PRZETARG NA WALKĘ JACOBSA Z DEREWIANCZENKĄ PRZEŁOŻONY

Planowany na dzisiaj przetarg na organizację walki o pas IBF w wadze średniej pomiędzy Danielem Jacobsem (34-2, 29 KO) a Siergiejem Derewianczenką (12-0, 10 KO) został przełożony na 10 lipca.

Przetarg miał się odbyć w Springfield w New Jersey. Federacja dała jednak promotorom obu zawodników, Eddiemu Hearnowi i Lou DiBelli, pięć dodatkowych dni na negocjacje. Jeśli mimo to porozumienia nie uda się osiągnąć, dojdzie do konkursu ofert.

Tytuł IBF odebrano niedawno Giennadijowi Gołowkinowi (38-0-1, 34 KO), który wybrał znacznie bardziej dochodową walkę z Saulem Alvarezem (49-1-2, 34 KO) zamiast z Derewianczenką, który zajmuje pierwsze miejsce w rankingu IBF i jest obowiązkowym pretendentem. Jacobs jest trzeci, ale przed nim nie ma w zestawieniu nikogo poza Ukraińcem - druga pozycja jest nieobsadzona.

Jacobs, który w swoim ostatnim pojedynku pokonał na punkty Macieja Sulęckiego (26-1, 10 KO), wielokrotnie sparował z Derewianczenką. Obaj mają tego samego trenera - Andre Roziera, który zapowiedział już, że będzie trenować Jacobsa, jeśli dojdzie do starcia z Ukraińcem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 05-07-2018 12:18:00 
Jeśli do walki dojdzie Jacobs po nudnej walce łatwo wygra na punkty. Derewaczenko solidny ale nic poza tym znacznie slabszy od Jacobsa. Jacobs z uwagi na to że członek zespolu nie będzie forsował tempa, spokojnie wypunktuje. A Gołovkin od początku nie chciał walczyć z Derewiaczenką nawet jak Alvarez wpładl na dopingu wybrał łatwiejszego Martiosana. Ci dziennikarze na konferencjach chyba mają wcześniej wydrukowane pytania przez obozy zawodników. Dlczego nikt nie zapytał Gołovkina dlaczego oddał pas bez walki, dlaczego nie chcial walczyc z derewiaczenką?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.