'POWIETKIN TO NAJTRUDNIEJSZY TEST W KARIERZE JOSHUY'

- Wierzymy, że będzie to jak dotąd najtrudniejszy test w karierze Anthony'ego - mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Londynie Eddie Hearn, promotor Anthony'ego Joshuy (21-0, 20 KO), reklamując jego potyczkę z Aleksandrem Powietkinem (34-1, 24 KO). Jeszcze wczoraj obaj panowie spotkali się oko w oko w Nowym Jorku, dziś stanęli naprzeciw siebie w stolicy Anglii, gdzie zresztą zmierzą się 22 września na stadionie Wembley.

AJ ma na rozkładzie kilku bardzo mocnych pięściarzy, z Władimirem Kliczką na czele. Hearn jest jednak przekonany, że w myśl zasady "Styl robi walkę", to właśnie Powietkin będzie jeszcze trudniejszą przeszkodą dla jego pupilka. W stawce tego pojedynku znajdą się pasy IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej. Rosjanin jest obowiązkowym challengerem z ramienia WBA i WBO.

- Powietkin to przecież złoty medalista olimpijski, z wielkim doświadczeniem w boksie amatorskim, który jest bardzo wysoko notowany również w gronie zawodowców. To jeden z najlepszych zawodników świata i od dawna czekałem na naszą potyczkę. Powietkin ma również efektowny styl boksowania, więc powinno być ciekawie. Mówi się o moich kolejnych walkach z Millerem czy Wilderem, ale ja zawsze robię krok po kroku. Skupiam się więc póki co tylko na najbliższym spotkaniu. Nawet mając te wszystkie pasy muszę przy każdym kolejnym pojedynku udowadniać swoją klasę. Nie chodzi tu więc o Powietkina czy Wildera, tylko o mnie samego, o moją spuściznę i to, w jaki sposób zostanę później zapamiętany - tłumaczył brytyjski król nokautu.

- Rywal wie jak boksować na najwyższym poziomie. Strzela groźnymi hakami i sierpami, więc damy kibicom dobre show - kontynuował mistrz.

PRICE PRZESTRZEGA JOSHUĘ, BY TEN NIE LEKCEWAŻYŁ POWIETKINA >>>

- Anthony udowodnił, że jest jednym z najlepszych i najsilniejszych zawodników na świecie, dlatego też nie mogę się już doczekać naszego starcia. To on jest mistrzem, ale trenuję bardzo ciężko. Duże znaczenie będzie miało doświadczenie, a tego mam więcej niż on - ripostował Powietkin.

- Żeby boksować na stadionie, trzeba mierzyć się z najlepszymi, a kimś takim jest nasz rywal. Anthony traktuje to wyzwanie śmiertelnie poważnie. Chce być zapamiętany jako wielki mistrz, stąd też tak trudne walki - wtrącił Robert McCracken, szkoleniowiec championa.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Kikas
Data: 18-07-2018 17:16:14 
AJ coś zrzucił kilogramów? Wygląda mniej atletycznie :p
 Autor komentarza: Clevland
Data: 18-07-2018 17:19:26 
Jakie akcje którymi Powietkin może zagrozić A.J. będzie w stanie przeprowadzić?:
-Prawy overhand bity w tempo lewego prostego A.J. raczej mu nie wyjdzie.
No chyba że A.J. będzie bardzo zmęczony pod koniec rund.
-Prosty na dół i wyjście jakimś ciosem na górę.

Wszystko zależy od szybkości A.J.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 18-07-2018 18:05:28 
Lewy sierp, to jest imo najgrożniejsza broń Povietkina na Joshuę..
 Autor komentarza: teanshin
Data: 18-07-2018 18:17:19 
Na tym poziomie nie ma łatwych walk, ale Hearn zawsze będzie mówił że każda następna walka jest tą najtrudniejszą.
 Autor komentarza: xionc
Data: 18-07-2018 18:40:48 
AJ pewnie wygra, ale Alexander zabierze go do ciezkiej szkoly boksu. On tam nie idzie po kase, tylko zeby powalczyc o pas. Faworytem Joshua, ale po ciezkiej przeprawie.
 Autor komentarza: Klokliklosz
Data: 18-07-2018 18:51:45 
Szykuje się piękna walka w półdystansie rusek może napsuć krwi Nigeryjczykowi z angielskim paszportem
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 18-07-2018 19:26:32 
Powietkin to bardzo dobry pięściarz. Nie można doczepić się do jego techniki, ale styl jaki prezentuje AJ to prawdziwe piekło dla Saszy. Myślę, że gdyby ta walka odbyła się jakieś 3 - 4 lata temu to wynik tego pojedynku byłby otwarty, a tak raczej Rosjanin skończy na deskach, ale życzę mu powodzenia. AJ mimo wielu atutów ma pewne wady i należy to jakoś wykorzystać. Przede wszystkim praca nóg, mimo, że widać progres to jest u AJ co najwyżej przyzwoita, a poza tym jeżeli można zdefiniować styl Joshui to raczej jest to kontrbokser. Jak walczyć z kontrbokserem o przeciętnej pracy nóg, ale o dużej sile fizycznej i sile ciosu? raczej nie wchodzić z nim na długo do półdystansu. Najlepiej pozostawać poza półdystansem i co jakiś czas atakować pod różnymi kątami z jednym silnym bądź maksymalnie dwoma silnymi ciosami i szybko wychodzić z półdystansu, tak by kontrbokser nie miał za dużo możliwości do działania. Powietkin potrafi tak walczyć, ale czy nadal jest tak sprawny, szybki, skoordynowany, by wykonywać takie akcje i nie dać się ustrzelić to mam spore wątpliwości.
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 18-07-2018 19:31:03 
Parker ktory jest mlodsza wersja Povietkina z podobno mega twardym lbem nie pozwolil sobie na zbyt duzo w wlace z AJ. Warunki duzo daja w takich walkach w HW. Jesli Rusek ruszy to Antek uruchomi podbrodki! Bedzie straszne lanie na Povietkinie.
 Autor komentarza: Adii1766
Data: 18-07-2018 19:47:24 
Ich konferencja prasowa była łudząca podoba do Kliczko-Leapai w której specjalnym gościem był Let's go champ Briggs.Resumując pretendent który potencjalnie ma zagrozić mistrzowi zostanie zastopowany do 6 rundy chyba żę Heard poprosi AJ o kilka dodatkowych rund dla zwiększenia zysków z reklam między rundami : ]
 Autor komentarza: Krzychu123
Data: 18-07-2018 23:49:09 
Parker jest przynajmniej klasę gorszy od Povietkina, repertuar Ruska a Zelandczyka jest nieporównywalnie większy, Parker ma lepsze uniki ale skracanie ringu i walka w półdystansie to już zupełnie dwie inne planety więc trochę słabe porównanie według mnie
 Autor komentarza: wiegro9923
Data: 19-07-2018 15:52:38 
walka bedzie w granicach remisu
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.