarza: JanuszBokser
Data: 02-08-2018 11:35:06 
Jeżeli Fury nie da się wciągnąć w wymianę z Wiatrakiem ma szansę jak nikt inny go wyboksować
 Autor komentarza: rocky86
Data: 02-08-2018 11:54:17 
Szczerze mówiąc nie wierzyłem w starcie Wildera z Furym. Gdyby Tyson to wygrał, to byłaby to niesamowita historia. Wartość ewentualnej wygranej Wildera będzie zdecydowanie niższa ze względu na historię Fury’ego. Tak czy inaczej wygrany będzie mógł faktycznie negocjować równy podział zysków z AJ.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 02-08-2018 11:57:18 
Wilder będzie miał problem ale na punkty to on wygra.
 Autor komentarza: golabek
Data: 02-08-2018 12:08:59 
Ciezkie KO na Furym. Żeby dojść do formy z Kliczki potrzebowałby trochę więcej czasu. Po takiej przerwie i takim prowadzeniu się dwie walki i od razu Wilder? Chciałbym się mylić, bo z Furym nigdy nie jest nudno ale wg mnie to będzie egzekucja.
 Autor komentarza: Balboa50
Data: 02-08-2018 12:19:22 
Walka Wilder-Fury to zbyt piękne by było prawdziwe,uwierzę jak zobaczę.
 Autor komentarza: TheShadowOne
Data: 02-08-2018 12:27:00 
Moim zdaniem Fury za bardzo się pośpieszył. Bez wątpienia jest wyśmienitym bokserem ale Wilder moim zdaniem okaże się za szybki.
 Autor komentarza: Kaczor
Data: 02-08-2018 12:31:32 
Dużo osób (łącznie ze mną) nie wierzyło, że ta walka odbędzie się już w 2018 roku, ale z tego co mówi Fury to wygląda na to, że wszystko już wstępnie ustalone. Gdyby Fury miał się teraz wycofać z tego co mówi, to byłby hipokrytą do kwadratu, wyśmiewając się z AJ.
Odważna decyzja, ale powtórzę to jeszcze raz: uważam, że jeśli się zmierzą w grudni to Wilder załatwi sprawę szybko i brutalnie.
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 02-08-2018 13:38:32 
Fury jest bardzo przeceniany po walce z Klitschko. Wielu zawodników z topu o odpowiednich warunkach może go zranić. W tym swoim tańcowaniu nie jest wcale nieuchwytny, brakuje mu również mocnego ciosu. Wilder rozniesie Cygana.
 Autor komentarza: StewRoid
Data: 02-08-2018 14:08:27 
Spokojnie, czasu jest jeszcze dużo, a wymówek nawet więcej.
To że Fury powiedział, że walka się odbędzie oznacza kompletnie nic.
Fury powie wszystko, żeby znaleźć się w centrum uwagi: że Wilder jest bumem, że Wilder jest mistrzem, że zawalczy dla Brytyjczyków, że walczy tylko dla siebie, że wejdzie do ringu, po czym jednak nie wejdzie...
Furemu zależy na rozgłosie i tyle. Dla zainteresowania mediów powie, że zrobi sobie operację jak Frank Malloney, by po 5 minutach stwierdzić, że nienawidzi transwestytów.
 Autor komentarza: Blacky
Data: 02-08-2018 14:10:25 
Fury w grudniu nie będzie taki jak z Seferim. Ba! Przed najbliższą walką z Pianettą wygląda już dużo lepiej siłowo i koordynacyjnie, bardzo dobrze nawet. Bardziej się boję w tej walce czy nie umówią się na remis skoro się tak lubią.
Fury ma tu mniej do stracenia a wszystko do zyskania, ciekawe że Wilder to wziął. Pewnie w końcu chce wziąć dobrą wypłatę. Układanka Hearna się trochę sypie chociaż nie zdziwię się jeśli po Powietkinie będzie Miller a potem Whyte i walka unifikacyjna będzie przekładana na 2020...
 Autor komentarza: StaryWyjadacz
Data: 02-08-2018 14:23:54 
Zobaczymy, choć wierzyć w tą walkę średnio. Dla Fury'ego lepiej byłoby, gdyby walka odbyła się co najmniej kilka miesięcy później. Fury redukuje największy atut Wildera, a mianowicie trzymanie na dystans lewym prostym, pod warunkiem oczywiście że forma będzie odpowiednia. Myślę, że jeżeli jakieś lewe proste dochodziłyby celu to raczej na głowę Wildera.
 Autor komentarza: osieml
Data: 02-08-2018 14:28:57 
@wojtyla85

zgadzam się, nie wiem co widzą ludzie w Furym, jak dla mnei również jest on przeceniany. jak będzie walka to stawiam na Wildera, który moim zdaniem będzie faworytem (bukmacherzy oczywiście myślą inaczej). W każdym razie z AJ jeden i drugi nie mają szans, a jak już to wiatrak Wildera może coś namieszać.

