OFICJALNIE: GROVES-SMITH 28 WRZEŚNIA W ARABII SAUDYJSKIEJ

Organizatorzy turnieju World Boxing Super Series potwierdzili, że walka finałowa w wadze super średniej pomiędzy George'em Grovesem (28-3, 20 KO) a Callumem Smithem (24-0, 17 KO) odbędzie się 28 września w Dżuddzie w Arabii Saudyjskiej.

Do pojedynku dojdzie na mogącym pomieścić ponad 60 tys. widzów stadionie King Abdullah Sports City.

- To wspaniała wiadomość, że mamy już datę i lokalizację finału, jestem podekscytowany, że formalnie potwierdzono, iż walka odbędzie się w Dżuddzie. Jestem przekonany, że za sprawą emocji i dramaturgii pojedynek ten przyćmi wszystkie inne, które miały do tej pory miejsce w ramach WBSS - oznajmił Groves.

- Smith to dobry zawodnik, ale wierzę, że ja jestem najlepszym pięściarzem wagi super średniej na świecie. Jestem mistrzem świata, numerem jeden w tej dywizji, chcę dać show i zdobyć Puchar Muhammada Alego - dodał.

- Pod koniec września będę miał okazję zdobyć pas WBA i zostać najlepszym bokserem świata w kategorii super średniej. Wierzę, że to osiągnę. Cieszę się, że będę częścią tak dużego wydarzenia bokserskiego - powiedział z kolei Smith.

Wrześniowa walka będzie dla Grovesa trzecią w obronie tytułu WBA. Pas zdobył w maju ubiegłego roku, pokonując w szóstej rundzie Fiodora Czudinowa.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.