AKADEMICKI GRUDZIĄDZ

Akademia Boksu Olimpijskiego ruszyła! Inauguracja w Grudziądzu, potem Szczytno.Ruszyło na obiektach MKS Start Grudziądz pierwsze historyczne zgrupowanie sportowe młodych sportowców w ramach Akademii Boksu Olimpijskiego (AOB). Projekt ten powstał z inicjatywy Ministerstwa Spotu i Turystyki oraz Polskiego Związku Bokserskiego. Całość programu finansowana jest przez środki ministerstwa sportu .

Głównym zadaniem  projektu jest rozpropagowanie sportu wśród młodzieży w wieku 8 – 14 lat, krzewienie kultury wśród młodych ludzi, przedstawienie dyscypliny jako alternatywy wobec środowisk patologicznych, a wreszcie wyselekcjonowanie młodych talentów, ludzi aktywnych i chętnych do sprawdzenia się w trudach sportowych wyzwań, a w szczególności sportu pięściarskiego.

W zajęciach, które prowadzą trenerzy Adrian Ochnicki i Paweł Grześk główny nacisk położony został na ćwiczenia korekcyjne i ogólnorozwojowe ściśle powiązane z elementami boksu. Na zgrupowaniu w gościnnym Starcie, swój wakacyjny czas poświęciło 29 zawodniczek i zawodników z czterech Okręgowych Związków Bokserskich.

Zdaniem  Przewodniczącego Wydziału Wyszkolenia oraz koordynatora AOB Dariusza Karpińskiego, który wraz z prezesem PZB  Leszkiem Piotrowskim wizytował zgrupowanie, warunki do treningu oraz pobytu stworzone przez organizatora są bardzo dobre. W okresie wakacyjnym planowane są jeszcze dwa zgrupowania, a następne już niedługo w Szczytnie.

Dodać należy program akademii to nie tylko zgrupowania w okresie wakacyjnym, ale również praca szkoleniowa w ciągu całego roku szkolnego. Należy zwrócić uwagę, że to AOB może być pierwszym krokiem w przyszłość wśród dzieci i młodzieży dla ich rozwoju i krzewieniu dyscypliny w naszym kraju.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Elissa
Data: 30-07-2018 14:31:15 
"Start" Grudziądz jak zwykle stanął na wysokości zadania. Brawo!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.