Z kolei moim zdaniem niedoceniany jest AJ, który z Parkerem akurat boksował zachowawczo, ale nie pokazał jeszcze wszystkiego, bo nie musiał. Długo będzie siedział na tronie :)
 Autor komentarza: counterafk1
Data: 02-08-2018 14:48:07 
jeśli dojdzie do walki zarobi się parę groszy u buka,
Wilder ma szybkie i długie łapy,
cygan zostanie uśpiony w pierwszych rundach
 Autor komentarza: Junito
Data: 02-08-2018 15:00:48 
Widzą najwyższego ciężkiego, jeszcze młodego, z chyba największym zasięgiem, naturalnie silnego, tego który dokonał jednej z największych niespodzianek zdobywając pas w walce z dominatorem HW. Poza tym nigdy nie unikał wyzwań, ogrywał Chisorę, czekał na Haya. Posiada też cwaniactwo ringowe. W aktualnym HW to moim zdaniem naprawdę dużo i jeśli potwierdzi się progres formy, którą chociażby ostatnio chwali się na instagr, to godny rywal dla Wildera ale też ogromne ryzyko.
Jeśli dodatkowo z wody sodowej po zdobyciu tytułu już nic nie pozostało to z Furym może być tylko lepiej.
W walkę nie wierzę, a co do typowania to warto jeszcze poczekać te 2 tygodnie.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 02-08-2018 15:22:46 
Nie wierzę w to starcie. Dla mnie to tylko umówiona gra pod AJ-a i Hearna. Chcą pokazać że niby mogą sobie sami poradzić. Może poradzić i tak ale nie zarobić najlepiej a przecież głównie o to chodzi.

Ani Wilder ani Fury na to nie pójdą mając na wyciągnięcie ręki funty od AJ-a a będzie ich znacznie więcej. Wilder w ogóle nie generuje wielkich zysków nawet w ciekawych sportowo walkach. Fury generował całkiem solidne kwoty ale i tak jestem przekonany że walka Wilder vs Fury nie ma szans obecnie przebić dochodów z walk obu panów z AJ-em.
A ryzyko porażki ogromne. No może Wilder sądząc po tym jak prezentował się Fury ostatnio jeszcze by się skusił żeby takie starcie zaakceptować ale Fury? Przecież to walka z bardzo groźnym punczerem jednak a on wyglądał ostatnio bardzo słabo.

Nie uwierzę dopóki nie zobaczę obu w ringu. Mogą nawet rozpocząc promocję ale dla mnie to pic na wodę.
Żaden nie zaryzykuje utraty 15 czy 20 milionów...

Wildera największa wypłata do tej pory to 2 miliony... Fury miał ponoć zarobić 5 milionów funtów swojego czasu za Haye ale do tego nie doszło. Później zarobił dzięki Władowi. Sam też nie generuje takich kwot jak super gwiazda AJ a przynajmniej jeszcze tego nie udowodnił.

Dla mnie nikłe szanse że dojdzie do takiego pojedynku.
 Autor komentarza: Champion20
Data: 02-08-2018 15:30:50 
Ja również uwierzę jak zobacze ich w ringu..
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 02-08-2018 15:31:48 
"Gdyby Fury miał się teraz wycofać z tego co mówi, to byłby hipokrytą do kwadratu"

A co do dla jego i jego rodzinki za problem? Przecież do ostatniej chwili robił ludzi w bambuko twierdząc że ma topową formę przed rewanżem z Władkiem który przekładali już wcześniej po rzekomej kontuzji nogi (na której to chwilę później skakał nawalony na mistrzostwach w pubie) a tak naprawdę nawet nie trenował bo do ringu zamiaru wyjść absolutnie nie miał.
Nie było mu wtedy żal kibiców których tak żałował jak oszukiwał ich "Zły i najgorszy" Haye wycofując się z walki z nim.

