SPENCE NIE CHCE MIEĆ PROMOTORA. DE LA HOYA: TO BŁĄD

Wielu czołowych promotorów chciałoby podpisać kontrakt z Errolem Spence'em Jr (24-0, 21 KO), ale mistrz IBF w wadze półśredniej otwarcie przyznaje, że nie chce się wiązać z żadnym z nich.

Spence chętnie widzieliby u siebie m.in. Bob Arum, Oscar De La Hoya i Eddie Hearn. 28-latek woli jednak dalej współpracować z Alem Haymonem, który jest wprawdzie jego menedżerem, ale ma od pracy promotorskiej Toma Browna i LouDiBellę. Sam Spence podkreśla jednak, że nie są oni jego promotorami.

- Czuję, że moim promotorem jest tak naprawdę telewizja Showtime. To ona mnie promuje. Nie ma potrzeby, żebym podpisywał kontrakt z promotorem. Walczę w telewizji, w walkach wieczoru, robię właściwie, co chcę, nikt nie mówi mi, z kim mam walczyć, gdzie itd. To mój menedżer do mnie przychodzi i pyta, czy chcę walczyć tu i tu, czy odpowiada mi ten a ten rywal. Wszystko jest w porządku - powiedział amerykański pięściarz.

Słowa Spence'a dotarły do De La Hoyi, szefa Golden Boy Promotions, który postanowił się do nich odnieść.

- Muszę mu odpowiedzieć i stwierdzić, że jest w błędzie. Mocno wierzę w to, że bokser potrzebuje promotora, który pokieruje jego karierą. Można mieć menedżera i doradcę. On twierdzi, że promuje go Showtime, ale to nieprawda. Musisz mieć promotora, żeby stać się zawodnikiem formatu PPV. Bez promotora nim nie będziesz - oznajmił.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 21-06-2018 15:54:30 
sratattatata, zamknie sie w stajni to nie zawalczy gdzie zechce
 Autor komentarza: gerlach
Data: 21-06-2018 17:56:28 
Spence ceni ten uklad i fajnie, nie kazdy musi sie sprzedawac jak niewolnik promotorowi, ktory bedzie zarabial na jego krwawicy nic nie robiac 99% czasu, wozac sie limuzynami po knajpach Vegas (lub jak Oscar wciagac)
 Autor komentarza: gerlach
Data: 21-06-2018 17:57:46 
Notabene to promotorzy zabili boks. Uklady i wszystko przez pryzmat hajsu, kompletnie nic SPORTOWEGO (wylamuje sie z tego niekiedy Hearn, ale coraz rzadziej).
 Autor komentarza: MICHAELMOORER
Data: 21-06-2018 18:32:29 
Niech ma promotora , ale nie ODLH
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.