WALKA KHANA Z VARGASEM ELIMINATOREM DO PASA WBA REGULAR?

Być może starcie Amira Khana (32-4, 20 KO) z Samuelem Vargasem (29-3-2, 14 KO) nabierze na randze. Współpracujący z Anglikiem Eddie Hearn próbuje zrobić z tego pojedynek ostateczny eliminator do pasa WBA Regular wagi półśredniej.

Pełnoprawnym mistrzem WBA pozostaje Keith Thurman, ale on walczy ostatnio ze swoimi słabościami i kontuzjami. Mistrzem "regularnym" pozostaje Lucas Martin Matthysse (39-4, 36 KO), który 15 lipca ma się spotkać z Mannym Pacquiao (59-7-2, 38 KO).

Szef stajni Matchroom zwrócił się do władz World Boxing Association, by pojedynek Khana (#7) z Vargasem (#10) wyłonił kolejnego rywala dla zwycięzcy potyczki Matthysse z Pacquiao. Walkę zakontraktowano na 8 września w Birmingham.

- Mam nadzieję, że ta walka potrwa trochę dłużej niż poprzednia. Przede wszystkim cieszę się, że wystąpię przed swoimi kibicami w Wielkiej Brytanii. Prawdopodobnie uda się zrobić z tego eliminator, więc wygrana nad Vargasem doprowadzi mnie do znacznie większych startów. Być może zawalczę potem z Pacquiao albo Matthysse, jednak najpierw muszę skoncentrować się na Vargasie, bo on wyjdzie do ringu z nastawieniem, by sprawić moim kosztem niespodziankę. Nigdy zresztą nie nastawiam się na łatwą robotę i każdego traktuję bardzo poważnie - stwierdził Khan.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.