Co więc za problem wycofać się za jakiś czas z "umówionej walki" z Wilderem. Bo ktoś uzna go za hipokrytę ? xD
 Autor komentarza: MICHAELMOORER
Data: 02-08-2018 15:33:34 
I brawo niech Hearn dalej kłamie to jego Antoś nie ujrzy ani Furego ani Wildera z ich zawodnikami.
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 02-08-2018 16:50:11 
Równie dobrze mógł na pisać, że był na Marsie. Jego słowa nic nie znacza, trzeba poczekac na info z obozu Wildera
 Autor komentarza: astarte
Data: 02-08-2018 19:51:03 
slowa furego nic nie znacza.

a jesli przypadkiem do tej walki dojdzie, to wiarygodnosc furego za nic w swiecie nie urosnie w mych oczach. rownie dobrze, team wildera moze dyskotowac z furym, by sie hearn podkur..czyl i zszedl z tonu w negocjacjach.

fakt faktem, sportowo ta walka moze byc wielkim wydarzeniem, jak i kompletnym missmatchem. choc w przypadku wildera, kazda ostatnia walka, to ciezkie pierwsze rundy, pare trafien mistrza, ognisko rozpala sensacje/historie, a finalnie sie okazuje, ze wilder sklada przeciwnika poteznymi cepami.

niestety, fury to fury. beda nudy z flakami podczas samego starcia. gosc jako zawodnik jest beznadziejnie nudny do ogladania, ale robi wielkie show przed. typowy chleb na igrzyska, ale nie chleb igrzysk.
 Autor komentarza: Boss78
Data: 02-08-2018 22:38:04 
zadnej walki nie bedzie..promocja dwoch cwaniakow...obaj zawalcza z..ogurkami..
 Autor komentarza: val198
Data: 02-08-2018 23:04:55 
Do walki nie dojdzie bo Pianeta wygra z Furym i klops z Vegas.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 02-08-2018 23:57:54 
Powiem tak Fury jak na swoje gabaryty to bardzo szybki dynamiczny zawodnik ale to było z walki z Włądem robi show a potem walczy zachowawczo

Dobrze tu niektórzy piszą ze nie wierzą w ta walkę ja tak samo
dobrze napisał stawe Roid
on będzie kłapał i obrażał nawijał zmienia zdanie co chwilę żeby zaistnieć w mediach nawet jak ważył 160 kg to nawijał jaki to on jest wielki byle tylko zaistnieć w mediach
gada bzdury a media go cytują
w tą depresję to średnio wierze to był też pretekst żeby nie zawalczyć rewanżu z motywowanym Włądem, pozatym był zamieszany w afere dopingową

Czas pokaże jak się odbuduje jak nie wierze że zawaczy w tym roku z Wilderem ale jak jakimś cudem zawalczy z Wilderem i wyjdzie walczyć ae nie wyjdzie po wypłatę to powiem że jest gość bo na razie to żenującego pajaca robi z siebie
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 03-08-2018 00:12:16 
Nie odkryję Ameryki Joshua i Wilder to dwaj najlepsi fighterzy w wadze cieżkiej
OSiem l zgadza się Joshua póki co dla mnie nr 1 na świecie wzrosły akcje Wildera poniekąd słuszne bo pokonał Groznego Ortiza ale sam był w dużych tarapatach Wilder mimo że jest irytujący cwaniak to cenie byłby zagrożeniem dla Joshui co nei znaczy żeby wygrał ma nakatujący ciosów tą nieobliczalność i dzikość ale to nie znaczy żeby już go uznawać za faworyta z Joshuą dalej się odkrywa rzuca wiatraki Joshua walcząć taktycznie madrze by był faworytem w tej walce choć wszystko by się mogło wydarzyć
 Autor komentarza: Jabol
Data: 03-08-2018 00:50:12 
nie wiem o co wszystkim chodzi, Szpilka wyszedl do Wildera po consequrze i ty cobbie czy kims tam innym i bylo wszystko zajebiscie
 Autor komentarza: gerlach
Data: 03-08-2018 18:22:03 
Spore ryzyko Furego, on jeszcze rdzawy, a Wilder superszybki.

ps. Szpilka z Wilderem? To byl jeszcze Wilder 1.0, wystaraszony. Teraz gosc nabral pewnosci siebie, demoluje opozycje, walczy odwazniej i bezczelniej.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 03-08-2018 18:25:25 
Wartosc Joshuy spada. Jego ostatnie wystepy byly slabe, szare. Z Takamem to nawet byla zenada, juz nie nawiazuje nawet do sposobu przerwania walki. Z Parkerem tez nijakosc. Wilder z Furym moga zmiazdzyc ta walka marketingowo Antka. Zaraz, zaraz, Anatolij walcy przeca z Powietkinem, ktory tego kloca moim zdaniem moze zrobic technicznie i paca w czerep ! : )
 Autor komentarza: gerlach
Data: 03-08-2018 18:26:05 
Obecny Wilder zdmuchuje Szminke do 3 rundy. Dajcie spokoj z tematem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.