USA Z NAJWIĘKSZĄ LICZBĄ CZEMPIONÓW. DALEJ ANGLIA I JAPONIA

Eksperci brytyjskiej stacji Sky Sports skrupulatnie podliczyli liczbę obecnych zawodowych mistrzów świata ze względu na kraje, z których pochodzą. W zestawieniu przewodzą Amerykanie, którzy wyprzedzają Wielką Brytanię i Japonię.

W ostatnich latach szczególnie wzmocnił się boks brytyjski - to na wyspach odbywają się często największe wydarzenia i według wielu kibiców Anglicy są obecnie największą potęgą pięściarską na świecie. Liczby jednak tego nie odzwierciedlają - to Amerykanie cieszą się najbardziej pokaźną gromadą mistrzów świata (mają ich aż piętnastu), zdecydowanie wyprzedzając pod tym względem ojczyznę Szekspira (która posiada ośmiu mistrzów świata). Warto zaznaczyć, że tylu samo czempionów co Anglicy mają trochę niedoceniani Japończycy, którzy dzięki temu ex aequo zajmują w rankingu drugie miejsce. Polska, która od września 2016 roku nie ma żadnego czempiona, nie została sklasyfikowana w zestawieniu. Pod uwagę brano tytuły czterech najbardziej prestiżowych federacji - WBC, WBA, IBF oraz WBO.

Klasyfikacja krajów ze względu na liczbę mistrzów świata:

1. USA - 15
2. Wielka Brytania, Japonia - 8
3. Meksyk - 7
4. Rosja - 5
5. RPA, Tajlandia, Ukraina - 3
6. Argentyna, Niemcy, Kazachstan, Portoryko - 2
7. Białoruś, Kanada, Ghana, Nikaragua, Filipiny - 1

Jeśli chodzi o kontynenty, przewodzi Ameryka Północa, która wyprzedza Europę i Azję. Miejsca w zestawieniu zabrakło dla Australii, która od czasu porażki Jeffa Horna z Terencem Crawfordem nie ma żadnego mistrza świata.

Klasyfikacja kontynentalna:

1. Ameryka Północna - 26
2. Europa - 19
3. Azja - 14
4. Afryka - 4
5. Ameryka Południowa - 3

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

Redaktor newsów o boksie polskim i zagranicznym.

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 07-07-2018 20:12:10 
To zestawienie powinno być zrobione w skali procentowej. Np. jaka ilość mistrzów przypada na daną kategorię wagową proporcjonalnie do ilości zawodników w niej startujących. Wiadomo że w Ameryce jest o wiele więcej zawodników niż na przykład w UK, Australii czy jakimś kraju Afrykańskim, np. Zjednoczone królestwo w HW ma obecnie 45 zawodników a USA 326, w związku z tym Anglia ma o wiele mniejsze szanse na zdobycie tytułu niż np. USA.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.