TRENER GASIJEWA: MÓJ ZAWODNIK ZNOKAUTUJE USYKA CIOSEM NA KORPUS

Jak już Was informowaliśmy, finał turnieju World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej odbędzie się 21 lipca w Moskwie. Zwycięzca zagarnie również wszystkie cztery pasy w limicie 90,7 kilograma. Naprzeciw siebie staną Aleksander Usyk (14-0, 11 KO) oraz Murat Gasijew (26-0, 19 KO).

Większe sukcesy w boksie olimpijskim odnosił oczywiście Ukrainiec, który stanął na najwyższym stopniu podium igrzysk w Londynie. Ale w zawodowym osiągnęli tyle samo. Usyk ma pasy WBO i WBC, natomiast Gasijew IBF oraz WBA. Przed turniejem faworytem bukmacherów był Usyk, lecz po tym, co pokazał w dwóch walkach Rosjanin, szanse wydają się równe. O swojego zawodnika na pewno nie obawia się trener Abel Sanchez, który wydaje się pewny sukcesu.

- Gdyby to był pojedynek na zasadach boksu olimpijskiego, to rzeczywiście miałbym się czego obawiać. Ale to boks zawodowy. Mój zawodnik będzie silniejszy fizycznie i powinien zastopować Usyka. Tak to widzę. Moim zdaniem Murat wykończy go ciosem na korpus - stwierdził znany szkoleniowiec.

Przypomnijmy, że Usyk w ramach turnieju pokonał najpierw Marco Hucka (TKO 10), a potem Mairisa Briedisa na punkty. Gasijew w ćwierćfinale - właśnie ciosem na dół, znokautował naszego Krzyśka Włodarczyka (KO 3), by w półfinale odprawić Yuniera Dorticosa (TKO 12). Zainteresowanie finałem WBSS jest ogromne. W pierwszym dniu wyprzedano aż siedem tysięcy biletów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: WalterAlfa
Data: 02-07-2018 23:30:56 
Hehe nie ma to jak zdradzac taktykę przeciwnikowi, no chyba że to zasłona dymna ;)
A na powaznie to mega walka, w jednej z najciekawszych kategorii. Oczywiście przejdzie bez echa w szumie medialnym Wilder-Joshua czy Gołowkin-Alvarez.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 02-07-2018 23:50:59 
Niewykluczone.
Ciosy na korpus Gassjew ma zajebiste. Leżal Lebioda, leżał Wlodarczzyk, może leżeć i Usyk, nawet przy tych zajebistycb skillach ukraińca. Usyk by pokonać Murata będzie musiał pokazać 120 %. Jak to będzie Usyk z Bredisa, to przejebie..
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 03-07-2018 00:07:32 
Sanchez jest irytujący. Dostał dwa samograje prosto z ZSRR'owskiej szkoły boksu, a zgrywa jakby wychował ich od maleńkości.

Gołowkin zaczyna walkach się podpalać po nietrafionych ciosach. To akurat "zasługa" Sancheza i jego Meksykańskiego stylu.
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 03-07-2018 10:31:46 
@Szansepromotions

100% racji.
 Autor komentarza: Bromantan
Data: 03-07-2018 13:02:48 
Kibicuje Gasijewowi ale bedzie ciężko, Usyk ma zasięg i lotność na nogach których gasijewowi brakuje plus tego kondycję i jest w stanie kicać 12 rund. Gasijew to bardzo dobry zawodnik ale pcha sie do półdystansu a z takim zawodnikiem który spieprza bez zmęczenia raczej przegra. Zasięg ramion to w boksie jeden z największych atutów a Gasiejewowi troche centymetrów brakuje.
 Autor komentarza: MICHAELMOORER
Data: 04-07-2018 07:20:29 
Usyk to wirtuoz przy Gasijewie. Jeśli sie nie da głupio złapać wygra co najmniej 10 z 12 rund.
 Autor komentarza: boxing
Data: 04-07-2018 11:34:43 
MICHAELMOORER

coraz mniej w to wierzę ;)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.