KONTRAKT NA JOSHUA-WILDER JESZCZE PRZED WALKĄ Z POWIETKINEM?

Promotor Anthony'ego Joshuy (21-0, 20 KO) liczy na to, że kontrakt na walkę z Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO) uda się podpisać jeszcze przed walką Anglika z Aleksandrem Powietkinem (34-1, 24 KO).

Joshua ma się zmierzyć z Rosjaninem 22 września w Londynie. Pierwotnie jego rywalem miał być właśnie Wilder, ale reprezentanci obu zawodników nie zdołali osiągnąć porozumienia.

- Dialog nie powinien zostać przerwany. Musimy doprowadzić do tej walki. Możemy się zobowiązać nawet dzisiaj. Jeśli tylko podpiszą kontrakt, my złożymy na nim nasze podpisy w ciągu dziesięciu minut. Mamy datę, wszystko jest ustalone. Jesteśmy więc naprawdę blisko, wszystko można załatwić jeszcze dzisiaj - podkreślił Eddie Hearn, szef promującej AJ-a stajni Matchroom Boxing.

- Wilder ma szansę zostać niekwestionowanym mistrzem świata wagi ciężkiej. Jeśli wygra, za kolejną walkę dostanie 30 milionów dolarów. Ja mu zaoferowałem 20 milionów, razem więc zarobi 50 milionów dolarów w ciągu roku - dodał.

Do pojedynku z Wilderem może dojść na początku przyszłego roku. Wcześniej Joshua zaboksuje z Powietkinem, a Wilder prawdopodobnie z Dominikiem Breazeale'em (19-1, 17 KO).

- Mam nadzieję, że podpiszemy kontrakt jeszcze przed walką z Powietkinem. Tak jak mówię, można to załatwić jeszcze dzisiaj - stwierdził Hearn.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: WalterAlfa
Data: 05-07-2018 12:31:42 
To po cholerę te walki wcześniejsze? Szansa złapania kontuzji, nie wspominając o możliwości porażki - wcale nie takiej nikłej.
 Autor komentarza: Nestor
Data: 05-07-2018 12:56:37 
Sorry, ale czy to jest jeszcze sport czy już tylko czysty biznes ? Bo skoro takie historie się dzieją, to na prawdę podważa to wyniki walk i sens tego wszystkiego ...
 Autor komentarza: BezStraha
Data: 05-07-2018 12:58:50 
Retoryka Hearna....ja chce, już teraz ,ale nie chciałem jeszcze wczoraj, teraz chce nawet w 10 miniut ;)) ...juz ma kontrakty gotowe, terminy ,miejsce (Wembley) ...on już chce od zaraz.
Jesli team Wildera nie odpowie wciągu tygodnia to on pobiegnie do prasy i powie...patrzcie ja chce , mam kontrakt gotowy ,Wilder zarobi nawet 100 mln ,a to oni nie chcą ,boją się mojego Antka.
Myślałem ,że ten Hearn jest poważniejszy ,a to przygłup z parciem medialnym.
Chyba że cała reszta uważa za przygłupów...
 Autor komentarza: Zarev
Data: 05-07-2018 13:18:03 
lol, polowa 2018 za nami a niektorzy wciaz nie wiedza ze boks zawodowy to przede wszystkim biznes
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 05-07-2018 13:33:17 
Ja jestem pewny, że chodziło o Wembley i dlatego tej walki nie ma, w tym roku. Nie chodzi o większą powierzchnię, tylko symbolikę tego miejsca. Ten stadion jest dla AJ szczęśliwy. Tam stoczył walkę, która zrobiła z niego gwiazdę i tam przeszedł swoisty test dojrzałości. Walka z Wilderem, to bardzo ciężkie wyzwanie, dlatego Josh chce, żeby to się odbyło właśnie tam.

Co do tematu, to na miejscu Wildera nie podpisywałbym kontraktu, dopóki nie będzie zapisku o wzajemnym rewanżu. Albo obaj mają taki zapisek, albo nie ma go żaden.

