WALLIN OFICJALNYM PRETENDENTEM DLA KABAYELA

Wobec tego, że Aleksander Dimitrenko wybrał walkę z Bryantem Jenningsem, zasiadający na tronie mistrza Europy wagi ciężkiej Agit Kabayel (18-0, 13 KO) dostał pozwolenie na kolejną, już trzecią dobrowolną obronę. Podejdzie do niej 27 października w jednym z niemieckich miast. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie jego rywalem.

Przy tej okazji EBU wyznaczyła dla niego następnego obowiązkowego challengera, z którym będzie musiał skrzyżować rękawice w przyszłym roku.

Został nim blisko dwumetrowy szwedzki mańkut - Otto Wallin (20-0, 13 KO), który status ten nabył pokonując pewnie na punkty Adriana Granata. Kwietniowym zwycięstwem zapewnił sobie tytuł Unii Europejskiej. Od niedawna Wallin (WBA #11, WBO #11, IBF #9) trenuje pod okiem Joeya Gamache i powinien stanowić fajny test dla coraz wyżej notowanego Kabayela (WBO #9, IBF #8, WBC #10).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: JenningsFan
Data: 20-07-2018 21:46:05 
Wallin to ciekawy pięściarz który swoim stylem się wyróżnia, ale to nikt wybitny i raczej nie ma potencjału na 5 gwiazdek. Granat w tej ich walce wyglądał chyba jeszcze gorzej niż Browne z Whytem nawet ten Banks w jego narożniku był zażenowany. Wallin go łatwo wypunktował widać, że czuje dystans i bazuje na technice na Granata to wystarczyło, ale czy wystarczy na Kabayela? Napewno to zupełnie inne style i stylowo według mnie Kabayel może pasować Wallinowi który będzie go punktował i do tyłu co jak pokazał z Granatem możliwe, że jest jego najmocniejszym punktem w bokserskim rzemiośle i obstawiałbym taki scenariusz. Inny mniej realny według mnie jest taki, że Kabayel go złapie i okaże się, że Wallin jest kruchy przez co przegra z Turkiem przed czasem. Obaj papierów na mistrza świata nie mają to niech chociaż walczą o ten EBU dobre rozwiązanie.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 20-07-2018 23:14:24 
Myślę,że Kabayel nie będzie pasował Wallinowi stylem. On potrafi przyjąć, a Wallin szczególnie silnego ciosu nie ma. Wytrzyma to kontrowanie i punktowanie, a potem zajedzie Szweda ciągłym atakiem, tak jak to zrobił z Christianem Lewandowskim.
 Autor komentarza: MICHAELMOORER
Data: 21-07-2018 03:08:16 
Wach powinien walczyc z tym Kabayelem mialby duze szanse wygrac przed czasem.Kabayel lepszy od Teppera na pewno nie jest.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.