PARKER: ŁATWE WALKI NIE MAJĄ SENSU

Joseph Parker (24-1, 18 KO) podkreśla, że znowu chce być mistrzem świata w wadze ciężkiej, dlatego nie ma czasu na łatwe walki.

Nowozelandczyk, który pod koniec marca stracił tytuł WBO na rzecz Anthony'ego Joshuy (21-0, 20 KO), zmierzy się 28 lipca z Dillianem Whyte'em (23-1, 17 KO).

- Nadal jestem głodny sukcesów. Cały nasz zespół chce tytułu, dlatego nie ma sensu tracić czasu na walki, które są łatwe. Nie ma sensu przechodzić przez długi obóz, a potem wygrać w pierwszej rundzie - powiedział 26-latek.

- Każdy zawodnik wagi ciężkiej posiada siłę, ale Whyte ma w bilansie dużo nokautów, widać więc, że ma moc, żeby cię znokautować, jeśli tylko trafi. Walka z kimś takim, wysoko znajdującym się w rankingu i mającym mocne uderzenie, wykrzesze z nas wszystko, co najlepsze - dodał.

Przy okazji Parker nadmienił, że czeka, tak jak kibice boksu na całym świecie, na wielki pojedynek Joshuy z Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO).

- Ta walka musi się odbyć, nie tylko dla dobra boksu, ale po prostu dla kibiców. Wszyscy chcą to zobaczyć, wszyscy chcą się przekonać, kto jest najlepszy na świecie. Wilder ma ciężką prawą rękę, ale w boksie wszystko może się wydarzyć, wszystko może się zmienić w okamgnieniu - stwierdził.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MICHAELMOORER
Data: 13-07-2018 12:16:22 
Szanuje Parkera chociaż to ograniczony bokser za walki z Takamem i Antkiem. Wychodzi do kozaków . Z Antkiem chciał sie bic , ale sedzia oplacony przez Hearna zepsuł widowisko , żeby czasem Antosia nie ustrzelil zawodnik z Samoa.
 Autor komentarza: MICHAELMOORER
Data: 13-07-2018 12:18:16 
Jeszcze bym dodał zwyciestwo z Ruizem Jr za cenne chociaz walka mogła pojsc w obie strony.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 13-07-2018 12:45:58 
Ma rację, nasi po walkach o pas cofnęli się walkami na przetarcie o 10lat .
 Autor komentarza: MLJ
Data: 13-07-2018 14:36:47 
MM

Parker w walce z AJ zrobił jeden zryw i więcej nie podjął ryzyka. I takie są fakty.
Opłacony sędzia, co za bełkot. Hejterzy AJ"a widzę w formie..
 Autor komentarza: rocky86
Data: 13-07-2018 15:44:40 
To jest bardzo dobra walka z niepewnym wynikiem. Szacun dla obu za podjęcie ryzyka. Obaj mogli bić druga ligę i czekać na kolejnego tittle shota. A tak mamy konfrontację dwóch zawodników z top 10 HW.
 Autor komentarza: ShannonBriggs
Data: 13-07-2018 16:01:02 
Oczywiście że sędzia był opłacony, przecież nie sędziowałby walki unifikacyjnej za darmo :D
 Autor komentarza: MLJ
Data: 13-07-2018 18:22:07 
Shannon,
no w sumie racja :D
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 13-07-2018 18:30:36 
Nie jest to wybitny Mistrz Wagi ciężkiej i prawdopodobnie nie będzie lEnnox Lewis, Vitalij , Evander Holyfield, TYson , Władmir i nie będzie ale po Joshui i Wilderze obok Povietkina , Ortiza w Pierwszej 5 tce na świecie go dodać można dodam do tego Pulewa i Millera Whitea, Ruiza to jest dla mnie czołówka wagi ciężkiej reszta poziom niżej tak to widze


fajnie że obaj chcą walczyć ze sobą ktoś mi powie czy to będzie eliminator do pasa Joshui
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 13-07-2018 18:30:59 
Obawiam się trochę o motywację Parkera, bo istnieje możliwość, że po walce z AJ, która była ogromnym wyzwaniem Parker trochę sobie odpuści. Inaczej jest z motywacją Whyta, który chce zdjąć z siebie wizerunek ograniczonego technicznie pięściarza, który ma więcej szczęścia niż rozumu. Whyte cały czas ma coś do udowodnienia kibicom i innym zawodnikom, natomiast Parker raczej nie. On już miał pas, jest postrzegany jako ścisła czołówka, jako faworyt tego pojedynku. Może się mylę w tej kwestii, bo jednak z drugiej strony Parker uchodzi za silnego psychicznie, więc raczej nie powinien ulegać takim czynnikom jak spadek motywacji. Oby moje obawy były przesadzone, bo kibicuję w tej walce Parkerowi.
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 14-07-2018 00:47:02 
Walka ogólnie fajna ale według mnie oboje i Parker i Whyte polecieli trochę na łatwizne, choć w sumie najbardziej pewnie chodziło o kase... Whyte wybrał bojącego się pójśc do przodu i męczącego się z przęciętniakami Parkera zamiast niebezpiecznego Ortiza, a Parker wybrał prostego bijoka zamiast świetnego w obronie i z końską kondycją Jenningsa.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.