Jeszcze chciałbym zwrócić uwagę, na ofertę Hearna 15+5. Wg mnie to jest trochę nielogiczne i może sprawić, że będzie się trudniej dogadać. Bo skoro Edi oferuje 5 milionów, za walkę z byle kim, to jak się ma później oferta walki z AJ, za 15 milionów. To jest bzdura i Alabama może się na takie coś nie zgodzić.
 Autor komentarza: StewRoid
Data: 05-07-2018 15:27:50 
trashtalk,
a dlaczego te stawki to bzdura?

w walce nr. 1 Wilder ryzykuje pas, i nie ma szansy na zdobycie niczego cennego poza kasą, poza tym jest stroną A, i przeciwnik dostanie pewnie 10% jego gaży, co i tak będzie świetną wypłatą, oraz szansą na zarabianie jeszcze lepiej w przyszłości (tytuł zwiększa szanse na znaczne zarobki).

W drugiej walce natomiast Wilder staje przed szansą zdobycia 3 pasów, pokonania zawodnika powszechnie uważanego za Nr 1, ponadto jest stroną B negocjacji, a strona A - Joshua weźmie ok 60,70% puli.

Wszystko jest logiczne.
 Autor komentarza: StewRoid
Data: 05-07-2018 15:29:45 
zresztą to oferta wiązana, więc ta pierwsza walkę jest za świetną stawkę, żeby skusić do wzięcia drugiej, dlatego w pierwszej jest pewien ukłon w stronę Deontaya
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 05-07-2018 15:53:27 
No skoro dla Ciebie logiczne jest, że Wilder ma proponowane 5 milionów, za walkę z byle kim i 15 milionów za historyczną walkę, pełną unifikacje, z AJ, to gratuluję. Już lepiej Hearn by zrobił, gdyby nic się nie odzywał, na temat walki z byle kim, za 5 milionów, lub wygrałby mu jakiegoś solidnego pięściarza. To miałoby sens. W tym wypadku, daje tylko dodatkowe argumenty Alabamie, aby nie godzić się na ofertę 15 milionów za Antka.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 05-07-2018 15:59:09 
5 milionów, np. Agit Kabayel. 15 milionów, walka unifikacyjna z AJ:DDD
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 05-07-2018 16:17:17 
Tak, niech Wilder nie godzi się na 15 milionów, niech walczy u siebie za milion i niech gada, że AJ się go boi.
 Autor komentarza: StewRoid
Data: 05-07-2018 16:22:39 
ale to jest oferta powiązana.
Dlatego czasem operator proponuje telefon za złotówkę, a resztę płaci się w abonamencie :)

Zresztą tak to wygląda ze strony AJa przy zachowaniu odpowiednich proporcji. Za walki z leszczami może brać spokojnie wypłaty 1/3 tego co za Wildera.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 05-07-2018 16:41:17 
Ale to niczego nie zmienia, że jest to oferta powiązana. Fakty są takie, że Hearn chce zapłacić Wilderowi 5 milionów, za walkę z byle kim i 15 milionów, za AJ. Edi daje tą ofertą, dodatkowy argumentów Alabamie, żeby się nie godził na te 15 milionów, za AJ. Równocześnie mógł powiedzieć, że da 20 milionów za AJ i nie mówić nic o walce, z byle kim, lub zostać przy 15 milionach I również nie wspominać nic, o 5 milionach, za byle kogo. Już lepiej gdyby powiedział, o 5 milionach, za Whyte, Dominica, lub Millera. Przy obecnej propozycji, Alabama może to wykorzystać przeciwko Hearnowi i jeśli ma rozum, to zrobi to.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 05-07-2018 17:48:19 
Co Walki Wilder - Joshua wiadomo że wygeneruję ogromną kasę i to jest punkt sporny nie wiadomo oco chodzi o pieniądze
Jsohua ma 3 pasy Wilder 1 wiec podział 60 do 40 całej puli nie krzywdzi Wilder ale ten będzie chciał wyciagnąć jak najwięcej.


Hearn to cwany i bardzo dobry promotor ale z tym tekstem by to mógłby zamilczeć bo raz że Povietkito nie jest chłopiec do bicia przeciętniak będzie po Władzie i i nawet jak przegra z Joshulą to się postawi pozatym w takiej walce można złapać kontuzję

Jak wygra Joshua t
 Autor komentarza: StewRoid
Data: 05-07-2018 17:50:22 
Nie wykorzysta, bo nie ma jak.
Hearn nie na darmo trąbi o tych dwóch walkach jako o jednej ofercie. To nie jest oferta za przysłowiowego Kabayela za 5 mln a dalej zobaczymy, tylko jedna oferta, która ma:
a) doprowadzić do unifikacji,
b) dać DW zatrudnienie do czasu odbębnienia przez AJ obowiązkowej obrony z Povietkinem.

Natomiast jest to trochę ukłon w stronę Wildera, żeby doprowadzić do walki z AJem a trochę szachowanie, bo jeżeli Wilder weźmie słabego przeciwnika to będzie ostry hejt i używanie (zwłaszcza, że AJ będzie w tym czasie walczył z docenianym Povietkinem).
 Autor komentarza: StewRoid
Data: 05-07-2018 17:53:40 
podział 60 do 40 krzywdzi AJa.
Uważam, że DW ma realne szanse na zwycięstwo, ale marketingowo gość leży, tak jak waga ciężka w stanach. Poza tym jest strasznie antypatyczny i ogniskuje najgorsze stereotypy o czarnej rasie. To jego pozowanie na niby gangstera, zarozumialstwo, łańcuchy, marny trashtalk i jeszcze epizody kryminalne za pobicie kobiety sprawiają, że nie sposób gościa lubić.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 05-07-2018 18:05:10 
z Saszą co nie będzie "spacerkiem " to wtedy można zabukować i podpisywać kontrakty walka prędzej czy później się odbędzię oprócz wielkiej sławy ogromna kasa ,którą wygeneruje ta walka może nawet więcej niż Joshua - Wład
 Autor komentarza: starycap2
Data: 05-07-2018 18:18:39 
Hearn dąży do odkładania walki z Wilderem w czasie ile się da.Na dzień dzisiejszy AJ nie ma szans wygrać z Wilderem.A przeciągając termin walki coś tam jeszcze wyskubią grosza i o to chodzi.Potem już era Widera.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 05-07-2018 20:37:18 
Stew Roid zgoda co do pozowania Dw na gangstera to jest pozerstwo dla śmieszne a momentami żenujące śmieszne ani Szpilka ani Duhappas czy Molina nie zrobiło to żadnego wrażenia
Joshua walczył nieważne że 41 letnim ale w znakomitej formie z Władmirem gdzie był w wielkich opł opałach ale wstał z desek i skończył Włada walczył też niezłm mpcnym fizycznie Whiteem , Takamem PArkerem
Wilder oprócz twardego w 1 walce ale ociężałego Stiverne nie walczył z nikim kto mu realnie zagrozi ,
w końcu zawalczył z kimś groźnym Ortizem co mógł mu zagrozić i tak było Ortiz jak dla mnie lekko po prime ale wd obrej formie był najtrudniejszym rywal miał problemy był zagrożony był zamroczony niewiele brakowało żeby padł na deski pokazał twardą szczękę bo pływał po ciosach Kubańczyka ale nie padł na deski wrócił do walki i znokutował Kubańca. Obaj pokazali charkter w walkach z Ortizem i Władmirem ale to nie znaczy ze Wilder jest jakimś zdecydowanym faworytem z Joshuą

Joshua byłby wstanie go znokautować bo również ma nokatujący cios jak Wilder fizycznie jest mocniejszy od Dw.

każdy może znokautować swojego przeciwnika bez zdecydowanego faworyta
 Autor komentarza: OZZY
Data: 05-07-2018 20:52:33 
Moim cichym marzeniem jest zeby zaliczyl ciezkie KO od Breazela i tym zakonczyl sie jego skok na duza kase i strzepienie mordy w mediach...
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 05-07-2018 21:07:52 
"Na dzień dzisiejszy AJ nie ma szans wygrać z Wilderem"

xD
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.